Halálos ​esküvések (Francesca Cahill 9.) 38 csillagozás

Brenda Joyce: Halálos esküvések

Csapdába estem! – döbben rá Francesca Cahill egy kihalt és sötét galériában, amelynek az ajtaja hirtelen becsapódik a háta mögött. Fel nem foghatja, hogy lehetett ilyen óvatlan, hiszen tapasztalt magánnyomozó. És éppen most csalták ide, amikor néhány óra múlva feleségül kellene mennie élete nagy szerelméhez, Calder Harthoz. Névtelen levélben értesítették, hogy itt van az az ellopott festmény, amely a New York-i elit köreiben hatalmas botrányt kavarna, ha nyilvánosan kiállítanák. A kompromittáló kép ugyanis egy meztelen nőt ábrázol, aki nem más, mint ő maga. Ki kell jutnia a galériából, hogy egyszer s mindenkorra véget vessen annak a macska-egér játéknak, amelyet ismeretlen rosszakarója játszik vele. Ám Francescának hamarosan arra is rá kell döbbennie, hogy nevenincs ellensége nemcsak a jó hírét akarja tönkretenni, hanem egyenesen az életére tör…

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A New York Times sikerszerzője: Romantika Harlequin Magyarország, Vinton

Harlequin Magyarország, Budapest, 2014
Harlequin Magyarország, Budapest, 2014
ISBN: 9789635389162

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Francesca Cahill 9

Csalódtam ebben a befejező részben, mintha nem is ugyanaz írta volna.
Főhősnőnk, aki eddig egy talpraesett, modern, ambiciózus nő volt, ebben egy nyűglődő fruskává változott. Annak azért örültem, hogy felhagyott a nős Rick utáni epekedéssel és végre a független Caldert választotta, én végig neki drukkoltam.
Ám ebben a részben Ő is eléggé alul teljesített, úgy viselkedett mint egy sértett fajankó.
Tiszti tévedések vígjátékát produkálták, ami cseppet sem illett a krimisorozatba.
Legalább a krimi epizód, hozta a színvonalat, végig rejtélyes és izgalmas volt.
A vége is kicsit összecsapottnak tűnt, nem mindenki élete lett magnyugtatóan lezárva, nyitott kérdések is maradtak bennem.
Csalódtam a remek krimisorozat befejezésében.

Agatha>!
Brenda Joyce: Halálos esküvések

Nagyon haragszom az írónőre!
Egyszerűen dühítő, hogy ilyen picsogó libát csinált Francesca-ból, aki az eddigi részek alapján egy igazán okos, bátor, jószívű, tettrekész, mindenképpen saját korát és annak elvárásait bőven meghaladó ifjú hölgynek ismerhettünk meg. Erre most spoiler. De komolyan, ha kivennénk ezeket az oldalakat a könyvből kb. az egynegyede maradna, ahol a nyomozás folyt. Azért Calder is nagyon kiakasztó volt, spoiler
Lényegében a festménylopás, vagyis a történet rejtély-szála mentette meg a teljes csődtől ezt a részt, ebben legalább jó volt az írónő: az utolsó pillanatig lebegtette az elkövető kilétét, kavart egy kicsit mindenki életében (Evan-Maggie, Rourke-Sarah szálakra gondolok) spoiler.

JoPiTi>!
Brenda Joyce: Halálos esküvések

Ha nem olvastam volna el az előző 8 részt, valószínűleg ezt a felénél abbahagytam volna. Szörnyen zavart többek között, hogy Rick és feleségének a története úgy folytatódott, mintha a 8. rész meg sem történt volna. Egyszerűen nem illettek a mostani események, reakciók az ott leírtakhoz. Francesca sem hozta azt a talpraesett formát, amit eddig megszoktunk tőle és Calder is egy ostoba, önsajnálatban dagonyázó, de azért macsóskodó fickóvá változott. Ráadásul még szívesen olvastam volna kicsit többet a Sarah-Rourke párról is, hiszen így most a könyv végére ők valahogy továbbra is lógnak a levegőben.

ancineni P>!
Brenda Joyce: Halálos esküvések

Sajnálom, hogy csak 4 csillagot tudok adni a befejező kötetre. Jó volt a sejtésem, hogy a 8. résznél le kellett volna zárni a sorozatot, így kerek, egész lehetett volna.
Az utolsó kötet azonban több sebből is vérzik. Kicsit olyan érzésem volt, mintha az írónő nem tudta volna eldönteni, hogy akarja-e egyáltalán még folytatni. Ötlete sem volt már igazán, így egy kicsit erőltetettnek és gyengébbnek éreztem a végét. Sok helyen túlmagyarázva ír tényeket, illetve túlságosan elnyújtja Francesca és Calder kínlódását.
Ami még zavart: Brenda Joyce úgy folytatta Rick és felesége történetét, amely nem felelt meg a 8. részben történtetekkel. Ezt még nem igazán tudom most sem hová tenni.
És nagy-nagy fekete pont az írónőnek spoiler
Nagyon szomorú vagyok a befejezés miatt, de a sorozat a kedvencem. A végét leszámítva egy nagyon izgalmas, mély érzelmekkel teli, szenvedélyes sorozatot olvastam, igényesen megírva. Biztos, hogy újra el fogom még olvasni, de valószínűleg az utolsó kötet nélkül.

SICSI>!
Brenda Joyce: Halálos esküvések

Szörnyen haragudtam Calderre. Hogy lehet valaki ennyire fafejű? Francesca sokkal jobban bízott benne mindig is, mint ő a lányban. Vagy inkább saját magában.
Másfajta történetre számítottam befejezésként. Jobbra, mint amilyen ez volt. Több happy endre, jobban kidolgozott lezárásra. Jobb lett volna, ha inkább azt mutatja meg az irónő, hogy Calder és Francesca mennyire jó párost alkotnak együtt. spoiler

rakata0405>!
Brenda Joyce: Halálos esküvések

Mint előttem többen is írták, tényleg fura lett a befejezés. Az előző rész nem így ért véget Rick és a felesége között.
Ezt mintha csak úgy összedobta volna az írónő. (Vagy amnéziás lett és nem emlékezett mit írt elötte)
Calder sem úgy reagált az eseményekre mint ahogy számítani lehetett rá.
Kár hogy az utolsó rész nem lett olyan jó.

Dianka>!
Brenda Joyce: Halálos esküvések

Olyan régóta halogattam, nem akartam, hogy (megint) vége legyen egy jó sorozatnak, de rettentő csalódott vagyok, ilyen rossz befejező kötetet talán még nem is olvastam. Egyszerűen unalmas volt a szereplők ugyanazt hajtották végig, azzal a nyomorult aktképpel is annyit kevertek. Hartot nagyon csíptem, de amit itt művelt… (pasi létére tiszta hisztérika), csak azt hajtogatta nem elég jó a lánynak, hogy csak tönkreteszi, a lány meg egyfolytában könyörgött, meg bizonygatta, hogy szereti. Mivel nem volt komolyabb problémájuk ezért csináltak maguknak.
Az olvasó azt várná, kap egy normális lezárást mégha nem is minden szál zárul happy enddel , de akkor is van egy befejezés. Itt meg spoiler pedig ők a kedvenc párosom és már nagyon vártam volna, hogy összejöjjenek. Szóval csalódott és értetlen vagyok, hogy hogy tudta az írónő ennyire elbaltázni az utolsó kötetet…

Mia_ú>!
Brenda Joyce: Halálos esküvések

Szerintem ez volt a sorozat leggyengébb darabja. Zavart a sok negatív, gonosz történés és érzelem. Túl lett tolva, ahogy már az előző kötetben is. Nem kellett volna ebbe az irányba elmenni. A korábbi részekben a negatív töltetet mindig elég hamar feloldotta és ezt szerettem a sorozatban. Franceska reakciói hiteltelenek nekem. Ez is túl lett formálva, így nagyon megkérdőjelezhető az egész karakter. Senki sem viselkedik, senki sem érez így a valóságban. Ez, persze az egész sorozatban végig így volt, csak az utolsó két részben még inkább fel lett tupírozva. Való igaz, hogy a kevesebb, néha több! A Rick -szál is elégggé erőltetett és nemhogy feldobná, de lehúzza a történetet. Az Evan körüli cselekmények pedig egyenesen keresztbe lettek vágva. Olyan, mintha az utolsó két kötetre kifulladt volna a fantázia. Kár érte!