Verigudlájf 27 csillagozás

Budai Szücs Ferenc: Verigudlájf

Hogy miért szerelmesedtünk bele ebbe a könyvbe? Tudja Isten… (szó szerint!) Talán, mert nem tudtuk letenni! Tudniillik felfoghatatlan, hogy hogyan kerül egy 50 éves, kiskorú magyar világutazó a Himalája egyik barlangjában élő bölcshöz! Az meg aztán végképp nem fért a fejünkbe, hogy a Bob Marleyt hallgató, megvilágosodott rasztafári miért akarja hátsón billenteni hősünket, mikor az „komoly dolgokról” akar vele társalogni. Gondolkodásra kényszerítő életbölcsesség, frenetikus humor, India, szeretet, azaz VERY GOOD LIFE.

>!
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638619716

Enciklopédia 12

Helyszínek népszerűség szerint

India


Kedvencelte 5

Várólistára tette 11

Kívánságlistára tette 9


Kiemelt értékelések

Chöpp >!
Budai Szücs Ferenc: Verigudlájf

Gyönyörű – friss, hangulatos, vicces, élvezetes – kezdés után visszaesett. Pedig Úgy Szerettem volna, ha kitart! Bizony úgy is van, „Ferenc testvér” rájött sok-sok fontos dologra saját (zsírján) bőrén, hamvába holt tréningek, jól-rosszul „működő” mesterek segítségével. Dzsungli Baba igen szimpatikus „NEMTANÍTÓ” mester, aki örök elégedettséggel tekint vanra, nincsre, jóra, rosszra, fényre, sötétre, hidegre, melegre egyaránt. Keveset beszél sokat kacag, fél lábon, mankóval rohan az úttalan hegyi utakon át. Szóval az egyik legszimpatikusabb lény, akivel nagyon szívesen találkoznék, hiszen nem szavakkal tanít, hanem önvalójával (amit talán még én is megértenék). Ha csupán róla szólt volna a történet, csillagos ötöst adnék rá. A sok nevettető félig-meddig, vagy éppen semennyire sem a lelki életről szóló történetet hanyagoltam volna. Valószínűleg sokan csak a majd' minden oldalon előforduló humora miatt olvassák el Budai Szücs Ferenc könyvét. Nem gondolom, hogy ez lett volna a szándéka vele.

márti>!
Budai Szücs Ferenc: Verigudlájf

Verigudlájf, veriszimplsztori, a dolce far niente magasztalása, illetve újabb bizonyíték arra, hogy http://www.youtube.com/watch….

4 hozzászólás
biozso>!
Budai Szücs Ferenc: Verigudlájf

Nem lehet elégszer elolvasni…
Ez a könyv pontosan leírja az életfilozófiám.

saturdaysun>!
Budai Szücs Ferenc: Verigudlájf

Hát ez nagyon verigúdlájf. :-) Egy kicsit megtanít más szemszögből is nézni az élet tré oldalát. Vicces könyv, izgalmas, én élveztem minden percét.


Népszerű idézetek

Chöpp >!

[…] és akkor megfogadtam, hogy én is minden áldott nap még hajnalhasadás előtt fölkelek, és fejenállással fogom köszönteni az életet adó Napocskát… amiből persze nem lett semmi, mivel nálam lustább lény még nem született e világra…

98. oldal

Chöpp >!

Látod, mi nem félünk senkitől és semmitől, se kobrától, se tigristől, se leopárdtól, se medvétől… se embertől! Mi ugyanis nem ölünk, nem támadunk, nem fenyegetünk… éppen ebben rejlik az erőnk… a mi erőnk a békesség, a nem ártás…

40. oldal

Chöpp >!

[…] és akkor eszembe jutott az ősi himalájai mondás: Az emberek azt állítják, hogy múlik az idő, az idő viszont csak mosolyog, mert látja, hogy az emberek múlnak…

64. oldal

Kapcsolódó szócikkek: idő
Chöpp >!

[…] igaz ugyan, hogy az emberi fajhoz tartozom, de ezen a planétán már annyi, de annyi pusztítás történt az úgynevezett Fejlődés nevében, hogy én már bizony régóta a Természetnek drukkolok…

47. oldal

Chöpp >!

[…] a csendet még élvezni tudó személyeket nemsokára állatkertben fogják mutogatni… vagy talán emberkertben…

36. oldal

Kapcsolódó szócikkek: csend
Chöpp >!

Én a magam részéről nagyon élveztem ezeket a reggeli beszélgetéseket… a mester vesszőparipája egyébként a NOT-DOING volt, a NEM-CSELEKVÉS művészete, amivel mi európaiak persze alig tudtunk bármit is kezdeni… hiába magyarázta a mester, hogy a dolgok akkor is megtörténnek, ha semmit se csinálunk… számunkra ez magas volt, vagy túlságosan alacsony… mindegy, a lényeg az, hogy Európában annyira belénk nevelték a kötelességtudást, hogy az európaiak többsége, az amerikaiakról nem is beszélve, egész egyszerűen cselekvéskényszerben szenved, és akkor is tenni akar valamit, amikor a legokosabb lenne ülni és várni…

186. oldal

Chöpp >!

[…] tudod, amikor először jöttem Indiába, megfogadtam: Soha Többet… Por, piszok, mocsok, legyek, moszkitók, nyomor, koldusok… soha többet… ötödször vagyok itt, de ha Isten is úgy akarja, nem utoljára… India egy nagyon különös ország… ha egyszer, egyetlenegyszer eljöttél, újra és újra eljössz… India olyan, mint a kábítószer… ha egyszer elkezded, nem tudod abbahagyni… az egyetlen megoldás, hogy soha nem jössz el…

87-88. oldal

Kapcsolódó szócikkek: India
Chöpp >!

Te nem azért jöttél Indiába, hogy Indiát fölfedezd, hanem hogy önmagadat megtaláld, a valódi önmagadat…

123. oldal

Chöpp >!

[…] ITT és MOST, kedves barátom… Ne keseregj a múlton, és ne ábrándozz a jövőn, a múlton egy fikarcnyit sem tudsz változtatni, a jövő pedig egész egyszerűen nem létezik…

64. oldal

Kapcsolódó szócikkek: jövő · most · múlt
Chöpp >!

És csak most értettem meg, hogy egy igazi mester nem hókuszpókuszozik, meg csiribi-csiribázik… egy igazi mester nem akar senkit elkápráztatni… egy igazi mester nem használ fennkölt szavakat, és a legkevésbé sem ájtatoskodik… Egy igazi mester semmi mást nem csinál, mint figyel… ITT és MOST.. MINDIG…

204-205. oldal


Említett könyvek


Hasonló könyvek címkék alapján

Alan W. Watts: A zen útja
Banka Roland: A szamaras zarándok
Srí H. V. L. Púndzsa: Az igazság oroszlánja
Tokaji Ferenc: Buen Camino
Srí Rámakrisna evangéliuma
Popper Péter: Az Istennel sakkozás kockázata
B. R. Srídhar: Kövesd az Angyalokat
Sahara Rose Ketabi: Dharma
Elek László: Semmit se vigyetek az útra
Alexandra David-Néel – Jongden Láma: A semmi hatalma