Daisy ​és a megmérgezett díva (Daisy Dalrymple 3.) 40 csillagozás

Carola Dunn: Daisy és a megmérgezett díva

A ​Scotland Yard fess nyomozójának oldalán Daisy Dalrymple épp Verdi Requiemjének pompás előadását élvezi a Royal Albert Hallban. Az előadás sztárja a szomszédjában lakó szürke egér, Muriel Westlea ünnepelt nővére, Bettina. De amikor a szerencsétlen díva torkából csodás mezzoszoprán-ária helyett halálhörgés tör elő, Daisy gyorsan rájön, hogy a hírhedten szeszélyes operacsillagnak számos ellensége volt, köztük egy önelégült nőcsábász tenor, egy tagbaszakadt orosz basszus, sőt, a saját hangképzéstanára is, aki egyben a férje is, és akivel a házassága aligha volt harmonikus. Vajon közöttük van a gyilkos, aki halálos mérget kevert a szóban forgó mezzoszoprán italába? Vagy valaki más tette? Valaki, aki eltökélte magát, hogy Daisy nyomozása ugyanolyan keserű véget érjen, mint Bettina utolsó fellépése…

Carola Dunn elbűvölő sorozatának szép és okos, de minden lében kanál főszereplője lépten-nyomon hullákba botlik, akárcsak M. C. Beaton tökéletlen, ám annál megnyerőbb hősnője,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1996

318 oldal · ISBN: 9789633834244 · Fordította: Alföldi Zsófia

cicus61 P>!
Carola Dunn: Daisy és a megmérgezett díva

Ez a harmadik kötet a sorozatból és ez tetszett a legkevésbé. Lehet, azért is, mert ugye itt nagyrészt a színházban játszódik a történet és persze a gyanusítottak lakásán. Daisy itt egy kicsit mellékszereplő, nem igazán értem miért. Alec a főszereplő, de ebben a könyvben nagyon nem volt szimpatikus az úriember. A történet érdekes volt, bár most kicsit unalmasra sikeredett a sztori. Érdekes volt figyelni, ahogy Daisy és Alec között alakulnak a dolgok :) Jó volt a vége is, megint nem gondoltam, hogy ki volt a tettes, vagy legalábbis nem voltam biztos benne.

Navi>!
Carola Dunn: Daisy és a megmérgezett díva

Most a fiatal Ms. Marple inkább csak szemlélője az eseményeknek, nem tevékeny nyomozó. Amolyan jóféle AC-könyvre hajaz, a végén a leleplező beszélgetés is megvan, bár itt a tettes fedi fel magát, de a többi stimmel.
Annyi elsiklottam a gyilkos felett, ha nem vallja be, soha nem tudták volna rábizonyítani.
Mire képes a szeretet és az önzetlenség. A szerelem pedig nem vak.

kolika>!
Carola Dunn: Daisy és a megmérgezett díva

Már a második kötetnél is feltűnt hogy a regényben olyan szavakat olvasok, amelyek a történet korában nem fordulhattak elő. Ebben a kötetben ez a jelenség már szakadékká mélyült. Olyan szavakkal rukkolt elő a szerző (vagy inkább a fordító?), hogy csak fogtam a fejem. Továbbra sem tudom elhinni, hogy az 1920-as években használtak volna ilyen kifejezéseket: rendicsek, szuper, nyanya stb. Ilyen szavak előfordulása megakasztott az olvasásban. Teljesen kizökkentem a korabeli hangulatból, s idő kellett , amíg újra visszataláltam a ábrázolni kívánt korhoz.
A címben megemlített díva sok ember életét megkeserítette, így nem csoda, hogy a mérgezés után nincs hiány a lehetséges gyilkos jelöltekből. A gyilkosság miértje meglepett. A lehetséges gyanúsítottak és okok közül sokkal nyomósabbak is akadtak, így egyáltalán nem gondoltam ilyen végkimenetelre.
A történetben a kapcsolati szálak elég kuszák voltak, ugyanis kiderül, hogy a rengeteg eltitkolt kapcsolat szövődött a háttérben. Helyenként nem lehetett könnyen követni, hogy kit milyen kötelék köt a másik emberhez.
Daisy szerepét itt nem érzem erősnek, a nyomozáshoz nem sokat tett hozzá, inkább csak szállította nyomozójának a neki elmondottakat.
Daisy és a Scotland Yard nyomozója között is alakulgat valami, de úgy néz ki, hogy a további fejleményekről – mivel a sorozat következő részeit magyarul nem tervezik kiadni – erről már csak az angolul olvasók értesülhetnek.

kritta>!
Carola Dunn: Daisy és a megmérgezett díva

Carola Dunn írónő tollából kedvelem a Daisy Dalrymple sorozatot, melynek most a 3. része a Daisy és a megmérgezett díva a színház titokzatos, olykor acsarkodó világába repített el egészen 1923-ba. A nyomozás is leginkább Daisy lakhelye és a színház között zajlik karöltve a Scotland Yard nyomozójával, Alec Fletcher-rel, de szerencsére továbbra is Daisy viszi a történet fő irányvonalát. Az már szinte megszokott a hasonló jellegű angol krimiknél, hogy hősnőnk akarva, akaratlanul hullákba botlik és ezáltal aktív részesévé válik a nyomozásnak. Szerintem ez egy remek recept a sikerhez. Nekem kicsit hiányzott jelen esetben a vidéki táj és birtokok, de a színházi világ picit kárpótolt mindezért. A gyilkossági szál szépen kivitelezett volt a műfaj keretin belül, mert bizony tévútra juthatott az olvasó, hiszen gyanúsítottból most is akadtak szép számmal a jelöltek, de, mint mindig a végére egy kis csavar által eljutottunk a valódi bűnöshöz. Alec és Daisy között pedig szikrázik a levegő és kellemes mellékszálat ad a nyomozásnak ez a romantikus kibontakozás.
Összességében egy kellemes, könnyed angol krimi egy csepp romantikával.

encus625 P>!
Carola Dunn: Daisy és a megmérgezett díva

Kevésbé tetszett, mint a korábbi részek. Talán ez a közeg, amiben nyomoztak, nem volt szimpatikus számomra. Mindenesetre az áldozat az volt, aki minden más krimiben is áldozat lenne, undok, gonosz nőszemély. :)
Sajnálom, hogy a sorozat többi része nem jelenik meg már magyarul, a „limonádé-krimik” között ez a sorozat egész jó volt.

anesz P>!
Carola Dunn: Daisy és a megmérgezett díva

Szeretem Daisyt és a főfelügyelőt, jó párost alkotnak, ezúttal még csak a nyomozás terén, bár mintha más kapcsolat is alakulgatna már…
Ezeknél a könyveknél azonban a lényeg a krimiszál, ami jól is van így! Mindezt könnyed stílusban, jó jellemábrázolással. A kiváló fejtörő tehát kész, lehet találgatni. A színházvilág adja magát arra, hogy sok gyanúsított legyen, az ellenszenves áldozat pedig mágnesként vonzza a rosszakarókat. A megoldás kicsit meglepő, bár én eltaláltam félig-meddig. Kár, hogy nem fordítottak le több részt belőle magyarra! :-((
Jól szórakoztam, köszönöm, kedves írónő!

Kisanna>!
Carola Dunn: Daisy és a megmérgezett díva

Végre egy krimi, ahol rájöttem ki a gyilkos! Daisy és a felügyelő ismét nagyon jól nyomoznak együtt. A színházi háttér és a sok művész gyanusított pedig különlegessé tette ezt a részt.

Zimmermann_Zita>!
Carola Dunn: Daisy és a megmérgezett díva

Kellemes kis olvasmány volt, könnyen és gyorsan olvasható, utazáshoz éppen megfelel. A sorozat többi kötetéhez képest erősebbnek éreztem a krimi szálat a történetben, a szereplők közötti kapcsolatrendszer is kellőképpen bonyolult volt, így bármelyikük lehetett volna a tettes. Aki olvasott Agatha Christie könyveket, az tudja, hogy spoiler, és ez itt is igaznak bizonyult. Daisy és Alec között is alakulgattak a dolgok spoiler. Kár, hogy a sorozat többi kötetét (egyelőre) nem adták ki magyarul, úgyhogy „kénytelen” leszek angolul elolvasni :)

pieta4>!
Carola Dunn: Daisy és a megmérgezett díva

Sok gyanúsítottal, indítékkal operáló, könnyed krimi. Legnagyobb bánatomra Daisy nem sokat tesz hozzá a gyilkosság felgöngyölítéséhez, pusztán csak jó hallgatóság.

Eli>!
Carola Dunn: Daisy és a megmérgezett díva

Tetszett, csak most azt nem tudom, hogy mire ez a sok új, A. C. féle-krimi sorozat (vagy fogalmazhatnék úgyis, Ki ez a sok új A.C. önjelölt?), bár ez már inkább M.C. Beaton, habár azt sem tudom ki volt előbb…melyik utánozza melyiket? Szórakoztatóak, csak nem eredetiek…mindkettőben van egy nő, aki belekeveredett egyszer egy gyilkossági ügybe, és utána „nincs megállás”, folyamatosan történik valami hasonló a közelükben. De most, hogy az olvasottnál maradjak, ebben kifejezetten tetszett a részletesség, amivel ecsetelte a történet alapját, a komolyzenei hátteret, látszik, hogy otthon van benne, és- ha akarja, ha nem- megkedvelteti az olvasóval ezt a fajta zenét….maga a gyilkossági szál is érdekes volt, leszámitva persze, hogy volt benne szokásos szerelmi vagy éppen anyagi indittatású gyanú…..:)