Az ​analitikai kémia alapjai 5 csillagozás

Burger Kálmán: Az analitikai kémia alapjai Burger Kálmán: Az analitikai kémia alapjai Burger Kálmán: Az analitikai kémia alapjai

A tudományterület alapvető törvényszerűségeinek és módszertanának olyan szintű összefoglalása, amely nemcsak a tárgy megtanulását könnyíti meg, de megteremti a specializálódás alapjait a részterületeken is. Ezért a könyv – ha röviden is – az analitikai kémia lehetőleg teljes területét lefedi a klasszikus gravimetriás és titrálásos eljárásoktól az elektrokémiai és spektroszkópiai, röntgen és magkémia módszereken keresztül az automatikus elemzésig. Az egyes módszerek kapcsán az alkalmazási kör bemutatása mellett kitér a korlátokra is. Ez tette lehetővé, hogy az egyes feladatok megoldásával kapcsolatban felmerülő �hogyan�-nal kezdődő kérdések mellett sok �miért�-tel kezdődőre is megtalálja a választ az olvasó és segítséget kapjon ahhoz is, hogy a rendelkezésre álló eljárások közül ki tudja választani az adott elemzési feladat megoldásának optimális módját.

Semmelweis, 2012
Alliter, Budapest, 2002
642 oldal · ISBN: 9632027671
Semmelweis, Budapest, 1999

lilijan>!
Burger Kálmán: Az analitikai kémia alapjai

világos gondolatvezetésű, alapos szakkönyv. bár ha ez a sokszáz oldal jelenti az analitikai kémia alapjait, akkor el sem tudom képzelni, milyen lehet, ha burger prof elmondja, hogy mi az analitikai kémia úgy egészében.

uniki>!
Burger Kálmán: Az analitikai kémia alapjai

Sokat segített amikor analitikai kémia szigorlatra tanultam. Másnak is csak ajánlani tudom.

Nightingale>!
Burger Kálmán: Az analitikai kémia alapjai

Világos szakkönyv, jó belőle tanulni. Átfogó ismereteket ad, a klasszanal rész már nem változik, de a műszeres analitika résszel már óvatosabban kell bánni, mert néhány helyen elavult.

Alliter, Budapest, 2002
642 oldal · ISBN: 9632027671

Pokol György – Gyurcsányi E. Róbert – Simon András – Bezúr László – Horvai György – Horváth Viola – Dudás Katalin Mária: Analitikai kémia
Kovácsné Huber Gyöngyi: Szermaradék vizsgálatok
Takácsné Novák Krisztina – Horváth Péter (szerk.): Gyógyszerészi kémia gyakorlatok
Schulek Elemér – Szabó Zoltán László: A kvantitatív analitikai kémia elvi alapjai és módszerei
Sinkó Katalin – Igaz Sarolta: Általános, szervetlen és kvalitatív kémiai feladatok
Pozsgai Imre: A fluoreszcens mikroszkópia hagyományos és szuperfelbontású módszereinek alapjai
Pais István: Általános, szervetlen és analitikai kémia
Hans-Joachim Bittrich – Detlef Haberland – Gerhard Just: Kémiai kinetikai számítási módszerek
John Maynard Smith – Szathmáry Eörs: Az evolúció nagy lépései
Balla József: A gázkromatográfia analitikai alkalmazásai