Rózsavirágzás 52 csillagozás

Catherine Anderson: Rózsavirágzás

A ​nemrégiben megözvegyült Kate emberfeletti küzdelem árán próbálja egyedül fenntartani a rá maradt birtokot, betakarítani a termést, ellátni a háztartást, dédelgetve nevelni négyéves kislányát, Mirandát, és begyógyítani testi-lelki sebeiket, amelyeket kegyetlen férje okozott nekik. Anya és lánya a poklok poklát járta meg, így hát senkiben sem bíznak többé, és senkitől sem kérnek segítséget. Ám egy napon Miranda egy mérges kígyókkal teli verembe zuhan, ahonnan saját élete kockáztatásával új szomszédjuk, a jóképű Zach menti ki. A férfi súlyos sérüléseket szerez, élet és halál között lebeg, ezért Kate – félelmei ellenére – befogadja saját házába, és gondosan ápolja a vadidegen férfit. Ahogy Zach napról napra erősödik, úgy kelti életre a mindannyiukban ott szunnyadó sóvárgást a boldogság, a bizalom és a szerelem iránt. Ám a bizalom nem tud megerősödni ott, ahol sötét titkok takarják el a fényt, és új életet sem lehet kezdeni akkor, amikor a múlt árnyai még két kézzel kapaszkodnak a… (tovább)

Eredeti cím: Coming Up Roses

Eredeti megjelenés éve: 1993

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

General Press, Budapest, 2013
338 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636434755 · Fordította: Szigeti Judit

Silverlight>!
Catherine Anderson: Rózsavirágzás

Anderson regényei mindig nagyon jók és mindig kemény témák kerülnek a középpontba. Most ismét egy nehéz női sorsot tárt fel. Ez a történet kicsit hasonlít egy másik már korábban olvasott történetre. Egy lelkileg sérült nő, aki a gyermekét védi, egy szörnyű múlttal a háta mögött. Az élet váratlanul sodorja felé azt a férfit, aki hatással van az életére, sorsának alakulására. Ez a megfélemlítés és a bizalom visszaszerzésének regénye. Egyetlen baj csak az volt a történettel, hogy már a legelején megéreztem a történet csattanóját. Így egy kicsit vesztett az élvezhetőségéből.

General Press, Budapest, 2013
338 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636434755 · Fordította: Szigeti Judit
brigitta244>!
Catherine Anderson: Rózsavirágzás

Olvastam már az írónőtől sokkal jobb regényeket, mint ez. A kislány sajnos elég idegesítőre sikerült, az a sejpités nem állt jól neki. Szerintem úgy is aranyos lehet egy kislány, hogy nem állandóan sejpit. 4 éves már rendesen beszél, igaz nincs annyi szókincsük, de értelmesen meg tudják fogalmazni amit akarnak.
Maga történet sem fogott meg annyira valahogy nem éreztem a romantikát a két főszereplő között. Külön külön érdekes karakterek voltak az biztos. Mindkettőjüknek meg volt a háttérsztorija. Zach szimpatikus volt addig a pillanatig míg ki nem derült. Kate pedig egy anya aki a gyermekét védi és nem akar közel engedni senkit magához. Viszont titkol valamit amire Zach rájön és ez hozza őket közelebb egymáshoz. A vége pedig egy romantikus regényhez hűen boldogan végződött.

Annemary>!
Catherine Anderson: Rózsavirágzás

Nekem tetszett. Leginkább azok a történetek jönnek be, ahol gyerekek is szerepelnek. Miranda édes, selypítős kislány, néha kissé túlérettnek éreztem, de ahogy a bíróval beszélt, az mindent vitt. Zach nagyszerű férfi, kár, hogy nem szaladgál ilyen a való életben ;) Tökéletes, ahogy vállalta a kockázatot Miranda megmentésénél, ahogy védelmezte.
Kate szorongása, a férfiakban megrendült bizalma teljesen érthető. Örültem, hogy Zach utat talált a szívéhez.

Kuri_Szilvia P>!
Catherine Anderson: Rózsavirágzás

Nagyon jó az alaptörténet. Egy fiatal özvegy, és egy apró kislány, akik olyan lelki sérüléseket kaptak az élettől, ami bár idő egy időre megtörték őket, de a jóképű szomszédnak köszönhetően új életet tudnak kezdeni.
A kislány idegesítően aranyos volt. Nagyon is jól jött, hogy Miranda mindent szó szerint vesz. Ez sok megmosolyogtató jelenetet hozott magával. Bár kicsit idegesített a selypítése,mert néha újra el kellett olvasnom hogy most mit is akart lenni az a mondat, de szerethető volt.
Kate bátorságaspoiler meglepett, de így volt kerek a történet. Zach titka szinte az utolsó pillanatig titok marad még előttünk is, de Kate rózsabokros titka már az olvasás kezdetekor kiderül.
Az előszóban „lelőtte” a csattanót az írónő, így az nem volt nagy meglepetés, de nagyon tetszett az írónő férjének a válasza.

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 5
Stílus (írói): 5
Ötlet (eredetiség): 5
Tartalom (mondanivaló): 5
Hitelesség (könyv világának átélhetősége): 3
Érzelmek (ábrázolása): 4,5
Izgalom: 5

Kellemes élményt adott a könyv, alig bírtam letenni. Catherine Anderson remek író, nagyon kedvelem a stílusát. Eredeti ötletből született a történet, ami egy családon belüli erőszak áldozatává lett nő és kislánya kálváriáját, majd életük jobbra fordulását dolgozta fel, olvasmányos, regényes formában. A tartalom kidolgozott, a mondanivaló átjut az olvasóhoz. Hitelesség szempontjából ugyan nem eléggé meggyőző, de a könyv világa jól átélhető. Anderson nagy érdeme a szereplők érzelmeinek alapos ábrázolása. A történet mindvégig izgalmas, érdekfeszítő.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Catherine Anderson: Rózsavirágzás

Jaj, ez nehéz szülés volt! egyébként szeretem az írónő könyveit, de ez egy kicsit vontatott volt. A könyv első fele elég unalmasan telik. Utána már 2-3 óra alatt befejeztem a könyvet. A történet 1890-ben játszódik és egy bántalmazott anyáról és gyermekéről szól. A könyv lapjairól egyre világosabban kitűnik, hogy mekkora görény volt a néhai férj. Így hát Kate nem mer bízni a férfiakban és csak muszájból megy hozzá Zachez, amikor a sógora megfenyegeti, hogy elveszi tőle a kislányát. Aztán persze szép lassan elkezd bízni a férfiban, a végére pedig teljesen felpörögnek az események.

kkata76>!
Catherine Anderson: Rózsavirágzás

Az írónő sokszor sokféleképpen feldolgozta már a családon belüli erőszak témáját, de most olyan csavart épített a történetbe, ami még izgalmasabbá tette a regényt. Egy bűnügy köré építette fel a sztorit, aminek egy bírósági tárgyalás a vége. Fokozatosan tudunk meg egyre többet e történtekről, és van, ami csak a legvégén derül ki; klasszikus krimikre emlékeztető szerkezetet kapott a regény, izgalmas volt és fordulatos.

zia P>!
Catherine Anderson: Rózsavirágzás

Nem olyan, mint a Kendrick/Coulter/Harrigan sorozat kötetei, de nem is olyan rossz. Az én listámon még mindig jó helyen szerepel az írónő, ha romantikus regényről van szó.

miaow P>!
Catherine Anderson: Rózsavirágzás

Anderson asszonyság figyelemre érdemes művet alkotott megint: ez sem egy könnyed mesécske, komolyabb témákat érint a regény. Olvasmányos, érdekfeszítő, drukkolós, gondolkodós, helyenként megmosolyogtatós, tanulságos történet ez, jócskán teletűzdelve az írónőtől már megszokott elemekkel, bár ezúttal egy-két mozzanat a hihetőség határát súrolta. Feltétlenül megéri elolvasni, de kell hozzá a megfelelő hangulat.

Kasztana>!
Catherine Anderson: Rózsavirágzás

Számomra nagy csalódás volt a könyv, jobbra számítottam a fülszöveg alapján. Ez az első regényem az írónőtől és remélem a többi regénye jobb ennél. Csatlakozva az előttem szólókhoz, engem is végig idegesített Mandy selypítése. Maga a téma és a történet érdekes lett volna, de valahogy nem tudott lekötni.

Mrs_Curran_Lennart P>!

– Ahogy közeledtek a tornáchoz, Kate lelassította a lépteit, és hátramaradt. – Csak még egy kérés.
Zach továbbra is felesége derekán tartva a kezét, felé fordult, és belenézett csillogó szemébe.
– Mi lenne az?
– A levetkőzéssel kapcsolatban. Figyelembe véve, hogy ez az első alkalom, mindenképpen ragaszkodsz hozzá?
– Ha ez a gondolat ennyire nyugtalanít, akkor nem vetkőzöm le teljesen – felelte Zach mosolyogva.
Ám pajkos arckifejezése miatt Kate nem tudott teljes mértékben hinni neki.
– Valóban?
– Valóban. – Még mielőtt az asszony felfoghatta volna, mire készül, Zach lehajolt, és felkapta őt a karjaiba. Sebes léptekkel elindult a házba, majd hozzátette: – A zoknimat nem veszem le.

krisztin1>!

[…] – Az élet időnként nem teszi lehetővé, hogy válasszunk helyes és helytelen között, egyszerűen azt tesszük, amit kell. Titkokat őrzünk, amelyek üldöznek minket, azért, mert nem akarunk fájdalmat okozni valakinek, akit szeretünk.

serengeti P>!

Ryan rémálomba illő, kísérteties hangján tovább dörmögött, és Kate úgy érezte, mintha egy polip nyálkás karjai ölelnék körül.

serengeti P>!

– Amikor [Miranda] azon mesterkedett, hogy én legyek az apukája, nem hiszem, hogy előre látta, hogy veled fogok aludni, miközben őt kirekesztjük. Nyilván egy kicsit féltékeny. Idővel azonban rá fog jönni, hogy nem jelentek veszélyt a számára.

serengeti P>!

Hiszen egy tetőtől talpig finom hölggyel van dolga, az isten szerelmére! Ha úgy ront rá, mint medve a mézes bödönre, még megijeszti, arról nem beszélve, hogy esetleg szégyenbe hozná saját magát.

kkata76>!

– Utazzon el! Elmehetne mondjuk… – Összeráncolta az orrát. – Mi is az a messzi hely, ahova senki se megy?
– Texas?

krisztin1>!

[…] Őrület. Az emberek túl könnyelműen használják ezt a szót, de alig hihető, hogy valóban tudják, milyen az őrület.

krisztin1>!

[…] Néha, amikor megbántanak minket, a fájdalmat azokon töltjük ki, akiket a legjobban szeretünk.

krisztin1>!

Vajon beleszerethet egy ember valakibe, miközben egyik delíriumból a másikba esik? […]

Petra0913 P>!

Bárhogy is zsörtölődött Zach, valójában képtelen lett volna magára hagyni az állatot. Minden csínytevése ellenére, Nózi kedves, öreg jószág. Az egyetlen gond vele, hogy csirkéket öl. Na, nem rosszindulatból, inkább csak túlbuzgó kissé a fogócskázásban, ami iránt viszont a csirkék hamar elvesztették az érdeklődésüket.