Han ​Solo legendája (Star Wars: Han Solo kalandjai 1-3.) 11 csillagozás

Brian Daley: Han Solo legendája

Valahol, egy messzi-messz galaxisban…

… él egy csempész, aki vuki tettestársával semmibe veszi az elnyomó Birodalom és a gátlástalan Fennhatóság törvényeit – akit csak saját becsületkódexe irányít, tűnjék bármilyen bosszantónak.

Han Solo, a Millennium Falcon tulajdonosa, sok ezer világ zavarosában halászó „üzletember” hosszú utat jár be, míg űzött blokádtörőből szabadságharcos, lézengő kalózból a Felkelők Szövetségének tábornoka lesz.

Ez az ő története…

Valhalla Páholy, Budapest, 1994
654 oldal · ISBN: 9638353333 · Fordította: Nemes István

martonka77 >!
Brian Daley: Han Solo legendája

Még megboldogult lánykoromban (25 éve) olvastam hasonló könyveket, és már egy ideje megint szemeztem velük. Egy kihívás miatt kellett most kezembe vennem. (Eredetileg nem terveztem ilyen nagy lélegzetvételű olvasást, de így sikerült.)
A történetek – merthogy 3 volt – hozták a megszokottat.
1. Fogadj el egy busás haszonnal kecsegtető melót.
2. Legyenek utasok, lehetőleg nő is.
3. Keveredj bajba, harcolj!
4. Természetesen bukd el a busás hasznot, és távozz üres kézzel.

Az első két történet érdekes volt, a harmadiknak az eleje elég uncsi volt, csak a vége felé kezdett izgalmasabb lenni.

Vác_nembéli_István_fia_istván>!
Brian Daley: Han Solo legendája

Sok sok évvel ezelőtt olvastam először , akkor még nem voltam molyos de most itt az idő, hogy ide írjak valamit.
Ahogy vissza tudok emlékezni akkor jobban tetszett ma már „csak” egy kellemes sokadik Star Wars regény.
Nem érdemes igazán sokat írni róla azt kapjuk amit várunk. egy- két estét megér rá száni.

MissWenut>!
Brian Daley: Han Solo legendája

Nekem ebben a könyvben levő regények fordítása közel sem tetszett úgy, mint a külön kapható ugyanezen regényeké. Unalmas volt, és valahogy gyengére sikeredett szerintem.

MissWenut>!

– Ez bizony hadihajó, a fenébe is!