Galaktika ​261. (Szigetvilág) 6 csillagozás

Dyson-gömb
Burger István (szerk.): Galaktika 261.

A ​Galaktika magazin decemberi számában folytatódik Karl-Herbert Scheer „A Stardust-küldetés” című kisregénye Perry Rhodan őrnagy és társai holdbéli kalandjairól. A lapszám központi témája a Dyson-gömb, ez az igen vad SF-ötlet az emberiség életterének kiterjesztésére. Vajon megvalósítható lesz-e valaha? Robert J. Sawyer novellája is egy Dyson-gömbön játszódik, azt vizsgálva, milyen gyökeresen megváltoztatná egy ilyen környezet lakóinak világnézetét.
A lapszám többi elbeszélése között megtalálható László Zoltán gőzpunk írása az 1848–49-es szabadságharc egy döntő pillanatának alternatív változatáról, Mayer István az emberi tudat gépi másolatának életképességét fontolgatja, Ursula K. Le Guin klasszikus Szigetvilágába is ellátogathat az olvasó, az ünnepek jegyében pedig egy nem mindennapi karácsonyi füzért nyújt át a szerkesztőség Edward Bryant, Connie Willis, Dan Simmons és Steve Rasnic Tem tollából. A havi retro Ian Watson novellája az álmok szép új világáról.
Az… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

A művek szerzői: Robert J. Sawyer, Michael T. Cricket, László Zoltán, Connie Willis, Dan Simmons, Mayer István, Ursula K. Le Guin, Ian Watson

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika

Metropolis Media, Budapest, 2011
100 oldal · Fordította: Varga Csaba, Bagi Gábor, Sohár Anikó, Veres Mihály

Achatius>!
Burger István (szerk.): Galaktika 261.

Hát vegyes érzések vannak bennem az e havi galaktika iránt.Van egy Robert J.Sawyer novellánk ami,kötődik a hónap témájához a Dyson gömbhöz.Élvezetes novella,főleg miután elolvasta valaki Dyson-os cikket.Van 2 magyar írás is a galaktikába egy László Zoltán-féle alternatív 1848 és Mayer István klónózós írása.Alap ötlet mindkettőnek jó,Talán,ha kicsit hosszabbak lennének az nem lenne baj:D Van még egy Ian Watson is amire csak annyit mondanék,hogy érdekes,nem rossz,csak furcsa. És akkor az e havi kedvencem:Az elnevezések szabálya
Nagyon hangulatos kis fantasy,olyan kis hangulatos,békés írás ez,harccal mindennel,de tényleg jós :) Elgondolkoztam,hogy megadjam e a 4 csillagot biztosan,na de miért?Hisz amit leírtam jó,vannak hiányosságok de azért nem rossz.Nem is ezekkel van a baj,hanem a karácsonyi novellafüzérrel,ami egy kínszenvedés,olyan zagyva az egész,keservesen olvastam minden részét,már nem is nagyon emlékszem mik voltak benne,pedig csak 4-5 napja fejeztem be.Egy gondolat viszont megmaradt: ROSSZ.

Összességében azért nem rossz,a 4 csillag jár neki,következő hónapba vége lesz a folytatásos novellának is,aztán végre kiderül mi lesz a következő :D

Ursula K. Le Guin: Valós és valótlan II. Az űr odakint, a világ idebent

Szigetvilág sorozat · Összehasonlítás