Carrie ​naplója (Carrie naplója 1.) 117 csillagozás

Candace Bushnell: Carrie naplója

A Szex és New York előtt Carrie Bradshaw kisvárosi lány volt, aki pontosan tudta, hogy nagyra vágyik, de előbb valahogy túl kellett élnie a gimnázium utolsó évét, sikeresen lavírozva a buktatók közt.
Carrie és középiskolai barátai egy bizonyos pontig elválaszthatatlanok voltak. A bizonyos pont Sebastian Kydd megjelenése volt, melynek folyományaként egy barátnő árulása felnyitotta Carrie szemét, aki így kénytelen volt egész addigi életét átértékelni. A Carrie naplója felejthetetlen karaktereket vonultat fel, miközben bepillantást enged egy kamaszlány magáról és a világról való gondolataiba. Megismerjük Carrie családi hátterét, azt, hogy miként találta meg írói hangját, és igen szemléletes képet kapunk arról, milyen benyomást tettek rá korai kapcsolatai és barátságai. Merész és maró humorral megélt kalandokból tudjuk meg, hogyan jutott el Carrie szeretett városába, New Yorkba, ahol végre elkezdődött igazi élete.

Eredeti megjelenés éve: 2010

GABO, Budapest, 2010
356 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636893804 · Fordította: Bozai Ágota

nettikeee P>!
Candace Bushnell: Carrie naplója

Egy kis Carrie mindennek az elejéről…
Amikor ennek a második részét olvastam, nem tudtam, hogy az a második, és csak most jutottam el idáig. Már vártam egy-két jelenetet, hogy mikor jön már… kicsit vontatottan indul és üszök gyors tempóban ér véget.
De jó kezdete volt a történeteknek. Mozgalmas egy év, az biztos… :D

mcborzaska>!
Candace Bushnell: Carrie naplója

Sajnos a sorozatot végignéztem, és utána vettem észre, hogy jéé, létezik belőle könyv is. A sorozat nagyon jól sikerült, így a könyv nekem nem tetszett annyira. Hiányzottak belőle dolgok, volt, ami nem volt kifejtve, és voltak benne nagyon unalmas, vontatott részek is. Aki látta a sorozatot, semmiképp se olvassa el, mert csalódni fog!

Brienne_Lannister>!
Candace Bushnell: Carrie naplója

Sosem gondoltam, hogy ilyet fogok mondani egy könyvre is de spoiler .

Rácz_Stefán_Tibor IP>!
Candace Bushnell: Carrie naplója

Hét éve olvastam a könyvet, akkor nagyon szerettem :)

Bővebben a blogomon egy jó régi bejegyzésben
»> http://sorok-kozott.hu/2013/08/konyvkritika-candace-bus…

Varalili>!
Candace Bushnell: Carrie naplója

Nagyon tetszik a könyv,habár csak 4 csillagot adtam rá.Nem lett kedvenc,de ennek ellenére nagyon jó könyv.A szereplk közül Lalin kívül mindenki szerettem,talán a Sebastianos dolog miatt,vagy nem is tudom,miért,de ő nem szimpatikus.A fejlődés az írás terén,amin Carrie átmegy,nagyon nagy.Tetszik hogy a végén álnéven ír az iskolaújságba,és tényleg érdekesek a cikkei.Várom a következ részt.

Thaliavilaga>!
Candace Bushnell: Carrie naplója

Igazi éveleji, ünnepeket kipihenős, nemgondolkodós kedves kis olvasmány, aminek persze semmi köze a Szex és New Yorkhoz.

Összehasonlíthatatlan a sorozattal!!
DE (!) ez nem azt jelenti, hogy annyira rossz lenne!
Úgy kezdtem el olvasni, hogy „na akkor most elolvasom a sorozatot”, de ezzel szemben meglepetést okozott. Teljesen más karakterek voltak benne és ez nagyon tetszett. Igazából rengeteg embert felismertem a környezetemből, akiket egy-egy könyvbéli szereplőhöz tudtam párosítani és az az érzés volt bennem, hogy igen (!!), végre egy majdnem valóságos iskolába pillanthattam be (közben meg mégsem, mert meg vannak benne az átlagos amerikai idilli sulis jelenetek).
Szóval annak, aki éppen csak elkezdi olvasni, azt ajánlom, hogy NE hasonlítgasson, hanem szeressen bele ezekbe a karakterekbe!!

taMara>!
Candace Bushnell: Carrie naplója

Egy kicsit többre számítottam, miután már ismertem a történetet. Nagyon bájos, de a személyiségeket elég kidolgozatlannak éreztem. Nem kaptam választ a miértekre sem…szóval remélem a második kötet egy kicsit jobban kifejti a dolgokat.

Veron P>!
Candace Bushnell: Carrie naplója

Többet vártam tőle, miután húgom lecsapott rá, és azt mondta, tök jó volt – mivel ő határozottan nem moly, ez nála nagy szó:) Ehhez képest számomra nem volt nagy durranás, talán azért, mert nem nagyon éreztem a kapcsolatot sem a SZ&NY könyvvel, sem a sorozattal, pedig én erre számítottam… Különálló tinis történetként talán megállná a helyét, de én nem erre fizettem be…

Juditha P>!
Candace Bushnell: Carrie naplója

Az eleje borzasztóan nyögve nyelős volt. Vártam azt a fajta sziporkázó csillagszóró-humort, amit számomra jelentenek a történet epizódjai. Vártam, türelmesen és nem történt semmi! Carrie meglehetősen középszerű, már-már unalmas lánynak tűnik benne, Sebastianról első olvasatra megvan bárkinek, hogy egy igazi s***fej, aztán ott egy semmilyen gimnázium, néhány „menőcsaj” és kb. ennyi. Tipikus semmiségként indul és azért ne számítsunk óriási magaslatokra.Igaz, a végére már eljut egy Carrie-hez hasonló lányhoz, a végén már a megszokott humor is meg-megcsillant, de az út, amit addig bejárunk, hááát, eléggé lapos.
Alapvetően édes kis semmiségnek indítottam, és az is maradt. Nem lesz kedvenc, mert – és ilyent még soha nem írtam le könyvvel kapcsolatban –, bizony a filmek sokkal-sokkal jobbak, mint ez a könyv.

blankaveronika I>!

– Carrie, mi van akkor, ha én egy másik bolygóról való hercegnő vagyok, csak ezt ezen a bolygón senki nem tudja?
Ez a kérdés még mindig kiakaszt egy kicsit. Szóval nem ez a valóság? Akárkik vagyunk itt, valahol máshol lehetünk hercegnők. Vagy írók. Vagy tudósok. Vagy elnökök. Vagy bármik, amiről mások itt azt mondják, hogy sosem lehetünk.

14. oldal, 1. fejezet

annamica>!

az életben csak négyféle lány van.
A lány, aki a tűzzel játszott.
A lány, aki kinyitotta Pandora szelencéjét.
A lány, aki Ádámot almával kínálta.
A lány, akinek a legjobb barátnője elcsábította a pasiját.

274. oldal, 27. fejezet - A lány, aki...

Kapcsolódó szócikkek: Pandóra szelencéje
thats_crazy>!

Azt akarod, hogy valaki szeressen.
Hát nem mindenki ezt akarja?

minnie>!

A könyvtárban vagyunk, tanulni próbálunk.
– Miféle dolog? – sárga szövegkihúzóval kijelölök egy egyenletet és arra gondolok, milyen haszontalan dolog a szövegkiemelés. Az embernek megvan az illúziója, hogy tanul, de tulajdonképpen csak a szövegkiemelő használatát tanulja.

minnie>!

Hozzám hajol. Megcsókol. És életem hirtelen kettéhasad: előtte és utána.

minnie>!

A szüleim a könyvtárban ismerkedtek meg.
Egyetem után anya könyvtáros lett. Apám könyvet kölcsönözni ment, meglátta anyámat, és beleszeretett.
Hat hónappal később összeházasodtak.
Mindenki azt mondja, hogy anyám úgy nézett ki, mint Elizabeth Taylor, de akkoriban minden szép lányra azt mondták, hogy úgy néz ki, mint Elizabeth Taylor.

thats_crazy>!

Csak azért, mert mindenki más csinál valamit, neked nem kell utánozni őket.

thats_crazy>!

– Nem vagyunk meghívva ebbe a buliba.
– Nem vagyunk nem meghívva. Ez azt jelenti, hogy meg vagyunk hívva.

minnie>!

Lehet, hogy Sebastian okosnak, érdekesnek és cserfesnek tart. Mint Elizabeth Bennet a Büszkeség és balítéletben.

Kapcsolódó szócikkek: Elizabeth Bennet
Leilaa >!

Hm. Mindig is úgy gondoltam, hogy az életben kétféleképpen érhetjük el, amit akarunk. Vagy kényszerítjük az embereket, hogy adják oda, vagy rávesszük őket, hogy nekünk akarják adni, amit akarunk.

Carrie naplója sorozat · Összehasonlítás