!

Glamoráma 75 csillagozás

Könyvtár

Glamoráma – azaz hírességek, sztárok, csillogó egyéniségek panorámája. Ezt kínálja új, fergeteges cselekményű könyvében Bret Easton Ellis: kandi kíváncsiságunk kielégítését, hogyan élnek, hogyan szeretnek, ölelnek, ölnek, üzletelnek a sztárok, egy új világ új, veszélyes elitje… A szerző könnyed, csipkelődő szatírának induló regényéből végül kafkai hangulatú vízió bomlik ki, amelyben úgy kavarognak korunk „hősei”, a film- és popsztárok, topmodellek, rendezők, producerek, sportolók, divattervezők, mint konfettik egy végtelen buliban… vagy mint egy felrobbantott repülőgép utasai.

Eredeti mű: Bret Easton Ellis: Glamorama (angol)

Eredeti megjelenés éve: 1998

Elcserélné vagy eladná

2.000 Ft ★★★★☆ Eladó Elcserélhető
harnas1207 könyve Bret Easton Ellis: Glamoráma

Thorpapa
Bret Easton Ellis: Glamoráma

Megkapta a 10% esélyt a könyv…. Hát nekem túl a sok a nyavalygás benne, és legszívesebben egy halom strici maflást kiosztottam volna a szereplők között… Szerintem egy csöppet erőltetett könyv, a Holdpark messze veri ezt.

aglaja
Bret Easton Ellis: Glamoráma

drogos tripek és sztárság és álmodhatatlan perverziók. izzasztó nyáron kell olvasni, kellő éhséggel a szerzői ízekre.

fcking42

valami hiányzott,
de lelkem így is elázott. ;)

OlvasóMókus
Bret Easton Ellis: Glamoráma

Elkezdtem olvasni a könyvet, egy tipikus Ellis regény volt. Olvastam tovább, aztán átcsapott valami másba, mintha egy teljesen más könyvet olvasnék. A vége pedig már olyan borzasztó események sorozata volt, mintha egy harmadik könyvet olvasnék. Bár lehet, hogy ez minden Ellis regénynél így van, csak még én nem olvastam sokat. Szóval néha kapkodnom kellett a fejem, hogy most mi van? Ki kicsoda? Ki kivel van? Mindezek mellett és ezek ellenére igazán jól szórakoztam.

atünde
Bret Easton Ellis: Glamoráma

Felkavaró ez a könyv. Egy hete olvastam és még mindig a hatása alatt vagyok.

erahurka
Bret Easton Ellis: Glamoráma

Nem tetszett, hogy a rengeteg sztárt, akit felhasznált, csak bábuk voltak benne. Megemlítette hogy ott voltak, hogy valakinek a nemi életéről beszéltek, meg hogy meglökték amikor elmentek mellette, de ennyi.

Elkezdtem olvasni, és tökre nem tetszett, de aztán pár fejezet után belerázódtam, és akkor már nagyrészt tetszett.
Jó könyv, de nekem még mindig a Vonzás Szabályai maradt a kedvencem tőle.

entropic
Bret Easton Ellis: Glamoráma

Olvastam már többször is, durva és érdekes, de szerintem nem olyan jó, mint az Amerikai pszichó.

Csabi
Bret Easton Ellis: Glamoráma

Nyers és brutális, ahogy BEE-től megszoktuk. Viszont kevés olyan író van a piacon, aki ezen a színvonalon hozza ezt a világot. Aki bírja gyomorral és idegekkel, annak nehezen felejthető olvasmány lesz.

szumerki
Bret Easton Ellis: Glamoráma

hat ez nem jott be..es baromira idegesitett benne az allando „sztarnevsor” meg ugy egyaltalan..ellis jokat szokott alkotni, de ez semmitmondo es unalmas..sokkal jobbat vartam.

BundiJo
Bret Easton Ellis: Glamoráma

Hát az elején nem gondoltam volna, hogy ez lesz belőle, bár nem is tudom, hogy mit vártam BEE-től. Egy darabig még emészteni kell ezt, az biztos…

piccola

Te mindig is a világ ötven legizgatóbb nője közé tartoztál számomra.

rlb_32557241

Errefelé a „holnap este” bármit jelenthet, öt napot, egy hónapot, bármit.

1. fejezet, 33., 14. oldal

rlb_32557241

– […] Ne játszd meg magad!
– Szeretem megjátszani magam. – Bámulatosan hanyagul vállat vonok.
– Jó is az, amikor hétéves az ember, Victor, de adj hozzá húszat, és akkor egyszerűen retardált vagy.

1. fejezet, 29., 59. oldal

sassenach

– Mintha te nem dobnál bármikor Daryl Hannah kedvéért.
– Bébi, én John-John kedvéért is dobnálak, ha épp nagyon kéne egy kis reklám…

sassenach

…És annyi olyan ember halt meg az ott töltött három hét alatt, akit úgy-ahogy ismertünk- autóbalesetek, AIDS, gyilkosságok, túladagolás, teherautó-gázolások, vagy volt, aki savval teli kádba esett bele, vagy talán belelökték-, hogy csak temetési koszorúkra majdnem ötezer dollárt költöttünk Chloe Visa- kártyájáról. Én pedig tényleg baromi jól néztem ki…

sassenach

– Mi a hézag a szintisünkkel?- kérdezem. – Már azonkívül, hogy Goában töltötte a kamaszéveit?
– Tegnap este bejägermeisterezett- sóhajt fel Conrad.- Most meg ibogain van benne.
– És?-kérdezem, és tovább rángatom Fitzet.
– És reggelire Ecstasyt vett be túl sok heroinnal.
– Túl sok heroinnal?
– Ja, túl sok heroinnal.
– Mármint ahelyett, hogy…
– Hogy a megfelelő mennyiségű heroinnal, Victor.

rlb_32557241

– Ó, istenem, meg akarom ölni magam – nyögi Fergy.
– Hé, de van egy jó hírem mindenkinek. Courtney Love túl van a harmincon – mondom vidáman.
– Oké. Máris jobban érzem magam.
– Milyen százalékot kap Courtney a Nirvana-lemezek után? – kérdezi Aztec Fergytől.
– Lett volna házasságkötés előtti szerződés? – tűnődik Fergy.
Mindenki megvonja a vállát.
– Úgyhogy – vonja le a következtetést Fergy –, Kurt halála óta lehet, hogy semmit.
– Hé, ne már, Kurt Cobain nem halt meg – mondom. – A zenéje tovább él mindannyiunkban.

1. fejezet, 18., 134. oldal

rlb_32557241

– A valóság illúzió, bébi – mondja JD nyugtatólag. – A valóság csak egy illúzió, Victor.

1. fejezet, 33., 19. oldal

lalazs

– Ki ez a pojáca? – kérdezi David a jelenlévőktől.
– A szokásos történet – sóhajt fel Mutt. – Senki, új arc, sztár, volt sztár, senki. Nem feltétlenül ebben a sorrendben.

lalazs

A dolgok csak visszatekintve kapják meg az igazi értéküket.