Rejtekhely (FBI Thriller 1.) 16 csillagozás

Catherine Coulter: Rejtekhely

A ​különös kisváros, Cove, melyet az apró, törékeny fiatal nő rejtekhelyéül választ, olyan, akár egy színes postai képeslap, azaz kevéssé valószerű. Ahogy a neve is mutatja, egy kis öbölben fekszik, utcái, házai rendezettek, csinosak, mintha mindet egyszerre újították volna fel, pedig lakói kizárólag idős emberek. Ebben az isten háta mögötti városkában mégis virágzik az idegenforgalom, mely a titkos recept szerint készülő csemegének, a világ legfinomabb fagylaltjának köszönhető.
Ide érkezik meg fekete parókában és sötét szemüvegben Sally Brainerd Washingtonból, hogy bohókás festő nagynénjénél menedékre leljen üldözői elől. James Quinlan FBI-titkosügynök ugyancsak Cove-ba utzaik, mert a híres ügyvéd, Amory St. John titokzatos meggyilkolásának szálai ide vezetnek. Találkozása Sellyvel egyáltalán nem a véletlen műve. S jóllehet a lány – okkal – végtelenül óvatos, és még a szél suhogtatta lombok mögött is hajlamos üldözőit sejteni, Jamest viszonylag hamar a bizalmába fogadja.… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1996

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vadrózsa könyvek

LAP-ICS, Debrecen, 1998
410 oldal · ISBN: 9639073474 · Fordította: Gellért Marcell

Catherine Coulter: Rejtekhely

Ennek a romantikus kriminek megvoltak a maga kis hibái. De ami a leginkább zavart az sok ismétlés, volt. Ki mit mondott és csinált. De így legalább teljesen képben voltam.
A szereplők szimpatikusak voltak, humorosak, profik és elszántak. Bár akadt közöttük idegesítő is.
Viszont a könyv cselekménye mindent vitt. Fordulatos és mozgalmas volt. Nem is számítottam rá, hogy így fog alakulni a történet. Bár pár dolog eléggé nyílvánvaló volt, de így is tudott meglepetést okozni.Jó kis krimi volt.
Nézem is a második részt. :)):))

NewL P>!
Catherine Coulter: Rejtekhely

Szeretem az írónő könyveit, rokonszenves főszereplők, borzasztó gonosztevők, szerelem.

SunnyRiver>!
Catherine Coulter: Rejtekhely

Még középiskolásként könyvtárból olvastam, aztán megszereztem, mert annyira nagyon jó volt! Azóta továbbadtam ugyan, de bármikor szívesen újra elolvasnám. Izgalmas, letehetetlen és nem tudod előre, mi lesz a vége. A szerelmi szál meg telitalálat szerintem :)

hársvirág>!
Catherine Coulter: Rejtekhely

Izgalmas,fordulatos,váratlan eseményekben bővölködő történet.
Van benne egy-két hihetetlen dolog (pl.hogy a fél évig nyugtatózott hősnő egyetlen nap alatt „kitisztul”,se függővé nem válik, se komoly maradványai nincsenek az életében…szerintem erről egy volt drogos azért tudna mesélni), de összességében megkapod,amit vársz:egy jó krimit.

Fairymysz>!
Catherine Coulter: Rejtekhely

Remek, romantikus krimi, amiben minden megvan, amit az ember elvár: rejtély, gonosz(ok), összeesküvés, sármos/vicces FBI-os(ok), egy talpraesett főhősnő és persze románc. Az első perctől lekötött a könyv, tudni akartam, hogy ki tette mindezt Sallyvel. Persze, a vége nem volt meglepő, de azért jó volt végigizgulni. Ami pedig a kisváros titkát illet: hát majd lehidaltam. Nem hittem volna, hogy erre képesek voltak.
És most jöhet a második kötet, mert nagyon megkedveltem Dillont. :)

– Nos, leányom – harsogta már a lépcsőfordulóról
–, halljuk, milyen szerető ez a James gyerek?
– Fogalmam sincs, asszonyom. Még megcsókolni sem volt
hajlandó. Azt mondta, nagyon fáradt. Ráadásul még valami
fejfájásra is panaszkodott. Úgyhogy nem volt más választásom,
nélküle kellett ágyba bújnom.

meteoritastar>!

A ház nyugati fekvésű volt, a terasz pedig egyenesen a
Louise Lynn tóra nézett. Langyos szellő borzolta a vizet, amelyen
bágyadtan csillogott a lenyugodni készülő márciusi nap
fénye.
– Motorcsónakázásra nem igazán alkalmas, mert túl keskeny
– magyarázta Quinlan Sallynek. – De fürdéshez vagy
úszáshoz keresve sem találnál jobb helyet. És nagyon változatos,
mert tele van kanyarokkal. Innen is legalább négy kanyar
látszik. Úgy tekereg ide-oda a tó, mint egy részeg kígyó.
– És még külön bejáratú szörnye is van – tódította Dillon
felpillantva a kezében lévő juharfadarabról, amelyet farigcsált.
– Lynn Nessie-nek hívják. James már többször megküzdött
vele.
– Nem mindig ilyen hülye – bökött a haverjára James vigyorogva
–, csak amikor nincs komputerközelben. Egyébként
tényleg sokat kanyarog a tó, felülről nézve olyan, mint egy
farkába harapó kígyó.
Dillon lerázott egy felkunkorodó forgácsot a készülő remekműről.
– Csak éppen az nem világos, hogy melyik a feje és melyik a
farka. Ebben is Jamesre hasonlít.
– Úgy látom, maguk nagyon jó barátok – szólt Sally Dillonra
pillantva. – Régóta ismerik egymást?
– Igen, de házasságról szó sem lehet. Quinlan úgy horkol,
mint egy vaddisznó