Kis ​emberhatározó 5 csillagozás

Bíró Judit – Csepeli György: Kis emberhatározó

„Könyvünk segítséget kíván nyújtani minden embernek, akit érdekelnek az emberek. Mi azt tartjuk csodálatosnak az emberben, hogy benne van a végtelen, ugyanúgy, ahogyan kívüle is ott van. Aki ezt a kettős végtelent hordozza, annak élete véges, melynek tartama alatt bárkivé lehet” – írják a szerzők, hozzátéve, az a céljuk, hogy a közösségek tagjai ismerjék fel a jellegzetes helyi „emberféléket” és szerezzenek jártasságot az emberhatározásban.
A kötet meghatározásai – Szunyoghy Viktória illusztrációival – szórakoztatóan segítenek eligazodni abban, hogy akikkel összehoz a véletlen vagy a szándék, miféle változatai az emberlét sokféleségének.

Kossuth, Budapest, 2012
112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630970334 · Illusztrálta: Szunyoghy Viktória

Balthazard>!
Bíró Judit – Csepeli György: Kis emberhatározó

Az egész egy vicc, nem pszichológia megközelítés, vagyis inkább csak mértékletesen. Gyorsan elolvasható, bár nem mindenkinek találja majd el a humorérzékét. Akárhogyan erőlködtem, nem nagyon találtam magam benne, ami feltehetőleg jó hír, ugyanis a könyvben szereplő típusok szinte kivétel nélkül pejoratív jellemzőkkel bírnak.
A legpozitívabb a könyvben: a rajzok. Szunyoghy Viktória festőművésznő illusztrálta.

csillagka>!

Tömegben érzi jól magát, […] Ő a kollektív individuum. […] Egyetlen félelme van: hogy nehogy különbözzön.

Kispolgár

Kapcsolódó szócikkek: individuum
csillagka>!

Az őrület nem egyéb, mint egyetlen ember vállalkozása ugyanarra a feladatra, melyre egész társadalmak szakosodtak. […] Az őrületnél nincs emberibb megnyilvánulás, de a többiek ezt kiközösítéssel, megbélyegzéssel büntetik. […]

Őrült