EzoPara ​– 2. könyv (EzoPara-trilógia 2.) 34 csillagozás

melyben hőseink nyomról nyomra, meg néha pórul járnak
Böszörményi Gyula – Machó Zsófia: EzoPara – 2. könyv

Még mindig azt gondolod, hogy manapság már soha, sehol,semmilyen körülmények között sem találhatsz igazi csodákra?
Történetünk továbbra is hat – tökéletesen átlagos fővárosi – fiatalról szól, akik pontosan ugyanezt gondolták, mígnem egy nap gyászkeretes levelet kaptak.
Szebi, Hanne, Spangli, Berke, Oberon és Anett olyan nyomozásba kezdenek, amely alig kecsegtet eredménnyel, hiszen először azt sem tudják, mit keresnek. Ám minél több időt töltenek a rejtéllyel, annál gyakrabban döbbennek meg, s jutnak hol közelebb, hol távolabb a megoldáshoz. A hat tizenéves továbbra is hatféleképp viszonyul az élethez, így – miközben az egyikükben akár magunkra is ismerhetünk – újabb változatos kalandokkal tarthat bennünket rettegésben az Ezo(terikus) Para(frász)! Kellemes borzongást kívánunk a második kötethez!

Eredeti megjelenés éve: 2011

Pongrác, Budapest, 2011

Izzi>!
Böszörményi Gyula – Machó Zsófia: EzoPara – 2. könyv

Böszörményi Gyula – Machó Zsófia: EzoPara – 2. könyv melyben hőseink nyomról nyomra, meg néha pórul járnak

Nos a kezdeti tetszés drasztikusan vissza esett.
Valahogyan most a karakterek jó része idegesített. A történettel se nagyon haladtunk előre, bár tény, hogy a TÁRGYRÓL már tudunk ezt azt.

Anettől egyenesen a falra mászok… ennyire egy pénzsóvár agyatlan libát hogyan lehet kitalálni?
Úgy érzem kezd sok lenni a hat szereplő…
Az egyetlen karakter akit valamilyen formában kedvelek, az Spangli. Talán az egyetlen olyan ember, aki semmilyen defekttel nem rendelkezik. Na meg az egyetlen olyan személy, akinek a szüleiről még nem derült ki semmi, hogy kicsodák, micsodák.

Amúgy ez a trilógia egy tökéletes reklám kampány a Kispálnak és a Pongrác kiadónak :D Bár a kiadó emlékeim szerint csak ebben a kötetben jelent meg.

Fleur_Rouge_Cerise>!
Böszörményi Gyula – Machó Zsófia: EzoPara – 2. könyv

Nah, ez a rész már határozottan jobban tetszett. A stílust kezdem megszokni és végre történt valami izgi is. Kár, hogy arra várni kell, mert a 6 szereplő nekem, még mindig sok…

inga>!
Böszörményi Gyula – Machó Zsófia: EzoPara – 2. könyv

A kedvenc író, és a kedvenc zenekarom. Kell ennél több? :)
Hajrá Tata!

Rozmaring>!
Böszörményi Gyula – Machó Zsófia: EzoPara – 2. könyv

Jobb volt, mint az első kötet, de tartom magam ahhoz, hogy pár évvel ezelőtt – olyan 15-16 éves koromban sokkal jobban élveztem volna, mint most.
Egy könnyed kis olvasmánynak megfelelt, még ha Anett beszéde sokszor már engem is felidegesített, de tartalmilag, főleg Böszörményihez képest, sokkal többet vártam. Böszörményi nagy kedvenc íróm, de valahogy ez a könyv nem illik hozzá, mégha tudom is, hogy volt egy társszerzője.
Ettől függetlenül egészen jó volt, a sztori kezd izgalmassá válni, ami jobbá tette a könyvet.
Utólag csak annyit, hogy még mindig nem tudom elképzelni, hogy létezik olyan ember, aki úgy beszél, mint Anett. (bár tuti, hogy van).

Böszörményi Gyula – Machó Zsófia: EzoPara – 2. könyv

Na most vagy ez a kötet sikerült jobban, mint az előző vagy csak a lehető legjobb időben talált rám. Valami elképesztően sokat röhögtem és a történet is jobban megfogott, mint korábban. Jó, mondjuk lassan megfogadhatnám magamnak, hogy lefekvés előtt még ilyen szinten ijesztőt se olvasok, mert azért tegnap kicsit para volt éjjel egyedül mászkálni a lakásban, hogy na most bukkan fel az Árny… :DDDD
Kedvenc továbbra is Spangli, és most már szeretnék többet tudni a szüleiről, szóval várom a folytatást! :D

BBetti86 >!
Böszörményi Gyula – Machó Zsófia: EzoPara – 2. könyv

A történet folytatódik, és még mindig nagyon szívesen olvasom a sztorit.
Továbbra is nagyon tetszik, hogy a 6 kamasz mennyire különböző, és ez mennyire meglátszik a beszédükben is. Tetszik, ahogy egész komoly bölcsességeket rejtenek el a mondandójukban, így a kamasz olvasókat kicsit nevelgetve is, de ezt nem feltűnően teszik.
Még mindig van humora, nagyon jó beszólások és idézhető egysorosai. Ahogy néztem, ki milyen idézetet írt ki belőle, Spangli vezeti a top listát.
A fejezetek gyorsan olvashatóak, mozgalmasak és rövidre szabottak. Ebben is látszik, hogy kamaszoknak szánt könyv. Olvastatja magát, és a rövid fejezetek senkit nem ijesztenek el.
Trilógia középső része, ennek megfelelően a cselekményt előkészíti a zárásra. Válaszokat még nem kapunk, csak még több rejtélyt, így irány is tovább a 3. részre.

ArcKarc>!
Böszörményi Gyula – Machó Zsófia: EzoPara – 2. könyv

Lelkesedésem egy picit megcsappant az első könyvhöz viszonyítva.
Tetszett a szöveg, a hasonlatok nagyot „ütnek”. De mégsem érzem azt, amit az első olvasása közben.
A mézeskalács illata megcsappant, de majd a harmadik kötetnél talán visszatér :)

pat P>!
Böszörményi Gyula – Machó Zsófia: EzoPara – 2. könyv

Továbbra is witzig és komisch, de cselekményben picikét szegény kötetentyű volt ez a második. No lássuk már, mi lesz a táborban!

Brigi007>!

Mikor telefonon beszéltem vele, úgy tűnt, történhetett valami, mert le volt lassulva, mint hátúszó iszapcsiga a tapétaragasztóban.

45. oldal (Szebasztián)

Brigi007>!

Az a pasi olyan unalmas, mint egy hajszárító bantu nyelvű használati utasítása.

54. oldal (Oberon)

Brigi007>!

Lefejellek, mint imádkozó sáska a harangvirágot!

84. oldal (Spangli)

Fleur_Rouge_Cerise>!

– Én csak annyit mondok: úgy szeretnék elmenni erről a nyüves világról, mint a Pista sógor, békésen szunyókálva, és nem félelemtől üvöltve, mint az utasai.

Brigi007>!

Szerintem egy kicsit tart tőlünk, mármint a magyaroktól: biztos azt tanulta az iskolában, hogy nyereg alatt puhított húst eszünk és modemes netet használunk…

40. oldal (Bereniké)

Brigi007>!

…úgy futott, mint tej a szórakozott nagymama gázrezsóján.

56. oldal (Spangli)

Brigi007>!

– Szerintetek miket olvasnak a mai „tizenkettesek”?
– A tévéműsort, de azt is szigorúan csak a netről.

160. oldal (Oberon)

Brigi007>!

A tekintetéből szinte ordított a kérdés: „Most csapjam le, vagy majd ha távozott, utána megyünk, és a kapualjban kenjük fel a falra graffitinek?”

248. oldal (Szebasztián)

Brigi007>!

– Most komolyan, te ezzel jársz?! – kérdeztem tőle. – Szerintem ne vidd el a tízéves érettségi talira, mert nagyon beégnél vele az exosztálytársaid előtt.
– Tudod, hogy ki éreccségizett, majom! – hördült fel sértett büszkeséggel a csaj. – Kinek kell az a francos papír?!
– Ja, akkor már mindent értek!

21. oldal (Spangli)

Brigi007>!

Én hülye, mit csavargok sötétedés után egyedül az utcán? Ez Kelet-Európa, itt mindennap eltűnik valaki: megerőszakozzák, aztán megölik, és közben törzsi dalokat énekelnek félmeztelenül, ugrálva a Lagerfeuer körül, rengeteg sört iszva meg. Tudom, tanultuk a suliban, még odahaza.

32. oldal (Hanne)

Böszörményi Gyula – Machó Zsófia: EzoPara – 3. könyv Melyben hőseinket gyakrabban töri ki a frász, mint szeretnék

EzoPara-trilógia sorozat · Összehasonlítás