Mademoiselle ​Chanel elmeséli az életét 60 csillagozás

C. W. Gortner: Mademoiselle Chanel elmeséli az életét

Regény ​egy nőről, aki már életében legendává vált. Regény egy életről, mely tele volt tragédiával, szenvedéllyel és szépséggel. Ez Gabrielle Coco Chanel élete, és ezúttal ő maga meséli el az olvasónak.

Az angol történelmi regények népszerű szerzője új témához fordul, és egy olyan nő életét tárja elénk, aki forradalmasította a divatot: megszabadította a nőket a fűző szorításától és a többkilós kalapoktól.

Coco Chanel szegény családból származott, és anyja halála után árvaházba került. Volt varrónő és kupléénekesnő egy éjszakai lokálban. Sorsa óriási fordulatot vett, amikor megismerkedett egy gazdag férfival. A magával ragadó stílusú könyvben Coco őszintén mesél félelmeiről, érzelmeiről, szerelmeiről. Egyetlen férfit szeretett egész életében, de soknak összetörte a szívét. Megszállottan szinte csak a munkának és a sikernek élt. A regényben megjelennek a kor kiemelkedő alakjai is: Pablo Picasso, Jean Cocteau, Igor Sztravinszkij, a balett-teremtő Gyagilev és az orosz… (tovább)

Tericum, Budapest, 2015
458 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155285738 · Fordította: Megyeri Luca
Tericum, Budapest, 2015
458 oldal · ISBN: 9786155285929 · Fordította: Megyeri Luca

Bea_Könyvutca P>!
C. W. Gortner: Mademoiselle Chanel elmeséli az életét

Hogy lesz egy szegény családból származó, apácák között nevelkedett, gyönyörű zsebkendőket hímezni tudó kislányból a világ egyik leghíresebb divattervezője? Coco Chanel rengeteget dolgozott és szenvedett azért, amit elért az életében.
Nagyon szimpatikus volt nekem a fiatal Gabrielle, aki túl kényelmetlennek és hivalkodónak találata a kor divatos női ruháit, ezért elkezdte hordani a szeretője nadrágait, ingeit, és zakóját. Gabrielle, aki „csak” egy nő volt, nem félt megvalósítani az álmait, mindent feláldozott értük.
Aztán valahogy az idősebb Coco Chanel egy kicsit eltávolodott tőlem. De lehet, hogy egy kissé ő is elvesztette önmagát. Elsodorta magával a munkája, a megfelelési kényszer, és igen, néha már egy kicsit úgy éreztem, elfelejtette, hogy honnan jött. Már régebben is olvastam valami olyasmiről, hogy a második világháború idején Chanel kapcsolatban állt a nácikkal, nekik dolgozott kémként. Most ennek a könyvnek köszönhetően teljesen közeli szemszögből ismerhettem meg Coco életének eme szakaszát (bár azt nem tudom, hogy mennyi volt belőle a valóság, és mennyi az író érdeme, de az igaz végül is, hogy azért annyira nem szépítette a dolgokat), de én teljességel elfogadtam a tetteinek okát, ha nekem is lett volna egy rokonom, aki bajban van, nekem pedig meg lettek volna az eszközeim, hogy segítsek, én sem tettem volna másképp.
Mindent összevetve nagyon tetszett a könyv, szeretem nagyon az életrajzi történeteket, és az író nagyon jó munkát végzett Mademoiselle Chanel életének egyes szám első személyű elmesélésével.
Http://konyvutca.blogspot.hu/2015/10/c-w-gortner-mademo…

geszti>!
C. W. Gortner: Mademoiselle Chanel elmeséli az életét

Több mint négyszáz oldalon át követhettem Coco Chanel életét, és mégis sajnálom, hogy csak ennyi volt. Olvasmányosan megírt, izgalmas életrajzi regény egy fantasztikus nőről. Olvasás közben egy alkalommal rápillantottam az újságtartó polcra, ahol az egyik magazin hátoldaláról egy óriási Chanel No. 5 parfüm reklám nézett velem szembe. Éppen pár oldallal korábban olvastam a parfüm megszületésének történetét 1929-ből… és most 2016 van… Remélem Coco látja valahonnan fentről, és könnyes szemmel mosolyog! :)

Zsuzsi_Korándi>!
C. W. Gortner: Mademoiselle Chanel elmeséli az életét

olvasmányos….nem nehéz könyv, fordulatos színes„„egy igazán önnönmagát megvalósító nő története….

juhaszm04>!
C. W. Gortner: Mademoiselle Chanel elmeséli az életét

“Ha egy not feketebe oltoztetsz, csak ot fogod latni.” Coco Chanel.
Mar akkor tudtam, hogy egy no szekrenyenek alap darabja kell, hogy legyen a kis fekete, amikor meg gimis kollegistakent kapizsgaltam az eletet, a kapizsgalas azota is tart. De idokozben hallottam Chanelrol arrol, hogy milyen ikonikus alakja a divatnak. Ez a konyv az idei ev elso konyve volt, amit olvastam es jo szivvel ajanlom, az iro ferfi, de a kezdetektol elfelejtettem, hogy ferfi agy szolaltat meg egy noi lelket. A valos esemenyek, szereplok menten elhittem, hogy maga Chanel szol hozzam, az O naplojat olvasom. Feminista volt, de izlesemhez kozel alloan: ferfiakkal megelt feminizmus. Eros, fuggetlen, trendteremto es nem koveto. Termeszetes, intelligens szemelyiseg volt, aki hibazott es irracionalis donteseket is hozott. Olyan eletet elt, amit erdemes jobban megismerni, nezeteitbol profitalhatunk. A konyv kivalo eletrajziregeny, korrajz.

cinti1011>!
C. W. Gortner: Mademoiselle Chanel elmeséli az életét

Annyira inspiráló hölgy volt Chanel,egy példakép.
A könyv pedig zseniálisan megírt,olvasmányos, leköti az embert. Én konkrétan letenni nem tudtam,annyira magával ragadott. Nem tudhatjuk,mi benne a fikció és mi valós teljes egészében, de én teljesen bele tudtam élni magam a sztoriba. Annyit hiányoltam, hogy néhány francia szó nem volt kis csillaggal megjelölve és magyarázva a lap alján ,ahogy szokott lenni, de ez nem vont le az értékéből.

Nikkincs>!

– […] Azt mondta, semmi sem olyan tartós, mint a N°5, még a szerelem sem.

violina>!

A kutyák felnéznek ránk, a macskák lenéznek bennünket, a disznók azonban egyenrangúnak kezelnek.

Nikkincs>!

– […] Isten jól tudja, hogy keresem a szerelmet. De abban a pillanatban, hogy döntenem kell egy férfi és a ruháim között, a ruháimat választom.

Nikkincs>!

Hollywood nem volt nekem való, és hogy őszinte legyek, Amerika sem, de megerősített abban a hitemben, hogy ha az ember nem tart lépést a fejlődéssel, azt kockáztatja, hogy tönkremegy.

BBetti86>!

Idővel úgyis rájönnek majd, hogy Dior nevetséges kreációi csak arra jók, hogy a hollywoodi hercegnők keringőzzenek bennük, az átlag nők nem tudják őket viselni. És nem is kell nekik. A divat nem hóbort.

ikelemen5>!

Azt nem mondanám, hogy szerelmes voltam, de nem is vágytam szerelemre. Már tudtam, hogy az a szenvedély, amit Boyjal tapasztaltam -még ha szerencsések vagyunk is-, csak egyszer adatik meg az életben.

ikelemen5>!

Elfoglaltam magam a könyvekkel, mert az olvasás nem passzív tevékenység, ha megfelelően végzi az ember.

lpetra95>!

Olykor csupán a legegyszerűbb dolgokra kell csak vágynunk.