Unix/Linux ​héjprogramozás 5 csillagozás

Büki András: Unix/Linux héjprogramozás

Ezt ​a könyvet elsősorban azok a UNIX operációs rendszerrel még csak ismerkedő számítógép-használók forgathatják haszonnal, akik a UNIX okozta „első traumán” már túlvannak. Értem ez alatt a néha kissé fura írásmódot, a más operációs rendszerektől eltérő gondolkodásmódot, no meg a sokat emlegetett szűkszavúságot. Ez a könyv tehát bevezető jellegű, de nem azokhoz szól, akik még semmit nem tudnak a UNIX operációs rendszerről. Ennek megfelelően nem, vagy csak érintőlegesen tárgyalja például a UNIX alapfogalmait. Kivételt képeznek azok a témakörök, amelyek valamilyen módon szervesen kapcsolódnak a héjprogramozás elméletéhez vagy gyakorlatához. Ahhoz tehát, hogy az itt leírtakat megértse, az Olvasónak már eleve rendelkeznie kell számos alapismerettel. Legalább érintőlegesen ismernie kell például a jogosultságok rendszerét, bizonyos alapvető UNIX parancsokat, alapszinten értenie kell, hogy mi az a szabványos be- és kimenet, és természetesen hatékonyan kell tudnia használni legalább egy… (tovább)

Kiskapu, Budapest, 2002

Adso>!

'\(^\| \)\((*\(36\|06\))*[- ]1[- ]\)*[0-9]\([- ]*[0-9]\{3\}\)\{2\}\( \|$\)'

Nos igen… Próbaképpen talán mutassuk meg szeretteink közül néhánynak ezt a sort, és kérdezzük meg őket, mit látnak. A legtöbben valószínűleg egyszerű zagyvaléknak hiszik majd. Természetesen, ha az illető kissé humán beállítottságú és van némi képzelőereje, esetleg egy óarab siratóének „forrásnyelvű” változatának is gondolhatja, ami a megfelelő betűtípusok hiánya miatt így jelenik meg a képernyőn. (Ha abszolút hallása van, talán még el is énekli.)

39. oldal (Mire valók a szabályos kifejezések?)

jcsaladi>!

Kezdetben volt az angol ábécé… Aztán megérkeztünk mi magyarok – egyesek szerint a Marsról – és azóta valahogy senki se érti, mit beszélünk.

jcsaladi>!

szam=3
$szam | másik_program

szoveg=""
cat telefon.txt > szoveg
….
Bár a maga módján mindkét megoldás logikus, természetesen mindkettő helytelen.