Lali ​albérletkalauza 13 csillagozás

Bíró Lajos: Lali albérletkalauza

„Hé, ​emberek, Lali vagyok Budapestről. Sokan talán még a mulatós sztár Csóró Laliként ismertek. Tudjátok, Szállok hasítok, Hungarian Lali pop! Már biztos alig várjátok, hogy leírjam a hihetetlenül izgalmas élettörténetemet, de hiába! Helyette valami sokkal klasszabbat tartotok a kezetekben: egy albérletkalauzt.
Most biztos azon agyaltok, hogy jön ahhoz egy srác, aki imádja a mulatós zenét, hogy tippeket adjon albérletekről meg együtt lakásról? Simán. Ugyanis véletlenül a világ legtutibb albérletében lakom Budapesten. Kíváncsiak vagytok, mitől jobb ez az albi egy másik város másik albérleténél?”
Bíró Lajos, vagyis Lali, az ex-popsztár médiaceleb, az Éjjel-nappal Budapest sármos főszereplője az az ember, aki a legtöbbet tudja a közös albérletek világáról, és ezt a tudását most meg is osztja az olvasókkal. Mire kell figyelni albérletválasztásnál? Hogyan élhetünk együtt a különböző lakótársakkal? Hogyan tarthatjuk alacsonyan az albérlet költségeit? A humoros lifestyle… (tovább)

Athenaeum, Budapest, 2015
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632934433 · Illusztrálta: Tóbiás Sándor

Bíró Lajos: Lali albérletkalauza

„Szállok, hasítok, Hungarian Lali pop”
Ez a mondat ugrott be először amikor megláttam, hogy megjelenik a könyv :D
Persze láttam a negatív megnyilvánulásokat is, bár ez engem sosem zavart, mert szeretem magam eldönteni mindenről, hogy jó vagy nem.

Ez a könyv pedig jó! :) Remekül szórakoztam olvasás közben. Nincsenek világmegváltó gondolatok benne, de nem is ez a cél. Könnyed, humoros olvasmány, ráadásul a szerkesztésnek köszönhetően nagyon egyedi. Képekkel, grafikákkal, karikatúrákkal.
Megismerhetjük Lali albérletcsaládját, akik jófejek, a beszólásaikon jókat nevettem.
Nem utolsó sorban pedig tényleg vannak jó tippek azoknak, akik albérletet keresnek.
Szóval akik szeretik a humort, nyugodtan olvassák, nem fognak csalódni benne :)

zsofy99>!
Bíró Lajos: Lali albérletkalauza

Gyerekek, nagy baj van! Ez a könyv nem is rossz, szinte már jó. Még azon is elgondolkodtam, hogy ne adjak még egy fél csillagot neki, de akkor már tényleg nem gondolnám magam normálisnak.
A szövegnek van értelme, egész jó kézikönyv. Vicces, szórakoztató, gyors olvasmány.
Igényes szerkesztés, bár néhol zavaró, random képekkel.
ÉNB fan biztos imádni fogja /lehet, hogy a leirtak alapján nem látszik (meg abból, hogy megvettem), de én nem nézem annyira, max háttérzaj szokott lenni/

Sandy_Momsen>!

Humoros,gyors olvasmány!!
Mindenkinek ajánlom! Ennél jobb könyvet még nem olvastam :)

polliposta>!
Bíró Lajos: Lali albérletkalauza

Nagyon jó kis emlékeket hozott vissza ez a könyv.. Például amikor mindig rohantam haza az iskolából, hogy a szüleim előtt TITOKBAN nézhessem a műsort. Lali könyve sok nevetéssel teli pillanatot okozott.

Ö, mint önbizalom
Nagyon fontos, hogy higgyetek magatokban, és sose adjátok föl az álmaitokat.

Cicu>!

Ahol én megjelenek, ott kisüt a nap, és még a fű is zöldebb.

Cicu>!

Minden ruhásszekrényben kell lennie egy fehér öltönynek. Időtálló, stílusos és elég feltűnő.

7. Legyetek őszinték!
Ha összevissza hazudoztok, az egyszer úgyis kiderül. Az albérlet rosszabb, mint egy pletykalap. Valaki mindig elszólja magát, méghozzá pont a rossz embernek.

Cicu>!

Sosem hagynám cserben egyik lakótársamat vagy barátomat sem, és a tökéletes albérlet létrehozásához ez a legfontosabb tulajdonság.

Cicu>!

A hasonlóságok összehozzák az embereket.

Csajos cuccok a fürdőben
Ha csajok is laknak az albérletben, akkor nem elég, ha a fürdőszoba nagy. Komoly probléma elé néztek, ha nincs elég hely a sminkcuccoknak, a krémeknek, a testápolóknak, a hajszárítóknak, a hajvasalóknak és a mittudoménmégminek. Tegyetek be polcokat, hogy mindenkinek legyen elég helye.

AZ ELSŐ RANDI
[…]
Ajándék, igen vagy nem?
Mindenképpen! Minden nő szereti az ajándékokat. Persze nem gyémántgyűrűre gondolok, de egy kis figyelmesség szinte kötelező.

Legyetek nagyvonalúak!
Semelyik csaj sem szereti a zsugori vagy csóró alakokat. Nyúljatok hát mélyen a zsebetekbe, és tegyetek úgy, mintha tele lennétek pénzzel. Az ételt és az italt természetesen ti álljátok.

Cicu>!

Egy albérletben a hűtő az üzenőtábla szerepét is betölti. Ha azt akarod, hogy az üzenetedet mindenki elolvassa, akkor tedd ki a frigóra. Az ajtaját többször nyitogatják, mint a vécéajtót.