Città ​di cenere (Shadowhunters 2.) 1 csillagozás

Cassandra Clare: Città di cenere Cassandra Clare: Città di cenere

Clary Fray vorrebbe soltanto che qualcuno le restituisse la sua vecchia, normalissima, vita. Ma non c'è niente di normale nella sua vita se può vedere licantropi, vampiri e altri Nascosti, se sua madre è in un coma magicamente indotto e lei scopre di essere uno Shadowhunter, un cacciatore di demoni. Se Clary si lasciasse il mondo dei Cacciatori alle spalle avrebbe più tempo per Simon (forse più di un amico ormai). Ma è il mondo dei Cacciatori che non è disposto a lasciar andare lei, soprattutto Jace, il suo affascinante, permaloso fratello appena ritrovato. Per Clary l'unico modo di salvare la madre è inseguire Valentine, il cacciatore ribelle, che è probabilmente pazzo, sicuramente malvagio e anche, purtroppo, suo padre. A complicare le cose a New York si moltiplicano gli omicidi dei figli dei Nascosti. E la città diventa sempre più pericolosa, anche per uno Shadowhunter come Clary. Età di lettura: da 13 anni.

Eredeti megjelenés éve: 2008

Mondadori, 2019
Mondadori, 2010
466 oldal · puhatáblás · ISBN: 9788804601722 · Fordította: Raffaella Belletti

Ruby P>!
Cassandra Clare: Città di cenere

Kicsit lassan haladtam ezzel a kötettel, mert voltak benne olyan dolgok, amik nagyon zavartak. Rendben, legfőképp egy dolog: az, ahogyan ezt a testvérek vagyunk dolgot kezelik Claryék. Lehet ám, hogy nincs ez rosszul megírva, csak engem nem talált meg igazán a konfliktus, de ez rettenetesen bosszantott.
Ezen kívül ez volt az a kötet, ami segített megérteni, mi az, amit nagyon nem bírok elviselni általában: amikor felnőttek kifejezetten gonoszul viselkednek gyerekekkel vagy épp olyanokkal, akik felett valamiféle hatalmuk van. Nem hallgatják meg őket, érzelmileg bántalmazzák őket, stb.
Sokáig azt hittem egyébként, hogy mivel ezek a dolgok rontottak az olvasmányélményen, nem fogok tudni három csillagnál többet adni rá. Voltak viszont nagyon jó dolgok is ebben a könyvben.
Például a humora még mindig jó, szórakoztatóak a párbeszédek is általában.
És itt van még nekünk Simon és Luke. Simon az, akinek a humorát és az egész karakterét imádom, Luke pedig megtestesíti számomra azt a felnőttet, akiből az ilyen könyvekben többre lenne szükség. Felelősségteljes, segíteni akar, de megvan a saját személyisége, élete, sztorija, ő szerintem nagyon jól sikerült.
Szerettem még egyébként Alecet is, de belőle nagyon kevés jutott ebben a részben. Remélem, a folytatásban majd többet szerepel.
Jace-t a végefelé egy fokkal jobban kedveltem, mint eddig, de még mindig nem a szívem csücske.

Shadowhunters sorozat · Összehasonlítás