Töltődj ​fel! 13 csillagozás

10 motiváló elem, amely energiát ad
Brendon Burchard: Töltődj fel!

Hogyan élhetünk ilyen alacsony energiaszinten?
Brendon Burchard napjaink egyik legsikeresebb személyiségfejlesztő trénere támadást indít a fásult, középszerű, túlterhelt és stresszes élet ellen.
Súlyos autóbalesete után rájött, három kérdést érdemes lenne gyakrabban feltennünk magunknak: Éltünk-e? Szerettünk-e? Számítottunk-e?
Saját élettapasztalata és tanácsadói munkája alapján meggyőzően fejti ki, hogyan aktivizálhatjuk a bennünk rejlő tíz motiváló elemet, amely energiát ad, hogy ne pusztán leéljük az életünket, hanem valóban élvezzük minden pillanatát.

HVG Könyvek, Budapest, 2013

Nitardis>!
Brendon Burchard: Töltődj fel!

Brendon Burchard: Töltődj fel! 10 motiváló elem, amely energiát ad

Kétszer futottam neki a könyvnek. Az első alkalommal körülbelül az előszó után félbe hagytam, mert teljességgel fennakadtam azon, ahogy a szerző a feltöltött életet kezeli. Elmondja, hogy szerinte mit jelent a feltöltődött élet. Hát már megbocsáss, de nem minden ember egyforma, honnan tudod, hogy kinek mit jelent a teljes élet? Nem mindenkinek a három kocsi és a villa a Balaton partján, mint neked. Azt is kifogásolhatónak tartottam, hogy a szerző, mintha elfelejtette volna, hogy az ember nem lehet mindig 100%-on, mindig a toppon. Arról nem is beszélve, hogy a felsoroltak közül nem mindenki dolgozik projekt alapú munkahelyen, nem mindenki keres sokkal többet a minimálbérnél, nem mindenki vezető személyiség, nem mindenki engedheti meg magának, hogy hetente étterembe járjon, és hogy nem mindenki extrovertált. Mintha elfelejtette volna, hogy egyszer fent, egyszer lent, hogy néha igenis jól esik az egyedüllét, és hogy igenis van olyan, hogy a környezeted miatt nem tudsz megengedni magadnak bizonyos dolgokat. Néha azt éreztem a könyv olvasása közben, mintha egy olyan TED talk szerű előadáson lennék, mint amit a multi cégek rendeznek az alkalmazottaknak, hogy még többet ki tudjanak „sajtolni” belőlük. Az az agresszív optimizmus, ami ebből a könyvből – halványan ugyan, de mégis – árad, egy kissé zavaró. (Ugyanitt, a következő nemlétező metálbandám neve: Agresszív Optimizmus, jelentkezni zenekari tagnak nálam lehet). Azt nem tudtam eldönteni, hogy a nemrég megírt beadandóim miatt, de hiányoltam a hivatkozásokat. „Számtalanszor kimutatták a tudósok, hogy…” jól van fiam, de hol a hivatkozás? A szakirodalom? Nem hivatkozhatsz úgy tudományos tényekre, hogy azt nem igazolod. Értem, hogy ez a könyv nem tudományos folyóiratnak készült, de így egy kissé hitelességét vesztette a számomra. Illetve még egy fun fact a szerzőnek, így ajándékba: a depresszó nem múlik el annyival, hogy egyik nap az ember kijelenti, hogy „meggondoltam magam, én nem vagyok depressziós”, és onnantól kezdve éli tovább víg világát.
Ettől függetlenül megkapja a maga 3 és fél csillagját, de csak azért, mert néha nem írt hülyeséget. Elismeri, hogy nem lehet mind a 10 elemet non-stop fenntartani, és ezek az elemeket is szépen alátámasztotta a maga szövegével. Ugyan volt köztük egy pár klisé, de tudjuk, hogy a klisék azért klisék, mert valahogy mégis csak működnek, és erre Brendon is rájött, és felépített belőlük mégiscsak néhol-néhol hasznos tanácsokat.

gingalló >!

Ez a könyv nyílt támadást indít az unalom, a szétszórtság, a középszerűség, a visszahúzódás és a „normális” élet ellen.

gingalló >!

Az emberek többnyire vagy a múlt, vagy mások elvárásainak ketrecébe zárva élik le az életüket.

gingalló >!

Abba az iskolába járt. amelyet a szülei választottak neki, olyan állásban helyezkedett el, amelyik a barátai szerint illett hozzá, és a fiúját követve abba a városba költözött, amelyet titkon gyűlölt. Lépései, szavai és cselekedetei, mind azt tükrözték, hogy elképzelése szerint mit vártak tőle mások. Soha nem tört ki a megszokott rutinból, mert félt, hogy esetleg hibázik, és elítélik érte. Egész élete mások vágyainak kivetülése volt, s ő maga sosem vette a bátorságot, hogy belenézzen a tükörbe, és feltegye a kérdést: Mit akarok én?