Türkisgrüner ​Winter (Kirschroter Sommer 2.) 6 csillagozás

Carina Bartsch: Türkisgrüner Winter Carina Bartsch: Türkisgrüner Winter

Geschichten muss man nicht nur lesen, man muss sie spüren. Gut aussehend, charmant und mit einer Prise Arroganz raubt er Emely den letzten Nerv: Elyas, der Mann mit den türkisgrünen Augen. Besonders zu Halloween spukt er in ihrem Kopf herum. Doch was bezweckt er eigentlich mit seinen Avancen? Und wieso verhält er sich nach dem ersten langen Kuss mit einem Mal so abweisend? Nur gut, dass Emelys anonymer E-Mail-Freund Luca zu ihr hält. Das noch ausstehende Treffen mit Luca sorgt für ein mulmiges Gefühl. Dann verstummt auch er. Hat Emely alles falsch gemacht? Sehnsüchtig erwartet: Emely und Elyas are back!

Eredeti megjelenés éve: 2012

Argon, Berlin, 2013
ASIN: B00GJXON96 · Felolvasta: Marie-Isabel Walke
Schandtaten, 2013
466 oldal · ASIN: B009YDQMBU
Rowohlt, Hamburg, 2013

Galatea>!
Carina Bartsch: Türkisgrüner Winter

Igazából ez az első könyv folytatása, a két könyv egy történet.
Ha csak tetszett az első, akkor ezt egyenesen imádtam. Ez tele van mély érzelmekkel, és annyira jól meg van írva, hogy mindent átéreztem, amit Emely. A „friss szerelmes”-érzést, a bánatot, mindent, amit ő átélt, vele együtt szenvedtem vagy örültem. Ez a könyv sokkal jobban tetszett, mint az előző, habár teljesen odavagyok az egész történetért.
Egyszerre utáltam és szerettem a könyvet, „utáltam”, mert nem tudtam letenni, és szerettem, mert minden sora nagyon bejött. Elyas nagyon sokat változott, egy kedves, aranyos pasi lett, (számomra mindenképp ;) ), akibe éppen úgy belezúgtam, mint a többi könyves álompasiba :D Elyas pedig a türkizzöld szemű álompasi… :)
Emely szarkazmusát illetve humorát is nagyon bírtam, sokszor viccesek is voltak. Az egész történet nagyon jól van felépítve és megírva, végig érdekes, és teljesen érthető a történet. Elmondani nem tudom, mennyire tetszett, teljesen a hatása alá kerültem, és amikor végeztem vele, csak ürességet éreztem, és hogy… azonnal újra kell olvasnom :)
Vannak apróbb hibái, de szerintem vétek lenne kihagyni :) A vége lezárt, bár nyitottan hagy néhány kérdést, mégis úgy gondolom, ez így jó, ahogy van, habár szívesen olvastam volna még tovább. Ez a könyv simán megérdemel nálam 6 csillagot is :D

flecky>!
Carina Bartsch: Türkisgrüner Winter

Kicsit erőltetett volt az első rész vége, ez tipikusan az a sorozat, amit egyben kellett volna megjelentetni. Ezt a részt is poénok hordják a hátukon, az elnyújtott végkifejlet pedig olyan, mintha nem is ez az író írta volna. Mindamellett így sem vagyok elégedett a végével. Nagyokat kacagtam a poénokon, ezért csillagos ötös jár, de a szerelmi szál valamiért nyögvenyelős. Még egy részt elviselnék.

Kirschroter Sommer sorozat · Összehasonlítás