Az ​ellopott menyasszony (de Warenne-dinasztia 8.) 83 csillagozás

Brenda Joyce: Az ellopott menyasszony

Sean O'Neill valaha mindennél többet jelentett Eleanor de Warrene számára, ám amióta eltűnt az otthonából, hír sem érkezett felőle. Egy idő után a lány feladta a reményt, és odaígérte a kezét másnak. Néhány nappala az esküvő előtt Sean mégis előkerül, csakhogy a valaha szelíd, kedves fiú mostanra idegenné vált, akit megkeményített a börtön és a menekülés. Sean nem akarja veszélybe sodorni Eleanort azzal, hogy az új helyzetben jogot formál rá, de elszánt távolságtartását meghiúsítja a lány, mer nem tudná elviselni, hogy az imádott férfi másodszor is elhagyja. Amikor a szenvedélytől elragadtatva Sean megszökteti, Eleanornak alkalma nyílik rá, hogy végleg meghódítsa szerelmese szívét…

Eredeti megjelenés éve: 2006

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany Széphistória Harlequin Magyarország, Vinton

Harlequin Magyarország, Budapest, 2014
ISBN: 9789635387021 · Fordította: Zinner Judit
Harlequin Magyarország, Budapest, 2013
432 oldal · ISBN: 9789635385683 · Fordította: Zinner Judit

Brenda Joyce: Az ellopott menyasszony

Úgy tűnik, hogy ezek az O’Neill/de Warenne fivérek szeretik öntörvényűen megszerezni az asszonyaikat. :)
Már az első résztől kezdve nagyon vártam Sean és Elle történetét, és mit mondhatnék, nem csalódtam. Arra ugyan nem számítottam, hogy ennyi lelki és testi sérüléssel fog járni, de nagyon bíztam abban, hogy a kötelező körök után a vadóc, cseppet sem átlagos húg meg tudja majd győzni a szoknyapecér bátyjat, hogy bizony őket egymásnak rendelte a sors.
A történet közepén volt egy kis felesleges nyűglődés, olyan kellesz-nem-kellesz-nem-tudok-dönteni formában, de ezt leszámítva nagyon élveztem a könyvet.
Cliff de Warenne, várlak szeretettel!

Violet_Finch_PMónika>!

Ohhh,jaj!
Pedig én annyira szeretem az ilyen könyveket. :/
Annyira idegesítő volt Elle meg Sean szenvedései,hogy az borzasztó…..
Szeretlek,nem szeretlek. Kellesz,nem kellesz…és ez végig az egész könyvön keresztül……
Peter nagyon a szívemhez nőtt a tettével a végén.
A 3 csillagot csakis azért kapja mert volt benne némi izgalom,na meg nem egy szokványos sztori volt ez. Mégis csak egy szökevényről szólt ez az egész…..

Laura_Bakos P>!
Brenda Joyce: Az ellopott menyasszony

Nem ez lett a kedvencem a sorozatból, viszont nagyon jó volt olvasni azokról, akikre már az első kötet óta vártam. Eleanor de Warrene lett a legszimpatikusabb karakter a könyvben, és folytatom tovább az olvasást. Már kíváncsi vagyok, hogy a többiek hogyan lelik meg a boldogságot.

Marinette>!
Brenda Joyce: Az ellopott menyasszony

Szeretném azt, hogy aki majd megnézi a könyv adatlapját, ne csak azt lássa, hogy 78%-on áll. Szeretném, ha nem venné el senkinek a kedvét a sok negatív vélemény. Mert számomra ez a könyv (is) bebizonyította, hogy az a % jel előtti szám nagyon csalóka. Időről időre találok olyan kincseket, mint ez a könyv, ahol én még az öt csillagot és a kedvencelést is kevésnek találom, és hiányolom a kedvencek között is kedvenc gombot :)

A sorozat első két részét is imádtam, és ebben a részben sem csalódtam, annak ellenére, hogy teljesen más hangulatú. Sokkal komorabb, fájdalmasabb.
Seant már az első részben nagyon megszerettem, ahol mint nemes szívű, jólelkű, talpig úriembert ismerhettük meg. Egy igazi jófiú, és én alapból szeretem a jófiúkat. Szívfacsaró volt olvasni, mi mindenen kellett keresztül mennie, aminek köszönhetően egy megkeseredett, reményvesztett roncs lett belőle. Aki nem tud és nem is mer már hinni semmiben és senkiben. És igen, sokáig tart amíg talpra áll, de nekem pont ettől volt sokkal hihetőbb és különlegesebb ez a regény.
És Eleanor az ő határtalan szerelmével, a kitartásával! Egyszerűen nem lehet nem szeretni.

A sorozat eddigi legjobbja :)

Zsuzsanna_Makai>!
Brenda Joyce: Az ellopott menyasszony

Azért ekkicsit reméltem, h elôkerûl valaki Peternek is, mert nagyon megkedveltem, aztàn amikor kiderûlt, h gerince is van, minden a helyére kerûlt. Nna ôt sajnáltam!

kiruu P>!
Brenda Joyce: Az ellopott menyasszony

Elle miatt kapja meg ez a könyv a 3 és fél csillagot. A kitartása, az erőssége és a határtalan szerelme miatt. Én egyszerűn tökön rúgtam volna Seant és otthagyom kb a második „Én már nem az vagyok, aki voltam”, „Nem tudlak szeretni”, „Nem érdemellek meg” stb, stb után. Sean egy idióta gyáva féreg. Igen, sajnálom, és részben megértem, de egy idő után meguntam. Eleanort csodálom. Soha nem vettem volna fel szoknyát, jobban élvezem a fiúk társaságát, szóval abszolút együtt tudtam érezni vele. A történet egy oltári nagy szenvedés volt. A végét élveztem, de akkor is Sir Rexről álmodozom.

Carlton_Lassiter P>!
Brenda Joyce: Az ellopott menyasszony

Vegre nem egy hetköznapi szerelmi törtenet. Hiszen a föszereplö egy szökött „bünözö”. Ennek köszönhetö, hogy a törtenet cselekmenye vegig izgalmas volt. De amint olvastam a többi ertekelest, ugy latom, hogy nem sokan osztjak a velemenyemet. (Ami termeszetesen rendjen is van.:)) Egy szo, mint szaz, szamomra ez a könyv sem okozott csalodast. Olyan volt, mint amit az ironötöl vartam. Izgalmas es egyben romantikus.:) Jo egy kicsit mas, mint a sorozat többi resze, ezt elismerem, de legalabb nem let sablonos.
Nagyon örültem, hogy Sean es Eleanor a sok bonyodalom utan vegre egymasra talaltak (hogy is lehetett volna ez maskeppen), de azert egy kicsit sajnaltam Peter Sinclair-t, Eleanor jegyeset, mert ö is nagyon szimpatikus volt a szamomra. De hat ennek igy kellett törtennie. ;)
En csak azt tudom javasolni, hogyha mar a sorozat többi reszet elolvasta az ember, akkor ezt sem szabad kihagyni, es ki tudja, meg az is lehett, hogy tetszeni fog. :-)

kuliga>!
Brenda Joyce: Az ellopott menyasszony

Újabb sorozat közbülső részével kezdtem (lehet végre kölcsönzés, választás előtt rá kellene nézni itt a Moly-ra, hogy sorozat-e), ami néha azért okozott némi bizonytalanságot, hiszen egy családról szóló sorozatban az előzmények is lényegesek. Romantikus történelmi regény alapszituációban: vívódás, hogy együtt vagy külön. Érdekes érzelmi ábrázolások, izgalmas történet, talán érdemes az elejét is megismerni a történetnek.

knitta02>!
Brenda Joyce: Az ellopott menyasszony

Hogy én mennyire imádtam ezt a könyvet!
Már régóta szerettem volna Brenda Joycetól olvasni és örülök, hogy ezt a könyvet választottam! Az első pillanattól megfogott a történet és addig le sem akartam tenni, amíg az utolsó szóig el nem olvastam. Nagyon izgalmas volt! Letehetetlen!
Ez volt ám a lányszöktetés a javából!
Mivel nem ismertem az előzményeket, meglepett, hogy Elle és Sean mostohatestvérek, de ettől csak még érdekesebbé vált az egész. Kicsit sok volt a vívódás, hogy mi lett volna a helyes, pedig ebben az esetben sajnos nincs jó válasz. Mindkét férfi nagyszerű ember, Elle-nek nagy szerencséje volt velük. Valahol megértettem Sean érveit is, de annyira egyértelmű volt, hogy ez a két embert a kezdetektől egymásnak szánta a sors. Épp ezért nagyon mérges lettem, valahányszor Sean megbántotta a lányt vagy át akarta passzolni Sinclairnek. Szerettem a gyerekkori visszaemlékezéseket. Olyan cukik voltak! Elle nem spórolt a könnyekkel, ha el akart érni valamit. Bosszantó kishúg volt a javából!
A katonai túlkapások és a sok menekülés miatt volt egy kis Outlander fílingem, de ez a történet is bőven megállta a helyét. Mondjuk annak jobban örültem volna, ha a Reed a végén elnyeri méltó büntetését, de gondolom ami késik nem múlik.
Nagyszerű család, azonnal megszerettem őket. Egyértelműen kedvenc és biztosan nem ez volt az utolsó könyvem Brenda Joycetól!

inci81 P>!
Brenda Joyce: Az ellopott menyasszony

Egy izgalmas kis történelmi romantikus olvasmány. Imádtam ezt a részt is, mint a sorozat többi könyvét.

Sippancs P>!

Minden nőnek vannak bizonytalan pillanatai.

Cheril>!

– Egy nagyon bölcs ember egyszer azt mondta, nem mi választjuk a szerelmet, hanem az választ minket. Az igaz szerelem sosem múlik el, Eleanor.

Cheril>!

Mindenki tudni véli, milyen a tüzes pokol, de mindenki téved.
A pokol nem lángokban álló katlan, hanem csupa sötétség, csend, elszigeteltség.

Sippancs P>!

– Fel akarom vidítani – mondta Peter hosszú hallgatás után. – Adjon tanácsot, hogyan!
– Hozzon nekem egy új regényt! – felelte a lány egy mosoly kíséretében. – Tudja, hogy az engem mindig felvidít.

Sippancs P>!

A lány figyelmeztetőn megrángatta Sean ingét.
– Komolyan mondtam! Feleségül veszel végre?
A férfi elmosolyodott, s mosolyától csillogni kezdett a szeme is.
– A fenébe, Elle! Hagynád, hogy tegyem a dolgom? Hölgyek nem kérhetik meg egy férfi kezét.
– Ez a hölgy igen – kiáltott fel a lány, s dobogó szívvel várta a választ.

– Szerelmes voltál belé?
Sean vállat vont.
– Én folyton szerelmes voltam… de sosem tartott sokáig.
Eleanor tekintete találkozott a férfi rezzenéstelen, túlságosan is csillogó tekintetével.
– Akkor az nem volt szerelem. Az igaz szerelem sosem ér véget.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
Sippancs P>!

– Vannak titkok, amelyek azért… titkok, hogy… ne tudja őket senki.

Kapcsolódó szócikkek: titok
knitta02>!

Hozzámegyek egy férfihoz, akit nem szeretek, hogy kiszabaduljon az, akié a szerelmem.

383. oldal Eleanor

de Warenne-dinasztia sorozat · Összehasonlítás