A ​lélek dala 103 csillagozás

Catherine Anderson: A lélek dala

Annie ​egy gyermekkori súlyos betegség következményeként bizonyos mértékben elveszítette kapcsolatát a külvilággal. Környezete értetlenül és tehetetlenül áll a helyzet előtt, az e jelenség gyógyításában még gyerekcipőben járó orvostudomány úgyszintén. A kiszolgáltatott lány családja szégyenévé, az emberek megvetésének és támadásainak állandó célpontjává, mígnem egy napon erőszak áldozatává válik. A megesett lány élete e tragédia következtében minden tekintetben fordulatot vesz. Titkolni való, szégyenteljes helyzetében kicsinyes és szemforgató családja helyett éppen az erőszaktevő fivére az, aki, vállalva a felelősséget öccse tettéért, hathatós segítséget ajánl Annie-nek, és bár eleinte érdekből teszi, kezdettől fogva odafigyeléssel és meglepő empátiával viseltetik a lány sorsa iránt. Annie számára – aki a hosszú évek során saját, belső világot szőtt magának finom szálakból, hogy így védekezzen elutasító, erőszakos környezete ellen – most feltárulni látszik a külvilág egy olyan… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1996

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

General Press, Budapest, 2008
342 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636430351 · Fordította: Ilyés Emese, Sárossy-Beck Anita

Catherine Anderson: A lélek dala

Nincs elég csillag az égen!
A jelen történet ott szorongatott meg, ahol keveseknek sikerül. az eügyes múltam és jelenem sikított néha CA nélküled nagyon hiányozna egy bűvös „vmi” a mindennapjaimból! Még ennyi története után sem tudom vagy találom azt az egy szót, amely tökéletesen leírná mit ad nekem minden egyes történetével…..
Csak ismételni tudom magam ahogy a testiségről, a lélek szépségéről és a témáiról ír…. elgondolkodtató és megrázó.
Örülök, hogy a fordításai minőségiek!
Köszönöm a @General_Press_Könyvkiadó -nak, hogy a mai napig kitart mellette és újabb és újabb történeteit hozza el nekünk tőle!

Ajánlom! Hogy kinek ajánlom? – Azoknak, akik érzékenyen rezonálnak bizonyos frekvenciákon. Mindazoknak, akik érzelmi és lelki utazásra vágynak és elég nyitottnak érzik magukat arra, hogy bepillantást nyerjenek idegen világokba, ahol nem fantázia szülte lényeken és népi mondákon van a hangsúly.

Tóth_Orsolya_3 P>!
Catherine Anderson: A lélek dala

Nem egy szokványos történelmi romantikus. A fogyatékosság sokszor még a mai világban is kényes témának számít, hát még a 19. században. Borzasztó volt olvasni, hogy egy gyermeki életet miként lehet megnyomorítani csak azért, mert más mint a többiek.
CA ismét gyönyörű könyvet írt az elfogadásról, a megértésről, a feltétel nélküli szeretetről és a jövőbe vetett hitről.

FairyDust P>!
Catherine Anderson: A lélek dala

@Biry: Először is köszönöm szépen az ajánlást, nélküled ezt a könyvet biztos, hogy nem találtam volna meg.

Nagyon ritkán történik meg velem az hogy kedvet kapok valami általam idegennek titulált zsánerhez. Azonban most valami csoda folytán tökre kedvet kaptam a történelmi romantikus könyvekhez és ez az olvasmány felülmúlta az elképzeléseimet.
Az elejétől fogva lekötött, nagyon olvasmányos volt. Könnyen megkedveltem a karaktereket. Rendesen izgultam azon, hogy mi lesz Annie sorsa.
Nagyon mély témákat feszeget, és ezt mégis élvezhető formában tárja elénk.
Rettentően szép szerelmi történet, mindenkinek ajánlani fogom aki ilyen olvasmányt keres.

Kérdőjelezhetetlen 5 csillag. Jaj de a borító horribilis!!!

Trice29 P>!
Catherine Anderson: A lélek dala

Olyan rég olvastam ennyire jó történelmi romantikusat. Teljesen elvarázsolt, letehetetlen volt.
Catherine hétköznapi, mégis különleges történetet alkotott, olyan mély érzelmekkel, hogy szavai a lelkemet simogatták. Sokszor mosolyogtam, néha könnyeztem, velük éltem.
Még alvás helyett is azon gondolkodtam, mennyire nehéz lehetett a fogyatékkal élőknek az előttünk lévő századokban, amikor még az emberi tudatlanság miatti előítéletekkel is meg kellett küzdeniük.
Annie és Alex is hihetetlenül értékes emberek, megszerettem mindkettőt.
Végül, de nem utolsó sorban a kémia is határozottan rendben volt .
5******** ♥

ggizi>!
Catherine Anderson: A lélek dala

A történet nagyon tetszett: a témája, a kidolgozása, a karakterei, a mélységei egyaránt. Egyedül a régebbi stílusú túlírt szöveget viseltem nehezebben, hiába számítottam rá.

anesz P>!
Catherine Anderson: A lélek dala

Nagyon szép szerelmi történet mélyebb mondanivalóval is. Nem is tudtam letenni, így éjszakai olvasás lett belőle, pedig csak bele akartam kezdeni este 10 órakor, hogy elalvás előtt olvassak belőle pár oldalt. Ehhez képest fél 3-kor kapcsoltam le a villanyt, mert már leragadtak a szemeim. Ma pedig befejeztem.
Nem a kedvencem az írónő, de olvastam már tőle, és ez lett a top 1 tőle kétség kívül!
Az egeres jelenet a vonaton pedig nagyon vicces volt.:-)

miaow P>!
Catherine Anderson: A lélek dala

A lelkünk mélyére ható, elérzékenyítő s érzékenységre nevelő történet elgondolkodtató mondanivalóval, újabb csoda az írónő tollából. Kell időnként a romantikába ágyazott komolyabb téma, olyan, mint ez.

Nefi>!
Catherine Anderson: A lélek dala

Érdekes könyv volt, kicsit csöpögős, de nem rossz. Szokatlan karakterek, szokatlan történet, de a vége kiszámítható, ami persze nem feltétlenül rossz.
Volt jó néhány jelenet, ami hihetetlenül életszerű volt, és volt másik pár ami meg elég meseszerűre sikeredett. Ez a hullámzó vonalvezetés sokáig megvolt a könyvben.
Volt pár olyan rész, amitől nagyon ódzkodtam… ami nem tetszett benne, de a könyv egésze nagyon is olvasható, cselekményes :)

Biry P>!
Catherine Anderson: A lélek dala

Egyszerűen gyönyörű, nem szeretem a tört.rom.-ot, de ez a könyv mindig megríkat és az egyik legkedvesebb könyvem :)

Szusziixx>!
Catherine Anderson: A lélek dala

Csodalatosan megirt tortenet szerelemrol, bizalomrol, emberi ertekekrol, zenerol, hangokrol, es a lelek dalarol.
Ez a konyv regen csucsult mar a kivansaglistamon, es par hete nalam kotott ki, orok hala ezert @Biry :) Probalom osszeszedni a gondolataimat es elmondani, hogy mennyire fantasztikus ez a konyv, de ugy erzem magam, mint a konyv egyik foszereploje Annie. A szavak, amiket erzek, amikkel le tudnam irni az egeszet itt vannak a szivemben, de egyszeruen keptelen vagyok megformalni oket. Talan nem is lehet.
Szornyu sors jutott Annie-nek, hiszen fogyatekkal el hateves kora ota, a csaladja egy elrejtendo problemakent tekint ra, es ezert nem is nagyon szeretik, inkabb csak elviselik. Mignem a lany egyszercsak teherbe esik, es az eroszak tevo Douglas batyja veszi felesegul Annie-t. Idovel beleszeret a lanyba, es az egesz vilagot a labai ele teritene, mignem rajon, hogy Annie-nek csak az o sajat kis egyszeru vilaga kell. Zenevel, keringovel, otorai teaval, a kisbabajaval es a ferjevel tele.
Bar nem sirtam amire jelen esetbe buszke vagyok, sokszor szorongatta a torkomat. Hol az Annie-t ert kegyetlensegek miatt, hol pedig oromomben.
Ezt a konyvet mindenkinek olvasnia kene legalabb egyszer. :)

Bitten>!

Arra már rájött, hogy rá teljesen más szabályok vonatkoznak, mint a többi emberre, és el kell fogadnia, hogy neki számos olyan dolgot nem szabad megtennie, amit másoknak lehet.

Bitten>!

Ez a tiltott világ kárpótolja mindazért , amit nem tehet meg odalenn, a valódi életében.

csilla0923>!

Douglas Montgomery józan állapotban egészen elviselhető alak volt, de ha ivott, Alan Dristol kifejezetten félt tőle.

Bitten>!

A mama mindig a szájára csap, valahányszor megpróbál beszélni.

Bitten>!

…..de anyja nem bízott abban, hogy képes lenne a műveletet alaposan elvégezni.

Aoimomo P>!

Amikor Maddy meglátta az orgonát, kételkedve összevonta a szemöldökét.
– Biztos benne, fiatalúr, hogy egy ilyen zajforrást akar a dolgozószobájában? Hogy fog tudni így bármire is koncentrálni?
Alex teljes mértékben koncentrálni kívánt, csak éppen nem a könyveire. Hetekkel korábban elhatározta, hogy a feleségének hangok segítségével fog udvarolni. Majd bolond lesz minden vonzerejét átköltöztetni egy másik szobába.