A ​szökevény királyné (Bane krónikák 2.) (Árnyvadász univerzum) 866 csillagozás

Magnus Bane kalandjai

A halhatatlan boszorkánymester, Magnus Bane azon kapja magát, hogy a királyi családot igyekszik kimenteni a francia forradalom borzalmai közül – miután egy igencsak jóképű gróf belerángatta a zűrzavarba. Mondani sem kell, a merész szökéshez egy láthatatlan ballonra is szükség lesz…

Eredeti megjelenés éve: 2013

Kiadói ajánlás: 16 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Magnus Bane

Párizs · Versailles

DarknessAngel>!
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A szökevény királyné

Érdekesebb volt, mint az előző rész, de még mindig olyan kis rövid. :( Magnust egyszerűen nem lehet nem szeretni, varázslatos a stílusa. :D Tetszett, hogy ebben a részben Marie Antoinette is szerepelt – ki gondolta volna, hogy Magnus még vele is találkozott?! A királyi család sorsa nem volt ismeretlen, de attól még jó volt olvasni.

Finn_Hudson>!
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A szökevény királyné

Ez a történet már egy fokkal izgalmasabb és pörgősebb volt, de még mindig fölöslegesnek éreztem.

christine I>!
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A szökevény királyné

Ez már egy fokkal jobbnak éreztem. Ott már azért sokkal nagyobb hangsúly volt fektetve a cselekményre, mintsem az érzelmekre, de valahogy mégis kevésnek érzem.

Szilvi00 P>!
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A szökevény királyné

A perui zagyvaság után, ez a rész már valamivel meggyőzőbbre sikeredett. Szép kerek volt a történet, és Magnus is hozta a szokásos formáját. A történelmet persze nem lehet megváltoztatni… Én mégis izgalommal olvastam a szökési kísérletről és arról, Magnus milyen szerepet vállalt benne magára. Máris hívogatóbb a folytatás!

molybarby>!
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A szökevény királyné

Szegény Magnus, mindig rossz lóra tesz fel :/ Őt magát egyébként nagyon imádom, olyan kis elveszett szegény, mégis próbálja nagyon erősnek mutatni magát és ez tetszik benne :) Próbálja nagyon lazára venni a figurát :)

GytAnett>!
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A szökevény királyné

Ez a kötet már jobb volt, mint az első, ennél már nem éreztem azt, hogy teljesen feleslegesen lett megírva. :D
Magnusnak hihetetlen történetei vannak. Ha éppen nem keresi, akkor őt találja meg a baj vagy éppen a lehetetlen kihívások. Most éppen Marie Antoinette királynénak kell segítenie szökni. Magnus természetesen vállalja a feladatot, elvére spoiler
A történet szerintem nincs lezárva eléggé, úgyhogy remélem, későbbiekben kapunk legalább egy kicsi információmorzsát, hogy mi lett Axellel. :)
Az egész novella sokkal értelmesebb és tartalmasabb volt, mint az első, viszont a humort talán jobban nélkülözte. :/

joopsy>!
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A szökevény királyné

Hát őszintén szólva nekem ez jobban tetszett, mint az első rész. Cassie (és persze a fordító is) nagyon ért a szavakhoz és a képi megjelenítéshez. Szinte láttam magam előtt a légballont, ami magától elkezd felfújódni és felemelkedni, vagy a bált, ahol arisztokrata vámpírok stírölik az áldozataikat. A szagokról már ne is beszéljünk, mert szinte éreztem, hogy milyen büdös Párizs. Fantasztikus utazás volt. Mesterien lett belefoglalva az akkori társadalmi-politikai állapot.
Magnus Bane azonban nekem továbbra is semleges maradt. Nem értem a hatalmas rajongótáborát, de azt hiszem erre nincs is szükség. :)

Bibi_️3>!
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A szökevény királyné

Na ez a rész már nem volt annyira „rossz” vagy élvezhetetlen és csapongó! de olyan jó sem. Nem igazán tükrözte a cím a tartalmat. Alig beszélt a királynőről vagy annak szökéséről!
Ami viszont pozitív hogy imádom a korabeli Franciaországot ♡♡ ahogy ìrt róla spoiler csodás volt *-*

MissFortune>!
Cassandra Clare – Maureen Johnson: A szökevény királyné

Hát ez elég semmilyen lett.
Semmi különösebben izgalmas nem történt benne.
Nem voltak benne olyan jó viccek mint az első részben.
Untam.
Bocsi Magnus, pedig csíplek. :/

perpetua P>!

– Hogy látja ezt a kérdést, monsieur?
– Ahogy minden mást is – felelte Magnus ügyelve rá, hogy továbbra is higgadtnak mutatkozzék. – A szememmel.

Belle_Maundrell >!

Igyekezett minden létező nyelven elsajátítani a csábításhoz szükséges kifejezéseket, de svédül soha nem kellett mást mondania, mint hogy „mást is lehet önöknél kapni ecetes halon kívül?”, illetve hogy „ha bebugyolálsz néhány szőrmébe, leszek a te kis macikád”.

Sheila_7 I>!

Egy gróf! És Axelnek hívják! Katonaember! Fekete hajú és kék szemű! Ráadásul szorult helyzetbe került! Ó, az univerzum túlszárnyalta önmagát. Megérdemelne egy csokor virágot.

Coralie>!

Kopogtattak az ajtón. Claude lépett be.
– Látogatója érkezett, Monsieur Bane.
Claude rég megtanulta, hogy Magnus üzletfeleinek neve felől nem érdemes érdeklődni.
– Jól van – sóhajtotta a boszorkánymester. – Vezesse be.
– Az úr fürdés közben kívánja fogadni a vendéget?
– Az úr fontolóra vette, hogy így tesz.

Risus P>!

Azért ha az embernek alkalma adódott mesésen festeni, kötelessége volt élni vele. Az ember vagy mindent viseljen, vagy egyáltalán semmit.

justagirl>!

Nagyon rossz ötlet volt.
Rettenetes ötlet.
A legpocsékabb ötlet, amit valaha halott.
Ellenálhatatlan ötlet.

Orsi_olvas>!

— Szia – mondta Magnus a majomnak.
A majom nem felelt.
— Ragnornak foglak hívni — tette hozzá a boszorkánymester, és óvatosan a párnáinak dőlt.

Sheila_7 I>!

– Kerítsen egy pórázt a majomnak, Claude. Meg egy kalapot is.
– Természetesen, monsieur.
– Mi a véleménye, nem lenne szüksége egy kabátkára is?
– Ebben az időben talán nem, monsieur.
– Igaza van – sóhajtott fel Magnus. – Legyen inkább egy egyszerű köntös, mint az enyém.
– Melyikre gondol, monsieur?
– Az ezüst- és rózsaszínűre.

Sheila_7 I>!

– […] És nem akarok szerénytelennek tűnni, de meg kell mondjam, hogy kiváló munkát végeztem.
– Sosem láttalak még szerénynek – jegyezte meg Marcel, arcán a mosoly leghalványabb nyoma nélkül.
– Túlértékelt tulajdonság – rántotta meg a vállát Magnus.

Szelén>!

– Egy szép napon – jegyezte meg Magnus a tehetetlenül heverő királynéra pillantva – feltétlenül meg kell írnom a memoárjaimat.

Kapcsolódó szócikkek: Magnus Bane · Marie Antoinette

Népszerű triviák