Te ​vagy, aki kell (Bad girl 6.) 63 csillagozás

Cecily von Ziegesar: Bad Girl 6. – Te vagy, aki kell

Eljött a nagy nap. Most végre megtudjuk, vajon Serenának vagy Blairnek sikerült bekerülnie New York legmenőbb egyetemére. Vajon a begőzölt magolással töltött utolsó hónapok, vagy a gazdagok fényűző lakosztályaiban átbulizott éjszakák érnek-e többet, ha egy csinos csaj az elithez akar tartozni. A jól összeszokott baráti társaság talán külön utakon indul tovább, de mielőtt könnyes búcsút vennének egymástól, még hátraván egy-két szerelmi ügy és „leszámolás”, elmaradt kaland és bepótolnivaló pofon, vagy rácsodálkozás az igazira, akit ezer éve ismersz, de csak most jöttél rá, hogy ő az, aki kell!

Eredeti megjelenés éve: 2004

Ulpius-ház, Budapest, 2008
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632541594 · Fordította: Szeredás Lőrinc

Blair Waldorf · Serena van der Woodsen · Nate Archibald · Vanessa Abrams

Dombi_Petra>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl 6. – Te vagy, aki kell

Annyira, de annyira szeretem ezt a sorozatot!
Átélhettem, milyen kavarodások, élmények lehetnek az egyetemi felvételek körül, amit nagyon élveztem.
Thifany-t és Pukit nem sikerült túlzottan megkedvelnem.
Kíváncsi leszek, mi lesz Jenny modellkarrierjéből. Dan ebben a részben elnyerte a tetszésen, s azt kell mondanom, hogy V is. :)
S még mindig hozta a maga formáját, bár ezt kár minden értékelésemhez leírni :D
Örülök, hogy végül minden úgy alakult B és N között, ahogy szerettem volna. Bár sajnálom, hogy a könyvsorozatban B nem C-vel alkot egy párt :( Chuck megint elég keveset szerepelt a kötetben, de ezt most elnézem az írónőnek, hiszen nagyon élveztem így is a könyvet.

Ulpius-ház, Budapest, 2008
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632541594 · Fordította: Szeredás Lőrinc
Lettka>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl 6. – Te vagy, aki kell

Szégyen vagy sem, de alapvetően én nagyon szeretem ezt a könyvsorozatot. Viszont most egy kicsit bajban vagyok az értékeléssel kapcsolatban, hiszen általában két vagy három nap alatt elolvasom Cecily könyveit, de ez most nagyon elhúzódott. Nem azért, mert nem tetszett vagy szenvedős volt, hanem azért, mert egyáltalán nem volt időm olvasni napokig. Így folyamatosan kiestek részek, kizökkentem a történetből, egyszerűen nem voltam képes felvenni a szálat. Persze, emiatt egyáltalán nem a cselekménysorozatot kell hibáztatnom, úgyhogy ezt félre is teszem.
A sorozatból nem ez lesz a kedvenc részem egyébként. Ettől függetlenül tetszett, ahogy láthatjuk a szereplők átváltozását, egy-két ember talán kezd megérni, megkomolyodni bár én mindenhogy szeretem őket, kis idióta tiniként is.
A cselekmény alapvetően elég izgalmasnak mondható. B és N remélhetőleg lassan már rendezni fogják a kapcsolatukat… ők az a pár, akiknél már nagyon várom, hogy valami érdemleges is történjen bár most történt, de remélem, ezáltal a huzavona is meg fog szűnni. D-vel még mindig nem sikerült megbarátkoznom, inkább feladom. Most már nem akarom megszeretni a karakterét – ha eddig nem sikerült, nem hiszem, hogy a maradék két kötet segíthetne ebben. Az új lány (T) abszolút nem nyerte el a szimpátiámat, örülök, hogy nem kapott túl sok szerepet magának. D és V ismét meglepett, nem tudom, mi lett velük…Azt hittem, ők lesznek az a pár, akik átélik a tipikus boldogan éltek, míg meg nem haltak sztorit.
Összességében nem volt rossz, kis könnyed olvasnivaló ez is. Kíváncsi vagyok a folytatásra. :)

Voreena>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl 6. – Te vagy, aki kell

Nem volt rossz, sőt, meg is lepődtem az egyetemi értesítők eredményétől. Serena továbbra is irritáló maradt, míg Blair szánnivaló, de ettől még továbbra is kedvenc.

Petrus601>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl 6. – Te vagy, aki kell

Ami még mindig nagyon irritál ebben a könyvsorozatban, az a trágár kifejezésmód…annyira nem illik hozzájuk.:S De alapvetően megint tetszett az egész könyv.:)) Jöhet a következő!:)

Francica>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl 6. – Te vagy, aki kell

Kicsit döcögtem, lassan haladtam. Pedig a történettel nem volt semmi baj.

ponyponypony>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl 6. – Te vagy, aki kell

Első könyvem az írónőtől, engem nagyon szórakoztatott. Tetszett benne, hogy fejlődtek a karakterek. Bár teljesen más, azóta nagyon rákaptam a gossip girl c. filmsorozatra.

eszter1818>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl 6. – Te vagy, aki kell

Az írónő végre hozta azt a formáját, amit a sorozat elején megkedveltem :)
Tetszett :) Pörgős volt a történet, és nem voltak megakasztó részek sem, jöttek a jobbnál jobb és vicces jelenetek.

Kryszta>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl 6. – Te vagy, aki kell

Meglepő volt, hogy ki melyik egyetemre került be :D Másra számítottan, de nagyon tetszett a fordulat ;)

elizabet_k>!

Nem is olyan szép az élete annak, aki annyira szép, hogy még a lúzerek sem mernek szóba állni vele!

elizabet_k>!

Serena mindeddig meg volt róla győződve, hogy a xilofon nem is hangszer, csak egy játék, amelyet azért találtak fel, hogy legalább egy x betűs szó legyen az angolban.

Kapcsolódó szócikkek: Serena van der Woodsen
elizabet_k>!

Ha egy lány tizenhét éves, szőke és gyönyörű, mindig megengedheti magának, hogy elkéssen.

Bad girl sorozat · Összehasonlítás