!

Project nyelvtan 1 csillagozás

Összefoglalók és gyakorlatok
Carrolyn Barraclough: Project nyelvtan

A Magyarországon régóta népszerű Project sorozat hasznos kiegészítője ez a nyelvtani gyakorlókönyv, mely a sorozat teljes nyelvtani anyagát felöleli, és egy kötetben biztosít gyakorló és kiegészítő feladatokat az általános iskola felső tagozatosai számára. A kétszintű feladatsorok lehetővé teszik, hogy a Project Nyelvtan a sorozat minden kötetéhez jól használható legyen.

A kötet jellemzői:
-példamondatokkal illusztrált magyar nyelvű nyelvtani magyarázatok
-órai és otthoni gyakorlásra, ismétlésre alkalmas feladatok
-kétszintű feladatok, melyek biztosítják, hogy a szerkezetekkel még csak ismerkedő, illetve az azokat már alapszinten ismerő tanulóknak is legyen gyakorlási lehetősége
-megoldások a kötet végén, melyek önellenőrzésre szoktathatják a tanulókat
-részletes tárgymutató, melynek segítségével a tanárok és tanulók is könnyen megtalálják, hol vannak az egyes anyagrészekhez kapcsolódó feladatok

Petrus601
Carrolyn Barraclough: Project nyelvtan

Carrolyn Barraclough: Project nyelvtan Összefoglalók és gyakorlatok

Nekem is általános suli 8.osztályában kellett megvennem, akkor nem gondoltam, hogy valaha hasznát fogom venni, de persze tévedtem.
Nem CSAK általános iskolai felső tagozatosoknak jó ez a gyakorló könyv, hanem bárkinek, aki angolt tanul és még hadilábon áll egy két nyelvtani szabállyal. Vagy egyszerűen csak gyakorolni szeretné őket.
A szabályok érthetően vannak elmagyarázva benne, a feladatok jók hozzá, ha mégsem tudnád, akkor hátul található megoldás (de jobb, ha csak ellenőrzöd magad).

Ha sulis a gyerkőcöd és angolt tanul, de nem Project könyvből, ez akkor is hasznos lehet a számára. Mivel a szabályok ugyanazok.:)

Norman Coe – Mark Harrison – Ken Paterson: Oxford angol nyelvtan
John Soars – Liz Soars: New Headway Elementary Workbook with key
Clive Oxenden – Christina Latham-Koenig – Tracy Byrne: New English File Intermediate Workbook with key
Clive Oxenden – Christina Latham-Koenig – Paul Sligson: New English File Pre-Intermediate Workbook with key
Kenna Bourke – Peter May: Test it, Fix it – Intermediate – English Grammar
Jobbágy Ilona – Katona Lucia – Kevin Shopland: General Communication Skills and Exercises
Virginia Evans – Jenny Dooley: Enterprise plus Pre-intermediate Workbook
Virginia Evans – Jenny Dooley: Enterprise 1 – Workbook
Virginia Evans – Jenny Dooley: Enterprise 2 – Workbook
Andrew Littlejohn – Diana Hicks: Cambridge English for schools 2 – Workbook

Ha tetszett a könyv, olvasd el ezeket is