Zsófi ​és a Boszorkánypláza (Zsófi-regények 2.) 35 csillagozás

Böszörményi Gyula: Zsófi és a Boszorkánypláza

Azt hiszed, a te életedből tökéletesen hiányzik a varázslat?Úgy gondolod, hogy egy hatalmas bevásárlóközpontban nem élhetnek boszorkányok, lidércek és rémtündérek?Ha igen, akkor hatalmas tévedés áldozata vagy, s ezt Botlik Zsófi hamarosan be is bizonyítja neked e könyv oldalain! Zsófi, a Rontásűzők és Szörnyszivatók Árnyjurtájának tanonca úgy véli, két nő van az életében, akivel soha többé nem fog találkozni. Az egyik az édesanyja, aki évekkel korábban elhagyta őt és az édesapját. A másik Lúdvérc, az ősboszorkány, aki egyszer már a lány életére tört. Mikor azonban Zsófi belép a Boszorkánypláza kapuján, a sötét varázstudók kinyújtják érte a kezüket…A nagy sikerű GERGŐ ÉS AZ ÁLOMFOGÓK Zsófija, Gergő húga önálló kalandra indul. Révülj vele Te is a Boszorkánypláza rejtélyes folyosóin!

Eredeti megjelenés éve: 2005

Jonathan Miller, Budapest, 2005

nicosia P>!
Böszörményi Gyula: Zsófi és a Boszorkánypláza

Nekem a Zsófi történetek nem érik be a Gergő sorozatot, még akkor is, ha alapvetően Zsófi karaktere közelebb áll hozzám. Kicsit sok, és nem folyik teljesen magától érthetődőn a szöveg, Padlizsán különösen nyakatekert tud lenni ( ami persze vicces is). A történetben persze benne van Böszörményi Gyula varázsa, de ez nekem inkább amolyan muszáj- könyv. Mintha elvárás lett volna kicsit még írni a sztrit ha már siker lett.

Napsugarkisasszony>!
Böszörményi Gyula: Zsófi és a Boszorkánypláza

Nagyon tetszett a könyv,bár néha egy-egy furcsa szó megzavart,ezért a fél csillag levonás. :)
A röpködő bőrfecni (denevér) kifejezésen kuncogtam egy jót,beépítem a szókincsembe. :D
A „sakálfüle csiklandozzon” és hasonló mondatokon is jót mulattam.Padlizsánt,a kis ficaklidércet is bírtam,annak ellenére,hogy negatív (?) karakter.
A cselekmény is lebilincselő,izgalmas.
Egészében tényleg szuper könyv,én is csak ajánlani tudom!:)

Judy22>!
Böszörményi Gyula: Zsófi és a Boszorkánypláza

Vajon miért nem írt hozzá senki egy kis kedvcsinálót?
Hiszen remek könyv.
Szerintem a mostanában készült legjobb gyermek/ ifjúsági regények legjobbika.

Izgalmas, vicces, jók a szereplők.Szerethetőek, éreznek,nevetnek,sírnak.Egyszóval emberségesek. Hibáznak.

Imádom a különleges neveket, varázsszavakat, elnevezéseket benne.
A humor rettentő nagyot dob a latba ennél a könyvnél is.
Mert a Zsófi regények második része.

Egy percig sem unatkoztam és nem éreztem, hogy egy ifjúsági regény lenne, buta poénokkal,együgyű szövegekkel.
Nem nézi le az olvasó felfogó képességét, nem nézi butának.
Választékos. Színes.

Tessék olvasni!

Böszörményi Gyula: Zsófi és a Boszorkánypláza

Sajnos erre a kötetre is igaz a sorozatokra sokszor jellemző „középső kötet-szindróma”, vagyis hogy a történet leül egy kicsit, és sok az időhúzás. Ráadásul Zsófi (megint) túl sokat csetlik-botlik, bizonytalankodik, pedig itt aztán tényleg nem olyan nagy művészet átlátni az ármányokon, és a helyükre tenni a szálakat. Legalábbis az olvasói háttértudással semmiképp nem nehéz rájönni, hogy ki kicsoda, és mit szeretne.
Mindezektől függetlenül kellemes nyári olvasmány, érdemes végigfutni rajta!
(És hogy ne csak negatívkodjak: Padlizsán káromkodásai és nyakatekert mondatai nagyon feldobják az egész könyv hangulatát.)

csiripelek>!
Böszörményi Gyula: Zsófi és a Boszorkánypláza

Valahogy amikor kisebb voltam és először olvastam, akkor jobban élveztem. Most néhol erőltetettnek tűnt, vagy az ötletek túl ismerősek a korábbi könyvekből. Ettől függetlenül minden tiszteletem Gyula bátyóé, mert szavakat és mondatokat facsarni senki sem tud nála fületgyönyörködtetőbben. (Mellesleg mit szólt ehhez Fábry Sándor?)

AeS P>!
Böszörményi Gyula: Zsófi és a Boszorkánypláza

Ez sajnos már kicsit olyan erőltetetten 'természetgyermeke' volt nekem. Bár én is hajlamos vagyok a rosszullétre a plázákban és a hozzájuk hasonló, mesterséges fénnyel és levegővel ellátott terekben, azért nem minden az ördögtől való, ami nem a Belindek és Csomorika Fűáruda…

Bori_L>!

– A szablog rohanjon rá, hiszen te nem férsz bele a vécécsészébe! – mondta tanácstalanul.

Bori_L>!

Hatvankettes körzet! – süvöltötte teli torokból Botlik Zsófi kétségbeesetten, majd rögvest folytatta. – Kétszáznegyvenkettő, hetvenhét, kettő!

Zsófi-regények sorozat · Összehasonlítás