A ​Cimmeria titka (A Cimmeria titka 1.) 169 csillagozás

A titkos tanítás
C. J. Daugherty: A Cimmeria titka

Allie ​élete darabokra hullott szét. A bátyja eltűnt, utálja a sulit, ahova jár, a szüleitől sem számíthat megértésre… és már megint letartóztatták. Nem csoda, hogy az ősök megint új suliba küldik. De ez egyszer valami teljesen szokatlan helyre. Allie nem érti, hogyan kerülhetett a Cimmeria Akadémiára, oda, ahol a felső tízezer csemetéi tanulnak a patinás kastély festményekkel díszített falai között, vagy éppen a bálon táncolnak gyönyörű estélyi ruhában és szmokingban, kényelmükről pedig személyzet gondoskodik. A legnagyobb rejtély Allie számára mégis az Éjjeli Iskola, amelynek céljáról, működéséről és tagjairól csak a beavatottak tudhatnak.

Allie érkezését a többiek is értetlenül szemlélik, hiszen a lánynak sem társadalmi rangja, sem családfája, sem különleges képességei nem indokolják a Cimmeria Akadémiára való felvételét. Gyanakvó ellenségei mellett barátai is akadnak, de Allie rajtuk is nehezen igazodik ki. Abban sem biztos, kinek őszintébbek az érzései a két fiú közül:… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Cartaphilus, Budapest, 2012
456 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632662671 · Fordította: Havadi Krisztina

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

A Cimmeria titka 1

Ez a könyv szerintem eszméletlenül jó volt, legalábbis én imádtam.
Nagy kár, hogy kaszálták, szívesen olvasnám a folytatást.
A szereplők nagyon szimpatikusak voltak, és az iskola is izgalmas, rejtélyes és különleges volt. Egy igazi elit iskola volt.
Allie ebbe az iskolába került, miután a testvére eltűnési miatt állandóan bajba keveredett, leromlott a magatartása és a tanulmányi eredményei, valahogy a bátyja hiányát önpusztító tevékenységekbe fojtotta. Végül egyik napról a másikra a nyár elején benyomták egy Isten háta mögötti bentlakásos iskolába. De egyáltalán nem azt kapta, amire számított, hanem barátokra lelt és a szigorú szabályok ellenére megkedvelte a helyet.
De sok titokzatosságot rejtett a hely, és semmi sem annak bizonyult, mint aminek látszott.
Két dögös fiú is ráhajtott a lányra és nem árulom el végül ki lett a befutó.
Szóval nekem nagyon tetszett és remélem egyszer csak kézbe veszi valamelyik kiadó a folytatásokat.

deen>!

C. J. Daugherty: A Cimmeria titka A titkos tanítás

Nagyon sajnálom, hogy ezt a trilógiát nem folytatja a kiadó. Szerintem ötletes volt, izgalmas, tele feszültséggel. Alliet nem könnyű megkedvelni, de hozzá képest van egy pár iskolatárs, akit pedig egyenesen utálni lehet, így végül Allie felé érzett szimpátiám is feléledt. A Cimmeria elitiskola nem egy átlagos gazdag gyerek nevelde, hiszen a tanulók egy része titkos pótoktatásban vesz részt Éjjeli Iskola néven. Allie gyorsan rájön, hogy neki semmi keresnivalója ebben az elit környezetben, ugyanakkor mégis itt van. Míg Allie próbálja megérteni, hogy mi ez az iskola és mi az oka annak, hogy ő is ide került, egyre több hátborzongató dolog történik. A tét pedig úgy látszik nem más, mint Allie élete. Szerencsére akadnak barátai, akik próbálnak szintén az események láncolatának gátat vetni, legalábbis kitalálni az okokat. Nem szeretem a szerelmi háromszögeket, itt is meglettem volna nélküle, viszont a két fiú Sylvain és Carter egyaránt érdekes karakterek saját gonddal-bajjal. összességében egy jól felépített történetet olvashattam a tinik szokásos viselkedésével, a háttérben egy igen jól kidolgozott titokkal. Szívesen olvasnám a folytatást, de a kötet azért így is kapott egy kis leszárást.

Dyus33>!

C. J. Daugherty: A Cimmeria titka A titkos tanítás

Ez a könyv a tipikus majdnem jó kategória. Volt sok izgalmas rész, de néha untam. Volt némi romantika, de nem szökött az arcomba a pír. Volt egy kis hím kakaskodás, de nem történt bunyó. Szerintem a thriller címke erős… Szívem szerint ifjúsági irodalomnak sorolnám be, amivel jó ideje hadilábon állok. A szereplőket kedveltem, Rachel, Jules, Isabelle, ♥Carter♥, bár Allie, a főszereplő semleges :) Annyira szerettem volna egy kis misztikus hajszáleret a történetben, sajnálatomra nem volt… Nekem sok volt kicsit a sz*rkavarás, meg a pletykálkodás. Ettől függetlenül érdekel a folytatás.

Cartaphilus, Budapest, 2012
456 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632662671 · Fordította: Havadi Krisztina
Pöfivonat>!

C. J. Daugherty: A Cimmeria titka A titkos tanítás

EZ. ÁLLATIRA.JÓ.VOLT. így nagy betűkkel. Fantasztikus, egyedi, elképesztő és izgalmas. :)

Babó_Buca P>!

C. J. Daugherty: A Cimmeria titka A titkos tanítás

Nem gondoltam volna, hogy tetszhet, de meglepett. Jó, nem mondom, hogy kedvencem lett, de azért bánom, hogy a kiadó nem tervezi a további részek kiadását. A szerelmi háromszögtől eltekintve érdekes karakterekkel találkozhatunk.
Bővebben: http://egy-lany-blogja.blogspot.com/2015/12/az-ejjeli-i…

Timiii>!

C. J. Daugherty: A Cimmeria titka A titkos tanítás

Nagyon jó kis könyv volt, de három dolog idegesített benne:
1: A csaj, az elején annyira idegesített, hogy már-már fontolgattam, hogy leteszem a könyvet.
2: A szerelmi háromszög. Ezen még úgyis lesz csavarva, nem fogjuk megúszni, hogy ne legyen még több Sylvain rész.
3: A fordításban az OK. Ki mond ilyet manapság, hogy OK? Az első kettő ok-nál még elnéztem, de már a huszonkettediknél a hajamat téptem.

Ennek ellenére nagyon tetszett és van még bőven megtudni való a második részből ;)

Julos>!

C. J. Daugherty: A Cimmeria titka A titkos tanítás

Az elején még nagyon nem tetszett, hőzöngtem minden hibájáért, de ahogy haladtunk előre egyre jobban megkedveltem a könyvet.
A fordítással nem voltam megelégedve. Nem tudom, hogy az eredetiben is így van-e, vagy csak magyar sajátosság, de a párbeszédeket utáltam olvasni: nyilván „hű-de-nagggyon-laza” hatást próbáltak elérni a zsír, OK, vágom, meg hasonló kifejezésekkel, de erősen túllőttek a célon.
A karaktereknek nem volt különösebb jellemük, kivéve talán Sylvainnek, őt igazán megkedveltem, annak ellenére, hogy az írónő a könyv közepe felé megpróbálta „elrontani”, de így is sokkal jobban bírtam, mint a semmitmondó Cartert.
Minden hibája ellenére izgalmas könyv, és bár az az egyszerolvasós fajta, kíváncsi vagyok a folytatására is.

Lucy_Saint >!

C. J. Daugherty: A Cimmeria titka A titkos tanítás

Ez nagyon jo volt. Két dolgot sajnalok: hogy várni kell a folytatásra es hogy idáig vártam vele, hogy elolvassam .

vargvani>!

C. J. Daugherty: A Cimmeria titka A titkos tanítás

Igazából nem volt valami húha de jó könyv, mégis élveztem. Az értékeléseket olvasva már előre megijedtem, hogy mindenkinek a fordítással voltak gondjai (OK, totál, tutira, vágom és társaik). Ezek nekem is feltűntek, de annyira nem zavartak, hogy az élményen rontottak volna… talán, mert még közel állok ahhoz a korhoz, amikor így beszéltek). A történet sem túl eredeti, nekem több könyv is eszembe jutott olvasás közben (Hex Hall, Harry Potter, Anna és a francia csók), sőt még film is (Vadócka). A szerelmi szál egész jó volt, feldobta kicsit a történetet. Én az Éjjeli Iskolától egy kicsit többet vártam, megtudtam mi az és egyszerre az jutott eszembe, hogy „Ez csak ennyi? Ezt titkolják annyira?”. A végére is egy hosszabb akcióra lett volna szükség, kicsit mintha összecsapott lenne az a rész.
Az Alexandra nyári akcióján vettem, 900 Ft-ért nekem teljesen megérte, még akkor is ha vannak benne hibák. Ha esetleg még jönnek a folytatások biztos elolvasom, hátha jön még valami izgalom.

Gab>!

C. J. Daugherty: A Cimmeria titka A titkos tanítás

Maga nemében jó kis történet.Mégis nagy hiányérzetem maradt.Szeretem a bentlakásos iskolában játszódó, háttérben titkokkal, ármánykodásokkal megspékelt történeteket.Na de 300 oldalon keresztül való sejtelmesség már olykor kiborító volt.Tetszettek a karakterek, Allie,Carter,Jo, Rachel mind szimpatikusak voltak. Mégsem tudtunk meg róluk olyan sokat.Nem volt egy pörgős cselekménysorozat, ezért kidolgozottabbak is lehetek volna bizonyos részek és a szereplők is.Néha egyszerűen nevetségesek voltak a párbeszédek,így nem beszélnek egymással tinédzserek.Volt, hogy nagyon logikátlanul,következetlenül folytak a történések.Mindezek ellenére elolvasom a folytatást,mert az írónőnek mégiscsak sikerült felcsigázni az érdeklődésemet.

Greylupus>!

A sakk nem társasjáték. Sőt a sakk csak bizonyos szempontból játék, mert valójában a sakk: háború.

Greylupus>!

Miért kell a szerelemnek mindig ekkora zűrzavarral járnia?

Greylupus>!

– Múlt éjjel kábé megmentettél a saját hülyeségemtől. És ezt már másodszor tetted, huszonnégy óra leforgása alatt kétszer is sikerült megmentened. Egyes országokban ezért fel kellene ajánlanom az életemet és a szolgálataimat, vagy legalábbis az elsőszülött gyermekemet…

Greylupus>!

– Figyu, nekem most lépnem kell. Meg kell néznem, hogy Carter visszaért-e már a fiúszektorba. Vagy Phil. Vagy bárki más, tényleg. Annyira unatkozom. Ha nem történik valami nagyon gyorsan, még a végén arra kényszerülök, hogy tanulással üssem agyon az időt. Totális rémálom.

Greylupus>!

Carter megpróbálta megfogni, de a lány ügyesen eltáncolt előle.
– A templomban nem, Carter! Pokolra jutnánk.
– Akkor ne vígy engem a kísértésbe – kérte a fiú, néhány lépés távolságról követve őt.
– Jogos – ismerte el Allie, még mindig túl távol a fiútól –, legalábbis addig, amíg megszabadítasz engem a gonosztól.

Greylupus>!

Rátámaszkodott a fiú székére, egészen közel hajolt hozzá, és fenyegető éllel, lassan, tagoltan suttogta bele az arcába.
– Ez volt. Életem. Legpocsékabb. Randija. Úgyhogy mi. Most. Szakítottunk. Vágod? – Várt egy ideig, nem is keveset, míg a fiú arcára kiült a meglepetés, azután emelt fővel kisétált az ajtón.

Greylupus>!

– A futó. Dörzsölt és veszélyes fickó, ráadásul nagy hatalmú. Az én szememben ő a királynő rangon aluli szeretője. – Aztán a magas királyi figurát lengette meg Allie orra előtt. – A király. Majdnem mindig gyengébb, mint amilyennek gondolnád – minden bábu a táblán az ő védelmét szolgálja, miközben ő szinte soha nem segít másnak, mert ha ezt teszi, meghalhat.
Allie az állára támaszkodva figyelte.
– Ez olyan, mint egy Shakespeare-dráma, csak… bénább.

Szelén>!

– Zsír a bakancsod, Sheridan.
Allie nem nézett vissza, úgy válaszolt:
– Légy jó fiú, Carter West!
Már félúton járt a folyosón, amikor megérkezett hozzá a fiú válasza:
– Én mindig jó fiú vagyok.

Greylupus>!

– Vidd az ápolónőhöz. Valaki másnak is sikerült elesnie, csak korábban – őt látja most el az ebédlőben. Úgyhogy csak álljatok be szépen az elesettek sorába – próbált humorizálni Zelazny, de inkább volt epés, mint elmés.

Annette>!

Honnan veszik a felnőttek, hogy ők alkalmasabbak a fontos kérdések megoldására, pusztán amiatt, mert idősebbek? És miért gondoljál, hogy ez feljogosítja őket arra, hogy hazudjanak?