Amikor ​kivirágzott a fánk fánk 29 csillagozás

LÁTOGASS EL MAGYARÓRAFALVÁRA!
De vigyázz! Itt garázdálkodik a szófaló faló, aki mindent bekebelez, ami többértelmű. Ne légy nyúl, mert akkor te is veszélybe kerülsz! Gyere most, amíg még találkozhatsz a konyhatündérrel, az emberkerülő gazemberrel, a karperecet sütő pékkel és sok más fura alakkal. Végül azt is meglátod, ahogy kivirágzik a fánk fánk. Jöhetsz reggel vagy este, sőt ebéd közben is. Szeretettel várlak a Fő téren, ahol a főszakács a saját levében fő. Fodor Menta polgármester és óramanó.

Megjelent Amikor kivirágzott a fánkfánk címmel is.

Könyvmolyképző, Szeged, 2007
112 oldal · ISBN: 9789639708358 · Illusztrálta: Szűcs Édua

pék

gab001>!
Bosnyák Viktória: Amikor kivirágzott a fánk fánk

Mi történne, hogy egy szófaló minden kétértelmű szót elkezdene megenni? Nagy bajban lennénk. Magyarórafalvára ez különösen igaz, hiszen ott még inkább szó szerint veszik a dolgokat. Érdekes kirándulás és egyben játék volt a szavakkal. Aki szereti a szóvicceket, biztosan jól fog szórakozni, s nem mellékesen sokat is tanul a szavainkról. Egyértelműen tanulságos.

Könyvmolyképző, Szeged, 2007
112 oldal · ISBN: 9789639708358 · Illusztrálta: Szűcs Édua
Cs_N_Kinga P>!
Bosnyák Viktória: Amikor kivirágzott a fánk fánk

Ismét egy csalódás. :(( Pedig az alapötlet jó, tetszett volna a sok szójáték, de néhol már az unalom határát súrolta. Sajnáltam, hogy nem tudott jobbat kihozni belőle az írónő, és a várva várt „tanulságosság” is elmaradt. Értem, hogy a többértelmű szavakról szólt volna a dolog. A kisfiam is olvasni fogja, egy kihívás miatt, de csak remélni merem, hogy nem megy el a kedve az olvasástól. Bár ki tudja, a célkorosztály az Ő, nem pedig én, úgyhogy kíváncsi leszek, mit szól majd hozzá. Nálam egyszer bőven elég volt, a többi részt is olvasni fogom, már csak kíváncsiságból és reménykedéssel.

aram76>!
Bosnyák Viktória: Amikor kivirágzott a fánk fánk

Mivel 8 éves kortól ajánlott, így azért felnőtt fejjel sokat nem kell várni tőle, de egy kis kizökkenésnek egész jó. A kicsiknek pedig igazi élmény lehet a könyv. Nekem csak egy kihíváshoz kellett, ezért olvastam el. Magyarórafalva izgalmas olvasmány lehet a kicsiknek, itt csak a fantázia szab határt a magyar nyelv gazdagságának, többértelmű szavainknak.

PTJulia P>!
Bosnyák Viktória: Amikor kivirágzott a fánk fánk

Bár az elsős kislányom már majdnem minden poénos szókapcsolatot és képet elmondott/megmutatott nekem, amikor ő olvasta a könyvet, azért így is rendkívül szórakoztató olvasmány volt.
Viccesen hívja fel a figyelmet arra, hogy milyen jó, hogy a magyar nyelv ennyire gazdag azonos hangalakú szavakban szegény külföldiek Már elsős korban érthető, kisiskolásoknak önálló olvasásra ajánlom. Igazából nagyobbaknak is, ha hajlandók kézbevenni, megmozgatja a képzelőrőt és a kreativitást. Az utolsó oldalakon lévő képrejtvény egyikén-másikán még most is töröm a fejem.

Lady_Hope I>!
Bosnyák Viktória: Amikor kivirágzott a fánk fánk

Gyerekeknek élmény lehet, kreatív, és kedves könyv, de felnőttfejjel egy kicsit erőltetett lehet.

bozs>!
Bosnyák Viktória: Amikor kivirágzott a fánk fánk

Rá van írva, hogy 8 éves kortól ajánlott. 30 már elmúltam, így elolvastam. :)
Jópofa könyvecske kicsi gyermekeknek. Játék a szavakkal!
Megtudhatjuk hogyan kerül a karóra a karóra. :)
A kukta ellopta a napot, de csak 5 db-ot ad vissza, mivel szombat és vasárnap szabad.
A futószőlő, a futóbab, és a futórózsa futóversenyre készülnek, de a futóhomokot le szeretnék beszélni.
És hasonlókat olvashatunk benne.

SusieandMisu>!
Bosnyák Viktória: Amikor kivirágzott a fánk fánk

Hát ez egy szuper jó kis történet. Nagyon szeretem a magyar nyelvtant/nyelvészetet, és írtó jókat mulattam ezen a könyvecskén. Egy másik könyvet juttatott eszembe, ami gyermekkoromban nagy kedvencem volt: Én Te Ő, na az csúcs volt, de ezen is jókat szórakoztam.

Anna88>!

Aranyos, vicces könyv!!
fánk, fánk.
óra a tan óra, és az óra!!

Dorka_9>!
Bosnyák Viktória: Amikor kivirágzott a fánk fánk

Nagyon tetszett! Tetszik az írónő humora. Könyvtárból kölcsönöztem ki.

– Pá! – mondták a pék.

25. oldal, A pék

Kapcsolódó szócikkek: pék
CsengeBoo >!

Azért, mert valami vagy valaki létezik a mesékben, még nem biztos, hogy a valóságban nem létezik.

Kapcsolódó szócikkek: mese
nodael >!

– Mit bámulsz? Nem láttál még manót?
– Dehogynem!

8. oldal, Magyar óra

Kapcsolódó szócikkek: manó
nodael >!

A homokozóban ezertornyú homokvár épült magától, a mérleghintán egy kisfiú úgy libikókázott, hogy a másik végén nem ült senki.

73-74. oldal, Mit játszik a játszótér?

ZsuZsanna5>!

– Szép jó napot kedves főszakács! Látom, fő a főd – fordult egy nagy darab, vörös képű, szakácssipkás férfiúhoz, akinek olyan vörös volt a feje, mintha forró vízben megfőzték volna.
– Így igaz, drága polgármesterasszony. Azért fővök a saját levemben, mert nem tudom eldönteni, mit főzzek holnap.

14. oldal, Mi fő a Fő téren?

ZsuZsanna5>!

– Elnézést, szabad lesz? – lihegett valaki a hátuk mögött, majd elrohant mellettük.
– Ez egy bokor volt, ha jól láttam – jegyezte meg a fiú.
– Aha – felelt Menta, mintha mi sem lenne természetesebb annál, hogy egy bokor rohangáljon az utcán. – Futórózsa. Csak látnád a futószőlőt és a futóbabot, ők sokkal gyorsabbak. A futóversenyre edzenek. Tavaly a futószőnyeg nyert, de ő az idén nem indul, mert megrágták a molyok.

20. oldal, Ebből vajon mi sül ki?