Megérdemlem (Bad girl 4.) 85 csillagozás

Cecily von Ziegesar: Bad Girl 4. – Megérdemlem

Az ​a hír járja, hogy Blair egy jóképű, érett pasival randizgat, aki soron kívül bejuttatná az egyetemre, cserébe csak „apró szívességeket” kérne… Dan egyik versét leközlik, és a kis költőpalántának máris fejébe száll a dicsőség… Arról nem is beszélve, hogy Nate „rehabra” kerül, ahol egy igazán veszélyes csaj karjaiban józanodik ki… És vajon véletlen-e, hogy Vanessa kisfilmjét pont azon a divatbemutatón használják háttérnek, ahol Serena az aktuális sztár, „I love Aaron” feliratú pólójában… Ja, és a titokzatos „badgirl” nemsokára felfedi kilétét! Lebukta??? Cecily von Ziegesar New York szerelmese, aki egy elit magániskola diákjaként maga is nagyszájú bajkeverő hírében állt, akárcsak Blair, vagy a népszerű Bad Girl könyvek többi szereplője. A több mint tízkötetes sorozat a The New York Times állandó ifjúsági listavezetője. A világszerte 4 millió példányban elkelt regények nyomán rajongói klubok és nagysikerű tévésorozatok születtek, a kötetek új sorozatgyűjtő-mániát indítottak el… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2003

Ulpius-ház, Budapest, 2008
334 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632540948 · Fordította: Szeredás Lőrinc

Voreena>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl 4. – Megérdemlem

Ez a rész nem tetszett. És muszáj elmondanom, mennyire UTÁLOM Dant. És Vanessát. Irritáltak, és sajnos több fejezetet kaptak, mint szerettem volna. Dantől egyenesen undorodom, legszívesebben felpofoztam volna az idióta jegyzetfüzetével. Blair viszont kedvenc marad, mert minden őrültsége ellenére számomra ő a legsokoldalúbb karakter, méghozzá jó értelemben.

Dombi_Petra>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl 4. – Megérdemlem

Ez volt az eddigi egyik legjobb kötet! Végre nem olt benne annyi nyávogás, tele volt izgalmakkal, eseményekkel és nem várt fordulatokkal.
Sok negatívumot nem tudok felhozni, csak azt még mindig, hogy Chuck alig szerepelt!!!!!!!!:(
Elsie-n nagyon meglepődtem. Nem gondoltam volna, hogy ennyire bevállalós csajszi. Mondjuk, ezt Jennyre is mondhatnám, nem gondoltam volna róla, hogy belemegy egy úgymond durva dologba (spoiler). Remélem a következő részben olvashatok többet J-ről és L-ről :)
Dan-ben nagyon pozitívan csalódtam. Meglepődtem rajta, hogy Vanessát elhanyagolja, s azon, hogy spoiler, mással találkozgat.
Vanessa azon döntésén, hogy elmegy-e a filmfesztiválra, s otthagyja-e az egyetemet, nagyon meglepődtem, másra számítottam.
Örülök neki, hogy végre Georgie is megjelent a könyvbe, már vártam. Az is külön öröm volt számomra, hogy Nate képes volt lemondani a fűről.
Serena csillog, mint egy szupersztár. Blair spoiler új haja nem tudom, hogy állhat neki, kár, hogy a filmsorozatban nem láthattuk így.
A divatbemutatók és az afterek nagyon jó hangulatot csináltak a könyvnek, élveztem minden pillanatát.!
Kérem a következőt!

Ulpius-ház, Budapest, 2008
334 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632540948 · Fordította: Szeredás Lőrinc
Lettka>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl 4. – Megérdemlem

Kezdem azt érezni, jól jártam azzal, hogy nem néztem végig a sorozatot, mert akkor valószínűleg bennem is túltengene az összehasonlítási vágy. Viszont így, hogy nincs semmilyen viszonyítási alapom, így nem ütköznek ki a különbségek számomra.
Az eddigi részek közül ez volt a kedvencem. Érdeklődve olvastam, mi fog történni a szereplőkkel – akiknek a többségét kedvelem is, kivéve Dan karakterét. Vele valahogy nem sikerült még egy hullámhosszra kerülnöm. Furcsa érzés betekintést nyerni egy ilyen romlott „tinitársadalomba”. Szeretem olvasgatni a „világot megváltó” problémáikat, a szerelmi bánataikat vagy éppen örömüket. Most sem volt ez másképp, szinte észre sem vettem, de már be is fejeztem a könyv olvasását. Imádom, hogy ennyire gyorsan lehet vele haladni, mert olvastatja magát.
Szeretem ezt a könyvsorozatot már csak abból kifolyólag is, mert néha jóleső tud lenni egyszerű, nem túlgondolt történetet olvasgatni. Könnyű kis limonádé ez, és nagyon szeretném folytatni a további részekkel, mert teljesen kikapcsolt ez az egyszerű, de mégis érdekesnek mondható sztori.

Kryszta>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl 4. – Megérdemlem

Jó rész volt, bár kevésbé izgalmas mint a többi és rengeteg új szereplő is színre lépett. Azért azt sajnálom, hogy Dan és Vanessa kapcsolata így alakult…

Petrus601>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl 4. – Megérdemlem

A fél csillag levonás az összehasonlítás miatt volt. Nem tudtam elvonatkoztatni a sorozattól..úgyhogy. így kicsit fura volt.
Nem olvastam az első 3 részt (de a sztori megvan), úgyhogy itt egy kicsit furik voltak nekem a szereplők, mint pl. Jenny-nem tudom elképzelni egy 152centis barna, göndör hajú lányként.
Viszont ha az eltéréseket nem veszem figyelembe, akkor nagyon is jó könyv!! hamar végeztem vele, jöhet a következő.:)

Francica>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl 4. – Megérdemlem

Mindenki csak egy kötetig bírja a másik mellett. Na mindegy azért jó volt.
Danny fiú milyen kis rossszzzz lett! De tetszik.

Meszil>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl 4. – Megérdemlem

Ez a rész valahogy megfogott, talán azért mert már sikerült elvonatkoztatni a sorozattól. Szóval annyira nem volt rossz! :)

eszter1818>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl 4. – Megérdemlem

Ez sokkal jobban tetszett, mint az előző rész, mozgalmas volt, de a rengeteg márka és ruha/cipő leírás sokat rontott az „élvezeti értékén”.
Azért az előző rész utáni csalódottságomban ürülök, hogy megint rászántam magam, hogy folytatom a sorozatot.

GwenPage>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl 4. – Megérdemlem

Kellemes kis könyv, bár semmi mélyrenyúló nincs benne (pedig én igénylem a mély témákat) mégis elszórakoztatott az egyszerűsége, és olykor röhögni is lehetett rajta – hangosan. Szórakoztató, egyszerű, gyorsan olvasható.

Lettka>!

Ki volt az a seggfej, aki kitalálta, hogy a nők bőre sima és szőrtelen legyen, mint a csecsemőké? Kinek fáj, ha itt-ott akad egy kis szőr? A legtöbb pasi tetőtől talpig szőrös!

elizabet_k>!

Egy férfi érdeklődését azzal lehet leginkább ébren tartani, ha az ember lánya eltűnik.

elizabet_k>!

És tényleg, mi értelme van, hogy egyetlen fiúba legyünk szerelmesek, ha mibelénk az egész világ szerelmes?

Dombi_Petra>!

Egy sötétbarna, majdnem derékig érő hajú lány, aki szemben ült Nate-el a körben, és akinek vérvörös ajka és olyan sápadt bőre volt, hogy inkább kéknek tűnt, mint fehérnek, le sem vette lelkesen csillogó szemét a fiúról. Egy az egyben Hófehérke narkós változata volt: Heroinfehérke.

elizabet_k>!

Iszonyú megerőltető dolog olyan ember méltó párja lenni, aki éppoly fényesen ragyog, mint ő.

elizabet_k>!

Az elektromos egész jól kifejez valamit abból, hogy milyen a szex, csak az a baj, hogy nagyon sok negatív képzet kötődik hozzá: elektromos vihar, elektromos fűrész…!

Bnynkltt>!

Az embereknek annyira különböző az ízlésük, hogy biztos lesz, aki elalél, ha rád néz, tökmindegy, hogy te magad mit gondolsz a külsődről. Aztán már csak meg kell tanulnod azt látni a tükörben, amit ő lát, ha rád néz.

Sunshine>!

Miért van az, hogy a világ tele van olyanokkal akik másokat akarnak utánozni, mikor pedig a élet annyi választási lehetőséget kínál?

Sunshine>!

[…] az ember sosem lehet egészen biztos benne, ismeri-e eléggé a másikat.

Bad girl sorozat · Összehasonlítás