A ​virág a Fény felé hajlik 6 csillagozás

Csaba testvér füveskönyve a gyerekvállalásról és a nevelésről
Böjte Csaba: A virág a Fény felé hajlik

„Minden gyerek olyan, mint egy csoda.”

Borító és képanyag:
A maksai református templom mennyezetkazettái (Kovászna megye)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Böjte atya füveskönyvei Helikon

Helikon, Budapest, 2015
212 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632275864 · Illusztrálta: Váradi Levente

Böjte Csaba: A virág a Fény felé hajlik

Böjte Csaba: A virág a Fény felé hajlik Csaba testvér füveskönyve a gyerekvállalásról és a nevelésről

Egyre jobban szeretem ezt a sorozatot, a kék és a zöld borítójú után ez talán még szépségesebb, nekem legalábbis kedvenc színem a narancssárga. Kár, hogy ez a színárnyalat csak a borítón meghatározó, belül hiába kerestem. Ott valahogy a kék, szürke uralkodik. Kár. Még egyszer mondom: kár.
Az idézeteket meg már hallottam itt-ott, mégis-mégis jó volt így együtt olvasni. Neveléssel foglalkozó, hívő szakemberként egytől-egyig fontosak számomra. Értékességéről meg voltam győződve mielőtt még elolvastam volna, így jó pár kollégámnak adtam már ajándékba, de biztos, hogy még többnek is fogom.

tubipora>!

Annyira szép és igaz!

Papírtigris>!

Egy szülő, egy pedagógus bármit csinál, azzal tanít. Minden pillanatban nevelsz, akkor is, amikor nem is gondolod: bármit mondasz, teszel, azt a gyermek tudata mélyen elraktározza.

57. oldal, 37. idézet (Helikon, 2015)

Kek P>!

A játék nem oldja meg a gondokat, nem ad kenyeret, ruhát, meleg szállást a rászorulónak, de ad néhány felhőtlen, szép percet, órát, s ezek a vidám, örömteli pillanatok erőt, önbecsülést adnak, átsegítenek a gondok, bajok mocsarán! A fűszer nem táplál, de nélküle a mindennapi étel nagyon ízetlen, és fogyaszthatatlanná válik! Merjük megfogni egymás kezét, merjünk játszani!

129. oldal (105. idézet)

Papírtigris>!

A szülők ne csak életet adjanak, hanem az örök életet is szüljék meg gyermekük szívében.

55. oldal, 33. idézet (Helikon, 2015)

Kek P>!

Engem nem érdekelnek az okos elméletek, engem az élet érdekel, amely vagy kibomlik, vagy sorvad, vagy gyümölcsöt terem, vagy elhal. A vesztes csapatnak mindig van magyarázata, amely lehet, hogy igaz, de az életet nem megmagyarázni, hanem élni kell!

163. oldal (140. idézet)

Papírtigris>!

Én a gyerekbe fektetem be a pénzem, zsíros kenyér meg kakaó formájában, és az kamatozik, bármilyen inflációt túl tud élni. Ha nem sokat bosszantom azt a gyereket, akkor talán majd ő fog taszigálni engem a tolószékben.

37. oldal, 14. idézet (Helikon, 2015)

Papírtigris>!

Dolgozz és fogyassz, hogy hasznot termelj! – sugallja a világ. Bármit megszerezhetsz, megépíthetsz, de azok csak élettelen dolgok, idővel megsemmisülnek, megeszi őket a rozsda. De ha egy gyermeknek életet adsz, az örökkévalóságban is veled lehet. Ha másokban szeretetfolyamokat indítasz el, az örök életbe vezetnek téged.

49. oldal, 26. idézet (Helikon, 2015)

Papírtigris>!

A gyerek olyannak látja magát, amilyennek a te szemed tükre mutatja. Ha ő a szemedbe néz, és azt látja, hogy jaj, de remek kölyök vagyok, olyannak is érzi magát. De ha a fáradt, megkeseredett pedagógus szemébe néz – hát, a szárnyai a padlót érik. Az kell, hogy egymást szépnek, a világunkat pedig ragyogónak lássuk, és azt gondolom, akkor tényleg szebb is lesz a világ.

57. oldal, 34. idézet (Helikon, 2015)

Kek P>!

A boldogságra vezető út köveire kellene rámutatnunk: az az ember boldog, aki igazán, tiszta szívvel tud szeretni. Az az ember boldog, aki meg tud bocsátani. Az az ember boldog, aki örömmel tud nagylelkű lenni, és bölcsen tud dönteni.

67. oldal (48. idézet)

Kek P>!

Nem az a lényeg, hogy a követ ki dobta a vízbe, hanem hogy a hullámok továbbterjednek. Jó látni, hogy egy-egy gondolat, tanítás, életed példája életet szülhet.

61. oldal (40. idézet)

Papírtigris>!

Az az Isten, akit én megismertem az évek alatt, fiatal, dinamikus, erős, bátor és vidám. Jézus számomra a mindmáig munkálkodó mennyei Atyával a világ javán dolgozó Megváltó, aki mellé jó odaállni, aki érti a viccet, és aki maga is életerős, lendületes, aki nem borul ki zsémbesen minden kis hibán, nem fordít hátat hűtlenül, duzzogva nekünk! Jézus jó fej, jó hozzá, az ő baráti köréhez tartozni. Nagyon fontosnak tartom, hogy a hamis, fáradt, beteg istenkép helyett gyermekeink szívébe a valós, mosolygós, bizakodó, jóságos istenképet helyezzük!

81. oldal, 61. pont (Helikon, 2015)