A ​múlt titkai 30 csillagozás

Cathy Kelly: A múlt titkai

Ha ​az ember túl sokáig őriz egy titkot, az előbb-utóbb elárulja magát… A Summer Street takaros kis házaiban lakó családok élete idillinek tűnik, a valóságban azonban az, hogy mindenkinek van mit rejtegetnie. Amikor a kamaszkori szenvedély megtalálja Ambert, a lány úgy dönt, hogy kezébe veszi saját sorsát, és lemond a biztos jövőről egy lángoló szerelem miatt – de vajon édesanyja, Faye, aki egyedül neveli lányát, mit hallgat el előle? A megcsalt Maggie hazaköltözik, hogy gondját viselje beteg édesanyjának, és az otthon nyugalmában találjon gyógyírt összetört szívére – de felkavaró emlékek törnek rá… vajon ki tudja, mit rejtenek az elzárt fiókok? A bölcs és kedves Christie Devlin tudná a választ, hiszen különös képessége folytán belelát az emberek szívébe, és segít megoldani gondjaikat. Csakhogy ezúttal az ő múltjából is előbukkan egy titok, amely huszonöt éve kísérti… Az írországi Wicklow-ban élő Cathy Kelly Anglia egyik legnépszerűbb és talán legtöbbek által rajongott írónője.… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2006

Ulpius-ház, Budapest, 2008
558 oldal · ISBN: 9789632541297 · Fordította: Simonyi Ágnes
Ulpius-ház, 2006
puhatáblás · ISBN: 9789632541297

zsófcsa>!
Cathy Kelly: A múlt titkai

kedves volt, aranyos volt, nagyon jó hangulatú. a Lila akác közt egy kissé túlzásnak tartom, de jó volt olvasni. az előző könyvében ugyan sokkal több volt, mint ebben, de egyszeri, nyári limonádénak tökéletes :)

Emília5>!
Cathy Kelly: A múlt titkai

Még nem olvastam eddig az írónőtől, de nekem ez nagyon tetszett annak ellenére, hogy viszonylag kevés, 79%-on áll. Nagyon jó a stílusa, szépek a hasonlatok, jó a jellemábrázolás, pörgősek az események. Több sors is kibontakozik előttünk, tetszik, hogy a visszaemlékezésekből ismerhetjük meg az előzményeket. Nem nagyon mélyen nyomothagyó, nincs benne hatalmas nagy „ütés” a lélekre, de szórakoztató, könnyed, igazi nyári kikapcsolódást jelentő olvasmány. Nekem most pont erre volt szükségem.

Boros_Andrea>!
Cathy Kelly: A múlt titkai

Kedves, kellemes kis könyv volt. Igaz már nincs nyár, de pont az ilyen írásokra mondják, hogy könnyed, nyári olvasmány. Annyira életszerű, hogy Írország helyett Magyarország is lehetne a helyszín. Ebben a történetben is van egy kis titok, egy kis rejtély, ami igazán sokat hozzátesz a könyvhöz. Nem bántam meg, hogy elolvastam.

Cathy Kelly: A múlt titkai

Érdekes könyv, bár minden lépése kiszámítható.

Sweetyke>!
Cathy Kelly: A múlt titkai

Nem volt olyan rossz, de nem ez volt életem legizgibb könyve.

Tuciolvas>!
Cathy Kelly: A múlt titkai

Tipikusan az a könyv, hogy egy nyári szabadságra kellemes, de könnyed szórakoztatást nyújt.

ditke3>!

Ne polcold fel A kosaras melledet, hogy B kosarasnak látsszon. A fiúk nem jönnek olyan közel, hogy észrevegyék, az undok lányok az iskolában viszont igen.

ditke3>!

A főzés az otthon lelke, s a konyha az a hely, ahol a nő királynő

ditke3>!

Ne azon gondolkodj, hogyan élné más az életedet a te helyedben. Azt neked kell élned,

ditke3>!

Nem okos dolog, ha hagyod magad mások által vezetni, vagy olyasmit teszel, amit nem akarsz, csak hogy beilleszkedj. Megvan benned az erő,hogy azt tedd, amit akarsz, azzá légy, ami akarsz, és hogy te válassz. A magadba és a saját erődbe vetett hit az egyik legfontosabb az életben.

ditke3>!

halálunk napjáig változhatunk, úgyhogy semmi értelme azokat hibáztatni, akik csak addig formáltak bennünket, amíg el nem költöztünk hazulról.

Szelén>!

– Nem is annyira a cici volt nagy, mint a tetoválás – magyarázta a tengerészkék kosztümös nő. – „Mindörökké Robbie ”, egy szívben. A férjét pedig Tomnak hívják. Ezért tűnt fel.
– Lehet, hogy Robbie Williams – töprengett az egyik nő a fánkja fölött. – Őt én is szeretem.
– Ma már lézerrel el lehet távolíttatni.
– Robbie Williams-t?
– Nem, a tetoválást.