Törtető ​kártevők (Titkok a Lovecraft suliból 3.) 34 csillagozás

Charles Gilman: Törtető kártevők Charles Gilman: Törtető kártevők

Senkit ne tévesszen meg barátságos mosolya, sima modora vagy fényesre suvickolt almája! Howard Mergler a diákelnök álcája alatt egy visszataszító rovarszörny, aki csótányok, bolhák, darazsak, legyek és tetvek sokaságát zúdítja a Lovecraft Általános Iskola folyosóira. A tizenkét éves Robert Arthur az egyetlen, aki meg tudja állítani, de ehhez szüksége van a legjobb barátaira: a jól ismert iskolai zaklatóra, egy szellemlányra és egy különlegesen bátor kétfejű patkányra.

Szerzőről: A Titkok a Lovecraft suliból sorozat írója, Charles Gilman igazi neve Jason Rekulak, aki szerkesztő, és Philadelphiában él.

Ventus Libro, Budapest, 2016
170 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155535376 · Fordította: Németh Dorottya · Illusztrálta: Eugene Smith
Kossuth, Budapest, 2016
176 oldal · ISBN: 9786155535451 · Fordította: Németh Dorottya

Howard Phillips Lovecraft · Howard Mergler · Crawford Tillinghast · Glenn Torkells · Karina Ortiz · Ms. Lavinia · Robert Arthur · Tökmag

Lovecraft Általános Iskola · Tillinghast-kastély

Dawnofmyth>!
Charles Gilman: Törtető kártevők

Imádom ezt a sorozatot :) bár a bogarakat nem igazán preferálom. Jó a történet, jók a karakterek :) kíváncsi vagyok mi lesz még ebből.

mrsp>!
Charles Gilman: Törtető kártevők

Húú, hát ezt a könyvet entomofóbiásoknak nem ajánlanám, mert még engem is rendesen rázott a hideg tőle, pedig csak átlagos mértékben rettegek a különböző rovaroktól. Nagyon érzékletes volt ez az egész „mindenfelé rovarok másznak” dolog, abszolút bele tudtam élni magam és tényleg olvasás közben is olyan érzésem volt, mintha a karomon, a hátamon, az arcomon, a hajamon különböző bogarak osonnának. Szóval tök jól leírta ezt a részt Gilman.

A cselekmény is izgalmas volt, tetszettek a konfliktusok, a szereplők reakciói a különböző eseményekre, és a végén a csattanó pedig nagyon nagy volt, kíváncsi vagyok, ebből hogy kászálódik ki a Robert-Karina-Glenn-Tök-Mag ötösfogat. Imádom őket, és sajnálom, hogy a következő résszel vége a szériának, pedig én még szívesen olvasnám a történeteiket.

Dorka50 P>!
Charles Gilman: Törtető kártevők

Te jó ég. Ez rosszabb volt, mint bármelyik horror! Kicsit sok bogárka volt benne!! Fúj! A hideg futkosott a hátamon olvasás közben. Főleg amikor beugrottak abba a gödörbe. ÁÁÁÁ… Ettől eltekintve még mindig imádom ezt a sorozatot. Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz a végén az spoiler na meg a vége „meglepetésˇ” miatti további izgalmakra. A srácok ebben a részben is nagyon bátrak voltak, de Tök és Mag vitte a prímet. Imádom azt a patkányt.

Molymacska>!
Charles Gilman: Törtető kártevők

Sose hittem volna, hogy félni fogok egy gyerekeknek szóló könyvön, de ez megvolt. Igazából nem vagyok bogárfóbiás, csak úgy nem szeretem őket (mint minden lány) de ez a sok rovar a rengeteg apró leírással. Brrrr egyszerűen félelmetes volt, és jobban paráztam, mint egy felnőtt horrortól. Ettől függetlenül (vagy pont ezért) imádtam, kalandos volt, izgalmas, és a végén a poén elég erős. Az utolsó könyvet is el kell olvasnom!

atomarcú P>!
Charles Gilman: Törtető kártevők

Igen hullámzó minőségű ez a sorozat, a harmadik kötet sokkal inkább a gusztustalanságra gyúrt rá, mint arra, hogy előbbre vigye a történetet. Egynek elment, mert gyorsan olvasható, és most már kíváncsi vagyok, mennyire tudja vagy akarja lezárni a sztorit az utolsó kötet.

Marée_Noire>!
Charles Gilman: Törtető kártevők

Számítottam rá, hogy nekem ez a rész lesz a legborzongatóbb, és volt is egy pont, amikor kissé kiült az undor az arcomra. :O
Nagyon gyorsan lehet haladni a részekkel, és hiába erősen ifjúsági, abszolút fenntartja az érdeklődésemet. Már értem, @Allanon miért kapkodta le olyan lelkesen, sorban a polcáról! :D (Mert hát igen, ezt a sorozatot is 2 példányban kellett megvennünk, és egy percig se bánom, kell mindkettőnknek egy szobán belül, és kész xD )
Most, hogy az utolsó részt kezdem, egyre kíváncsibb vagyok, vajon várható-e még folytatás egyszer a szerzőtől?… @Kossuth_Kiadói_Csoport , ti tudtok valamit esetleg erről?… ;)

Allanon>!
Charles Gilman: Törtető kártevők

Hihetetlen! Ez a sorozat nem veszít se a lendületéből, se a minőségéből. És egyre több, bennem felmerülő kérdésre kapok választ. Kíváncsian várom, hogy még mit fog kitalálni az író a negyedik részben. Nagyon tetszik, hogy nem sablonos lényekről szól. Ritka, hogy sorozat annyira érdekeljen, hogy zsinórban végigolvasom. De itt egyszerűen nem látok más kiutat. Muszáj… :)

RoseMarry>!
Charles Gilman: Törtető kártevők

Ez a rész is nagyon tetszett:) Az író elég élethűen írja le a rovarok invázióját, ami nekem egy kicsit undorító, de legalább teljesen bele tudtam élni magam. A szereplőket még mindig nagyon kedvelem. A sorozatban eddig az tetszik a legjobban, hogy nem klisé sztori:))

Ad3lka>!
Charles Gilman: Törtető kártevők

Töltelékkötet. Akik nem félnek a bogaraktól, azoknak igazából esti mese. Nem rossz, de nem is jó, ugyanazt eljátszották, mint [[Charles Gilman: A vipera nővérek|A vipera nővérekben]], csak másik antihőssel. A végén egy pillanatra komolyan azt hittem, hogy spoiler, de az ezek szerint túl dark lett volna a gyerekeknek. Viszont a final battle legalább nagyon jól meg lett oldva! Remélem, a következő könyv inkább a második részt üldözi színvonalban.

Hópihe>!
Charles Gilman: Törtető kártevők

Ebből a részből még tanulni is lehet. Már ha igaz a legyes rész. Nekem mindjárt beugrott, amikor az egyik üzletben az ételek körül repkedtek…
Összességében tetszett, de még mindig nagyon lassan halad a történet. :(

Molymacska>!

– Emlékszel, mikor azt mondtam, hogy csak a pókokat utálom, de a többi rovar nem nagyon izgat?
– Igen?
– Tévedtem.

mrsp>!

Mr. Loomis volt Robert kedvenc tanára a Lovecraft Általános Iskolában, bár azt beszélték róla, hogy egy kicsit lökött. A hét minden napján pasztellszínű mellényt viselt, és folyton az olvasás gyönyörűségéről és a nagyszerű könyvekről áradozott.

Kapcsolódó szócikkek: Howard Phillips Lovecraft
KingucK P>!

A fiúk a Lovecraft Általános Iskola kinti focipályáján álltak, Glenn kapus volt, Robert pedig hátvéd. A csapat többi tagja a pálya túloldalán helyezkedett el, és éppen Lynn Scottot figyelték, aki egy büntetőrúgást hajtott végre. Glandis edző a sípjába fújt, és kiabálni kezdett.
Kora november volt és kedd reggel.

1. fejezet

KingucK P>!

Ezen a napon Tök és Mag is csatlakozott hozzájuk. Ők különleges patkányok voltak. Két fej el és egy testtel.. A tanév elején másztak bele Robert táskájába, és a fiú nem igazán tudta, honnan jöttek, vagy hogy miért pont őt választották gazdájuknak. Két hónap együttlét után azonban már aligha tudta volna elképzelni az életét nélkülük. Tök és Mag okosak voltak, bátrak és (Glenn és Karina mellett) Robert legjobb barátai lettek.
— És hol van Glenn? — kérdezte Karina.

2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Karina Ortiz · Robert Arthur · Tökmag
KingucK P>!

Karina gyakran használt idejétmúlt, 80-as évekbeli kifejezéseket.
Technikailag csak tizenhárom éves volt, de már majdnem harminc évvel korábban meghalt egy robbanásban, ami a Tillinghast-kastélyban történt.

2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Karina Ortiz · Tillinghast-kastély
KingucK P>!

A tanárok imádták Howard Merglert. Sokszor úgy beszéltek róla, mint mintadiákról: okos, udvarias, felelősségteljes és megbízható volt a szemükben. Howard mindig betűrte az ingét a nadrágjába, sőt ezen a napon még nyakkendőt is viselt. Minden hétvégén önként olvasott fel Shakespeare-műveket vakoknak a városi könyvtárban.

4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Howard Mergler · William Shakespeare
KingucK P>!

A levelet Ms. Lavinia, az iskolai könyvtáros hagyta. Ő volt Crawford Tillinghast húga, és az egyetlen felnőtt a Lovecraft Általános Iskolában, aki tudott a tudós elvetemült terveiről.
Amikor Robert a könyvtárba ért, Ms. Lavinia az egyik kör alakú asztalon állt. Szerszámtartó öv volt a derekán, és éppen egy elektromos légycsapdát szerelt fel a mennyezetre. A szerkezet úgy festett, mint egy hatalmas lampion, aminek ragyogó, kék fény vibrál a közepén.

7. fejezet

Ligeia>!

– Ma elkezdünk egy új regényt, ami éppen az egyik személyes kedvencem – folytatta az órát Mr. Loomis. – Egy brit iskoláscsoportról szól, amelyik partra vetődik egy lakatlan szigeten. Minden oldala tele van akcióval és kalanddal.
Mr. Loomis osztogatni kezdte a puha kötésű könyveket az első sorban ülőknek.
– Nagy örömömre szolgál, hogy bemutathatom nektek A legyek ura című könyvet.

Titkok a Lovecraft suliból sorozat · Összehasonlítás