Ébredés (Warhammer 40,000: Dawn of War 2.) 34 csillagozás

C. S. Goto: Ébredés

A Vérholló űrgárdista rend versenyt fut az idővel, hogy megóvja egyik toborzóvilágát a pusztulástól. Úgy tűnik, ismét az eldákkal kell megmérkőzniük, de ahogy a helyi régészeti ásatások egyre több leletet hoznak a felszínre, lassan nyilvánvalóvá válik, hogy egy sokkal halálosabb és ősibb ellenséggel is szembe kell nézniük. Ha nem sikerül időben a végére járniuk a sivatag mélyére temetett titoknak, az egész rendszert elnyelhetik a háború lángjai…

Eredeti megjelenés éve: 2005

Szukits, Szeged, 2009
332 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634971832 · Fordította: Oszlánszky Zsolt

Gabriel Angelos

Cyrene

C. S. Goto: Ébredés

Ahogy az alcíme is írja, a kötet a Háború Hajnala (Dawn of War) játék folytatása. Eseményei a Winter Assault előtt játszódnak.
A Tartaroson történtek után a Vérhollóknak utánpótlásra van szüksége, ezért elkezdik felkeresni toborzóvilágaikat.
Gabrielnek megérzése támad, hogy Rahe Paradicsomára kell mennie, mert elda támadás alatt áll, ezért a Harmadik Hadtestet a bolygóra vezényli.

Jó volt érezni, hogy a történetben Goto fejlődött. Már nem akar óriási ütközeteket bemutatni, több a kisebb csoportos akció.
Bővíteni is próbálta a Vérhollók történetét, kapcsolatba hozza őket az Elveszett Rozetta Rendjével, így az Ecclesiarchia is belefolyik a történésekbe.
Ezt a szálat nem igazán tudtam hova tenni, sok szerepük nincs.
Viszont kezdem megkedvelni Tanthiusz karakterét. Persze nem lesz olyan népszerű, mint Lexandro D'Arquebus az Inkvizítorból.

Egy másik szálon Ckrius űrgárdistává operálják. Itt az az érdekes, ahogy átalakítanak egy embert az Adeptus Astartes harcosává.

Az egész könyv sokkal lasabb elődjénél, ami jót tesz neki.

Akkor sorolnám pár problémámat a kötettel kapcsolatban.

spoiler
"We are the Imperial Guard. It is time we started acting like it!

spoiler

A végső ütközet és a nagy titok is olyan..meh. Nem hiszem, hogy Goto nem tudta volna átvezetni a következő kötetre.
Már előre félek, mit kapok.

Szukits, Szeged, 2009
332 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634971832 · Fordította: Oszlánszky Zsolt
hankman I>!
C. S. Goto: Ébredés

Ez a könyv ugyanannyira tetszett mint az előzménye.
Habár az eleje kicsit túlmisztifikált lett, ezért azt annyira nem szerettem, de hamar beindult az igazi sztori. Úgy éreztem, hogy KICSIT kevesebb harc szorúlt ebbe a részbe, mint az előzőbe, de a csaták ugyanolyan izgalmasan megkomponáltak voltak itt is. Nagyon tetszett, hogy a hősök és céljaik, hogyan hatottak egymásra, milyen kapcsolat rendszerben álltak egymással, sokkukkal már találkozhattunk az előző részben is (Angelosz kapitány, és Macha főként), de a mellékszereplőkön is iszonytat sokat hozott a történet (Corallis a felderítők és Tanthiusz a terminátorok őrmesterei, Kohath őrmester a bolygó körül állomásozó Halálos Bölcsesség kapitánya, zárójelben Cryus és Ptolemeia nővér). Kedvencem a „mini hősök” közül a Harag Litániáján szolgáló Zhaphel és Rhaman könyvtásosok tetszettek. spoiler A történet szerkesztés is izgalmas volt; a rengeteg párhuzamos cselekmény, a rengeteg helyszínen folyó esemény mind-mindvalamilyen szinten hatott egymásra. Egy rakás plussz információt kapunk megáról a warhammer univerzumáról, és azok szereplőiről: figyelemmel kísérhetjük a folyamatot mely során valaki űrgárdistává válik (rengeteg beavatkozás és „próba” kell hozzá), az Elda nép hitvallásába is beavatnak minket, a rengeteg hivatkozás ősi elődökre és azok jóslataira, intelmeire, tanításaira. Bár fokozatosan bontakozott ki a történet során, hogy mi is lenne az igazi veszedelem, ugyanakkor amikor beütött a Krach akkor számomra iszonyat gyorsan záródik le a történet. spoiler

Gábor_Hernádi>!
C. S. Goto: Ébredés

Újabb szórakoztató Warhammer 40k történet, ahol az űrgárdistáknak és az eldáknak össze kell fogniuk egy mindkettőjüknél veszélyesebb, közös ellenség ellen.

BZY>!
C. S. Goto: Ébredés

Az első rész érdekesebb volt. Időtöltésnek nem rossz, de nem feledhetetlen olvasmány…

Tograh_Silur>!
C. S. Goto: Ébredés

A történet jó volt, de a harcok sokszor teljesen nevetségesek.

Popovicsp87 P>!

A Háború az én Uram, és Úrnőm a Halál.

157. oldal, Hét - Jain'zar (Szukits, 2008)

Kapcsolódó szócikkek: Eldák (Aeldari)
Popovicsp87 P>!

– Ez már nem a szavak ideje – bólintott Gabriel, és halványan a nőkre mosolygott. – Hanem a halálé.

165. oldal, Hét - Jain'zar (Szukits, 2008)

Popovicsp87 P>!

– Angelosz kapitány! – hajtott fejet a nő, s azonnal más hangot ütött meg: – Amint ön is tudja, az Elveszett Rozetta Rendje nem militáns szervezet, de az Aranyló Fény Nővérei az önök oldalán szeretnének küzdeni.

164. oldal, Hét - Jain'zar (Szukits, 2008)

Popovicsp87 P>!

A vén veterán az oltár mögött elmélyülő árnyékok közt állt, s a halovány fényben, mely csak az arcát világította meg, bőre viaszosan sápadtnak tűnt. A kapitányát figyelte, aki alázatos tartásban térdepelt az oltár lépcsőin, a Császár szobra előtt.

67. oldal, Három - Gyanakvás (Szukits, 2009)

Kapcsolódó szócikkek: Istencsászár
Popovicsp87 P>!

Valahányszor lehunyta a szemét, mindig a Cyrene-t látta, ahogy az Exterminatus végül az élet utolsó szikráját is megsemmisítette a bolygón. Gabrielnek a szíve vérzett, de nem volt választása: a bolygót menthetetlenül megfertőzte a korrupció, az eretnekség és a legszörnyűbb mutációk.

37. oldal, 1. fejezet - Látomások

Népszerű triviák

Popovicsp87 P>!

A kötetben a Biel-Tan világáról származó eldák szerepelnek. A Dawn of War: Winter Assault és a Dark Crusade című stratégiai játékokban a könyvben is szereplő Taldeer nem innen származik, hanem az Ulthwéről.

Kapcsolódó könyvek: C. S. Goto: Ébredés

Kapcsolódó alkotók: C. S. Goto

Popovicsp87 P>!

A kötetben és folytatásában, a Viharban is, Gabriel lánckardot használ, miközben az első játék/könyv folyamán Mordecai Toth Inkvizítortól megkapta a God-Splitter nevű erőkalapácsot. Ezt azzal magyarázza a szerző, hogy visszaadta az inkvizítornak Tartarus után, miközben a játékokban végig ez lesz nála.

Kapcsolódó könyvek: C. S. Goto: Ébredés

Kapcsolódó alkotók: C. S. Goto