Igaz ​szerelem (és egy első randi) (Bane krónikák 10.) (Árnyvadász univerzum) 697 csillagozás

Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)

Mi volna a tökéletes születésnapi ajándék?
Magnus Bane és Alec Lightwood egymásba szeretnek – de ehhez szükség van egy első randira is.
Amikor Magnus Bane, a boszorkánymester találkozik Alec Lightwooddal, az árnyvadásszal, szikrázik a levegő körülöttük. Ami aztán az első randijukon történik, fellobbantja a lángot…

„A Bane-krónikák utolsó kötete egyszerűen tökéletes! Mindig Magnus és Alec lesz az egyik kedvenc szerelmespárom. Miután elolvastam a könyvet, egyszerűen nem akart eltűnni az arcomról a boldog mosoly. Egymilliárd csillagot adnék ennek a könyvnek, ha lehetne! Rengetegszer el fogom még olvasni!” – Carolina

Eredeti megjelenés éve: 2014

Kiadói ajánlás: 16 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
56 oldal · ISBN: 9789633990421 · Fordította: Kamper Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2020
56 oldal · ISBN: 9789633990438 · Fordította: Kamper Gergely
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
56 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633990445 · Fordította: Kamper Gergely

Magnus Bane · Alexander (Alec) Lightwood · Catarina Loss · Raziel (angyal) · Miau Ce-tung · Erik

DarknessAngel>!
Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)

A legjobb rész!❤ Erre egyszerűen nem lehet mást mondani, csak hogy, imádtam!
Alec és Magnus. :3 Nem semmi első randi, az biztos. Miért ilyen rövid? Még több Malec pillanatot.❤

Orsi999>!
Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)

Elég érdekes randira sikeredett, de mire is számítottam Alec és Magnus esetében. Maga a történet semmilyen különösebb élményt nem nyújtott.
Összességében jó volt olvasni Magnus életéről és fontosabb eseményekről, de szerintem a legtöbb rész felesleges volt. Van 1-2, ami kiemelkedik a többi rész közül, de a többi semmi különösebb élményt nem nyújtottak.

MissFortune>!
Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)

Ez egy nagyon aranyos záró kötet lett. Magnust mindig is kedveltem, Alecet kissé sznobnak tartottam, de itt aranyos volt. A kapcsolatuk kialakulása nagyon kis cuki, Magnus szemszögén keresztül meg főleg.
Ez a legjobb rész az összes Bane krónikák közül. Első randi, tele furcsa helyzetekkel. :) Nem bántam meg.

Deziréé>!
Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)

Nem igazán mondanám befejező kötetnek, inkább, mintha egy új kötetnek várna rám valahol, pedig nincs. Visszagondolva jó volt így röviden kalandozni Magnus főhősünkkel.
Nem minden kötettel vagyok megelégedve, ezzel sem sajnos.
Nem hiszem, hogy lesz újraolvasás. Ez csak egyszeri alkalom volt.

christine I>!
Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)

Igazán szenvedélyes lezárás volt ez. Az akció és az érzelmes rész fele-fele arányban volt, viszonylag egyensúlyban állt a kettő, viszont ettől a résztől többet vártam volna, mégiscsak ez az utolsó Bane kötet.

Szilvi00 P>!
Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)

Szép volt, jó volt, de nem bánom, hogy vége van!
A randis rész tökéletes lezárás volt, hiszen Magnus és Alec párosát szinte mindenki szereti, olyan aranyosak.
Voltak a sorozatnak kiemelkedő, de borzalmas részei is. Azt hiszem Magnus megtette a dolgát, amit csak lehetett kisajtolt belőle az írói páros. Nem nevezném könnyesnek a búcsúzást, mert Magnus kalandjait hol örömmel, hol kínlódva olvastam.

ƨɔɴом>!
Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)

Hat ez… egyszeruen imadom a sracokat. Mindig szeles vigyor ul ki az arcomra, ha roluk olvasok, es valami elpattan bennem, ha veget er a szosszenetuk. Sajnalom, hogy ilyen rovid kis epizodok jutnak nekik, de ennel jobb lezarast nem is kaphatott volna ez a sorozat.

AniTiger P>!
Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)

Ennél jobb Bane novellát én még nem olvastam!

Egyszerűen imádtam, az elejétől a végéig! (Ezek után nagyon el szeretném olvasni Magnus és Alec utazgatásainak a történetét is.) Egyenletesen vicces és aranyos történet egy kínos első randevúról, ahol minden elromlik. Hatalmas kedvencem Erik, a pincér vérfarkas, akin hangosan röhögtem, de a zsebtolvajos rész se semmi.

Azt hiszem, Magnus komolyan meg tudna győzni arról, hogy Alec a Cassandra Clare által teremtett világ NumberOneja (és nem Jem… vagy Luke…). http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2015/01/cassandra-c…

Bibi_️3>!
Cassandra Clare: Igaz szerelem (és egy első randi)

Nos vége….de mégsem *-*! Tetszett a „randi”…bár az izgalmas rész még jobban. spoiler spoiler
Imádom azt, hogy kimondják azokat a dolgokat is amikor „csúnya, rosszak”, de mindig is voltak! Ugye nem is olyan borzalmas?! A tolerancia nem fáj…az őszinteség sem……
A szerelem sokoldalú és inkább így boldogan, mint hazugságban boldogtalanul. Hogy így? Hát azonos neművel……és figyeled?! A „rendes” szabályok miatt én sem írom ki rendesen…….

LoveRosie>!

Magnus sokszor hallotta már a nephilimek teremtésének történetét, de most úgy érezte, kihagytak belőle egy részt: „És az Angyal leszálla a magasból, és kockás hassal ajándékozá meg az ő kiválasztott népét."

Kapcsolódó szócikkek: Magnus Bane · Raziel (angyal)
LoveRosie>!

A múlt kedd unalmasan telt, Magnus otthon töltötte a macskával meg egy komolyabb árukészlettel, amihez pár szarvas varangy is tartozott. Aztán beállított hozzá Alec Lightwood, a New York-i Intézetet vezető árnyvadászok legidősebb fia, és megköszönte, hogy Magnus megmentette az életét, majd randira hívta, miközben a színe úgy tizenöt különböző árnyalatot vett fel a téglavörös és a mályva között. Válaszul a boszorkánymester rögvest elvesztette az eszét, megcsókolta a fiút, majd megbeszélt vele egy időpontot péntekre.

Nikii9125>!

Alec árnyvadász, ráadásul Lightwood és a szőkékre bukik. Kockázatos vele a randi. Ha katasztrofálisan alakulnak a dolgok, küldök neked egy SMS-t. Az lesz benne,hogy „Kék Mókus, itt Dögös Róka. A küldetést azonnali hatállyal megszakítani!” Akkor felhívsz és közlöd, hogy rettenetes vészhelyzet van, és elengedhetetlenül szükséges a boszorkánymesteri szakértelmem.

Gorkie P>!

Alec kihátrált a lakásból, le sem véve a tekintetét közben a boszorkánymesterről. Egészen a lépcső tetejéig hátrált, aztán éles kiáltás hallatszott. Magnus időközben már felállt a földről, és bezárta az ajtót, így nem látta Alecet leesni a lépcsőn, mivel úgy gondolta, az ilyesmit egy férfinak egymagában ildomos csinálnia.

Barbus87>!

– Bocs, hogy elkéstem – lihegte Alec. – Jace tréningezni akart, és nem tudtam, hogyan lépjek le. Mármint nem mondhattam el neki, hogy…
– Á, Jace, ez az! – vágott közbe Magnus.
– Mi van vele? – kérdezte Alec.
– Az előbb nem ugrott be a szőke fiú neve – magyarázta a boszorkánymester, majd egy legyintéssel túl is lépett a dolgon.
Alec láthatólag elbizonytalanodott.
– Értem. Engem… Engem Alecnek hívnak.
[…]
– Igen – szólt, aztán lassan elmosolyodott. – A te nevedre emlékszem.

Kapcsolódó szócikkek: Alexander (Alec) Lightwood · Jace Wayland · Magnus Bane
AniTiger P>!

– […] Napi tizenkét órában szarkasztikus vagy, de a gyűlölködés egyáltalán nem jellemző rád. Jó szíved van az alatt a rengeteg csilivili cucc alatt.

8. oldal (Könyvmolyképző, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: Catarina Loss
shadowhunter1975 P>!

– Haver! – szólt. – Bocs! Komolyan! Nem tudtam, hogy nindzsa vagy.

19. oldal Könyvmolyképző Kiadó, 2014.

shadowhunter1975 P>!

– Mi a hely specialitása? – érdeklődött Alec.
– Nem fog eszembe jutni, amíg ilyen lelki nyomás alatt állok – felelte Erik. – Egy árnyvadász ölte meg a bácsikámat.
– Én soha nem öltem meg senkinek a bácsikáját – tájékoztatta Alec.
– Honnan tudod? – kérdezte Erik. – Amikor készülsz megölni valakit, leállsz megkérdezni, hogy vannak-e unokaöccsei?

26. oldal (Könyvmolyképző, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: Alexander (Alec) Lightwood
Risus P>!

És bár kevesen tudják, de az ezüst ritkább fém, mint az arany.

Kapcsolódó szócikkek: Magnus Bane
Lia_>!

Körben lila és kék plakátokon idős párok néztek egymásra szomorúan, rajtuk felirat hirdette: AZ ÉVEK MÚLÁSÁVAL KÖZELÍT… AZ IMPOTENCIA! Magnus azon kapta magát, hogy elborzadva mered a plakátokra, aztán Alecre pillantott, és látta, hogy a fiú is megbabonázva nézi az egyiket. Kíváncsi lett volna, Alec tudja-e, hogy háromszáz év köztük a korkülönbség, és ha igen, azt fontolgatja-e éppen, hogy ennyi idő után mégis mennyire lehet valaki impotens.

Népszerű triviák

Bane krónikák sorozat · Összehasonlítás