Bodrogi Tibor (szerk.)

Messzi ​népek magyar kutatói I-II. 4 csillagozás

Az egyetemes néprajz előfutárai és művelői
Bodrogi Tibor (szerk.): Messzi népek magyar kutatói I-II. Bodrogi Tibor (szerk.): Messzi népek magyar kutatói I-II.

„A kétkötetes válogatás 29 magyar utazó – elsősorban néprajzi vonatkozású – írásaiból ad szemelvényeket. Az első a XVI. századi Kakas István perzsiai utazásáról tudósít, az utolsó a nemrég elhunyt Diószegi Vilmos szibériai útját örökíti meg, amint a sámánok nyomát kutatja. A gyűjtemény rendkívül változatos időben és földrajzi térben egyaránt. Benyovszky Móric a XVIII. századi Kamcsatkára és környékére, Éder Xavér Ferenc a XVIII. századi, Fejős Pál a XX. századi perui indiánok közé viszi el olvasóit, Xántus János Borneó szigetére, Cholnoky Jenő Kínába, Vámbéry Ármin, Princz Gyula Ázsia különböző részeibe kalauzol el minket…”

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A magyar néprajz klasszikusai Gondolat

Gondolat, Budapest, 1978
410 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632806875 · Fotózta: Kónya Kálmán, Koffán Károly, Németh Ferenc
Gondolat, Budapest, 1978
408 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632806883 · Fotózta: Kónya Kálmán, Koffán Károly, Németh Ferenc