!

Shakespeare mesék 90 csillagozás

Charles Lamb – Mary Lamb: Shakespeare mesék Charles Lamb – Mary Lamb: Shakespeare mesék Charles Lamb – Mary Lamb: Shakespeare mesék Charles Lamb – Mary Lamb: Shakespeare mesék Charles Lamb – Mary Lamb: Shakespeare mesék Charles Lamb – Mary Lamb: Shakespeare mesék Charles Lamb – Mary Lamb: Shakespeare mesék Charles Lamb – Mary Lamb: Shakespeare mesék Charles Lamb – Mary Lamb: Shakespeare mesék Charles Lamb – Mary Lamb: Shakespeare mesék Charles Lamb – Mary Lamb: Shakespeare mesék
Könyvtár

Sokáig azt hitték, és talán még ma is sokan hiszik, hogy Shakespeare olyan nagy író, akit csak a beavatottak érthetnek igazán. Pedig Shakespeare még ennél is nagyobb: egyszerű emberek, sőt gyerekek is érthetik és élvezhetik. Ez a gondolat vezethette a múlt század elején Charles Lamb angol írót és kritikust és Mary nővérét, amikor mesévé oldották gyermekek számára a drámaíró húsz művét, a vígjátékokat, a regényes színműveket és a tragédiák legjavát. Olyan korú gyermekeknek szól ez a könyv, akik még nem járnak színházba, hogy a lebilincselő elbeszélések olvasása készítse elő őket az igazi találkozásra. Aki meghitt ismeretséget köt ezekkel a történetekkel – amelyeket Shakespeare maga is másoktól kölcsönzött –, az tudja majd igazán értékelni, mivé formálja őket a drámaíró és költő lángelméje.

Eredeti mű: Charles Lamb – Mary Lamb: Tales from Shakespeare

Elcserélné vagy eladná

1.000 Ft ★★★★★ Eladó Elcserélhető
Seriland könyve Charles Lamb – Mary Lamb: Shakespeare mesék
★★★★★ Eladó Elcserélhető
LV55 könyve Charles Lamb – Mary Lamb: Shakespeare mesék

estimese
Charles Lamb – Mary Lamb: Shakespeare mesék

Gyermek korom és az irodalomhoz való viszonyom egyik meghatározó műve volt. Kamasz fejjel egy ideig a „kultúr-sznobizmus” jegyében szégyelltem, hogy Shakespear alapjaimat innen merítettem, de ma már ismét szívesem veszem kezembe újra és újra, nem csak a történetek, de a csodás illusztrációk miatt is

alaurent P
Charles Lamb – Mary Lamb: Shakespeare mesék

Kiskamasz korom olvasmánya volt a kötet, de akkor vegyes érzelmeim voltak vele kapcsolatban. A „mesék” tetszettek is meg nem is, túlontúl romantikusak voltak, sok volt bennük a véletlen okozta kalamajka, de néhány szereplő, mint Hamlet, vagy A vihar Prosperója és Calibánja megmaradtak bennem.
A szentivánéji álom így, ebben a formában előadva pedig sokáig visszatartott attól, hogy az eredetivel meg akarjak ismerkedni – a Michael Hoffman rendezte film kellett ahhoz, hogy ez megváltozzon. És már ott is vagyunk az örök, és megválaszolhatatlannak tűnő dilemmánál, hogy kell-e, sőt szabad-e ilyen regényes átiratokkal megkísérelni valakikhez közelíteni az eredeti művet? Pont az utóbbi színdarab lényege veszett el az átírásnál, és teljesen kimaradtak azok a jelenetek, amelyek a helyi műkedvelő színkörrel kapcsolatosak.
Ha csak ezt az egyet nézném, az én válaszom egyértelműen a nem lenne a kérdésre. Ami miatt mégsem tudok határozottan dönteni, az azok az elbeszélések, amelyekben nagyon élesen emelik ki a szerzők a konfliktust, azok emberi-jellembéli vonatkozásait, és tesznek teljesen elvont fogalmakat érthetővé és emészthetővé.

Emmi_Lotta IP
Charles Lamb – Mary Lamb: Shakespeare mesék

Csalódtam Vas István munkájában. Olyan nyelvtani (főleg mondattani) hibákat vét – azt viszont következetesen –, amikből érződik, hogy fordítás. Ezenkívül sokszor 8-10 tagmondatból álló összetett mondatokkal operál. Akadnak értelmetlen mondatok is, és hibás szóhasználat.
A nehézkes, bonyolult mondatszerkesztés miatt kétlem, hogy ez gyerekirodalom volna. Állítólag már az angol eredeti sem az ifjúság körében tett szert népszerűségre hazájában, legalább is az utószó szerint.

Móra, Budapest, 1978
318 oldal · ISBN: 9631111423 · Fordította: Vas István · Illusztrálta: Szántó Piroska
vbogcsa
Charles Lamb – Mary Lamb: Shakespeare mesék

Bár előbb olvastam a drámákat, mint ezeket a „meséket”, de így is nagyon élvezhetőek voltak. Az írók szépen összefoglalták Shakespeare mondanivalóját. Gyerekeknek is érthető (bár Othello és egy-két másik történetet lehet, hogy nem olvasnék fel belőle kicsiknek…) és felfogható, amolyan „Shakespeare-drámák röviden”-ként is. Nekem sokat segített például érettségi előtt, amikor már nem volt elég időm újraolvasni a drámákat (bár szinte mindet 2-3 alkalommal olvastam…).

pomogács
Charles Lamb – Mary Lamb: Shakespeare mesék

Hatalmas segítség volt a tavalyi irodalom OKTV-re a könyv,mert a cselekménnyel, a nevekkel teljesen tisztában lettem,anélkül,hogy néhány hét leforgása alatt 10 Shakespeare-drámát el kelljen olvasnom,és bár sosem voltunk rosszban William bácsival,így méginkább megkedveltem.Nagyon nagy ötletnek tartom,és megérte „meseformába” önteni.:)

tgorsy
Charles Lamb – Mary Lamb: Shakespeare mesék

Nem igazán szeretem, a nem eredeti, összefoglalós műveket, de azt hiszem ez egy remek vállalkozás volt.