Lélekveszélyben 7 csillagozás

Biri Magdolna: Lélekveszélyben

„Azt ​hisszük, a halál után megváltozik minden. Amit ott nem oldottál meg, az itt is gondot okoz. Gyáva vagy ott, gyáva leszel itt is. Csak a helyszín más. ez nem sokban különbözik attól. Ott is sétáltam az emberek között, mindegyiken különböző ruha, s mindenki motyorogta a saját élete kérdését: – Miért hagytál el Malvin?… – Nem kéne olyan nagyon sürgetni a halált. Szépen élni, szépen meghalni ugyanaz. Szépen meghalni nem lehet szép élet nélkül. Aki szépen élt, megélte vágyait, tette a dolgát, az szépen hal meg. Aki nem, az viseli a saját béklyóját. A sajátját. Tied a béklyó, magadnak csináltad. Nem a társadalom, nem a feleség adta rád. Tied. És ezt innen jobban látni.”

A fenti szöveg részlet a könyvben szereplő beszélgetések egyikéből.
Olyan emberi lelkek szólalnak meg a könyv lapjain, akiknek a „haló csatornán” való átjutás – fizikai testük elhagyása után – nem sikerült.
Együtt keressük elakadásuk okait, s a továbbindulás lehetőségeit.
Miközben én… (tovább)

Lélekveszélyben

10 tag · 18 karc · Utolsó karc: 2017. január 4., 17:08 · Bővebben

Szivecskedo P>!
Biri Magdolna: Lélekveszélyben

Ezt talán 12 éves koromban olvastam el először. Akkor minden történeten sírtam. De olyan jól esően. Mindegyik „szereplőt” tudtam szeretni. De azt hiszem, Emil az egyik kedvencem. Ha hisz az ember a halál utáni életben, történésekben, ha nem, akkor is tud mit adni a könyv. Igazából én sem tudom, mit hiszek ezzel kapcsolatban, de a történetek akkor is tanítanak. Ha hagyjuk.
Na jó, tegyük hozzá, hogy Anya írta. Irigylem, hogy ilyen jól tud kérdezni. Na de majd ha pszichológus leszek… :)

utazó>!
Biri Magdolna: Lélekveszélyben

Elgondolkodtató,rendkívüli írás, rendkívüli embermesék, bárhonnan nézzük is. Köszönet, hogy így, olvasva részesei lehetünk @Magdala.

Lali P>!
Biri Magdolna: Lélekveszélyben

Bár elfogult vagyok, mert ott voltam a könyv fogantatásától a születéséig, mégiscsak ideírom:
A történetek nagyon erős, sűrű, magas potenciájú, irodalmi formátumot öltött lelki koncentrátumok. Mindig is ezt a stílust kerestem magamban.

Gombos_Niki>!
Biri Magdolna: Lélekveszélyben

Az én Drága Nagypapám 1 hónapja és 1 hete halt meg. Mindig szerettem olvasni, de Papa halála után nem érdekelt semmi. Csak körülötte forogtak a gondolataim. Ekkor kezdett el foglalkoztatni a gondolat, hogy miért ne olvashatnék szellemekkel kapcsolatos könyveket? Eszembe jutott, hogy ez a könyv is valami hasonló témájú. Az írónő azt ajánlotta, hogy az esetek között tartsak szünetet, hogy fel tudjam dolgozni az olvasottakat. Nos, annyit nem hagytam ki talán, amennyi szükséges lenne, mert egyre jobban érdekeltek az esetek. Örülök, hogy elolvastam. Szükségem volt erre.
Egyébként is hiszek ezekben a dolgokban, de sajnos annyi féle dolgot hall az ember, szinte lehetetlen eldönteni, mit higgyek. Egyből a Mennyországba vagy a Pokolba jutunk? Esetleg jó ideig bolyongunk valahol? Honnan tudjuk, hogy merre kell indulni? Rengeteg kérdés kavarog bennem. Van aki azt mondja, hogy minden léleknek szenvednie kell a földi élet után, mert bűnösök vagyunk, és sokan azért imádkoznak, hogy a szenvedést lerövidítsék. Szeretném, azt hinni, hogy Papának nem kellett szenvedni, és a lelke már megnyugodott, jó helyen van. Igaz, ebben a könyvben az elakadt lelkekről van szó, de gondolom (és remélem), egyeseknél nagyon rövid ebben a köztes létben eltöltött idő.
Egyébként itt-ott nem is értettem. Újra el fogom olvasni valamikor a könyvet, lassabban, kényelmesebben, hátha a kis részleteket is megértem. Bár ez a téma kellően bonyolult ahhoz, hogy megérthessük.
Karácsonyra a kollégáim ezt a könyvet kapják tőlem, remélem, Nekik is tetszik majd! :)

Papírtigris>!
Biri Magdolna: Lélekveszélyben

Ez egy rendkívül, rendkívül különleges könyv, legalábbis számomra, mert még nem találkoztam ezzel a témával. A halál utáni „elakadók”, a tanítók… félelmetes, hiszen végül is azt akarja tudatni, hogy igenis van halál utáni élet, ez félelmetes mindannyiunk számára, akik nem tudunk még a témával mit kezdeni, csak élünk bele a nagyvilágba, még ha keresztyénnek is valljuk magunkat.
Sokszor nem értettem és nem tudtam követni a mondatokat egymás után, sokszor pedig gyönyörű gondolatokat kaptam. Az egy kicsit megijesztett a könyv jó felén túl, amikor az írónő leírja, hogy dianetikával foglalkozott vagy ismerkedett meg… Én nem tudom hová tenni a dianetikát, és egyelőre nem is akarom, félek tőle, mint a tűztől.
Szóval, különleges és különös könyv. Még jó sokat kell rajta rágódnom.

Könyvmolyocska1 >!

Néha az angyalok szakácsnő képében jelennek meg a Földön.

Ha se innen, se onnan nincs ajtó, hogy találjon át a szeretet?

Megszokásból, rosszul értelmezett emberségből szinte kötelezőnek érezzük a sajnálatot. […]
Kívánom, hogy […] sajnálat helyett szeretet érezzenek.

Papírtigris>!

Szegénység nincs, csak céltalanság van. Ha nem akarsz a világtól semmit, a világ sem tud adni.

Kapcsolódó szócikkek: céltalanság
Lali P>!

Mondjál két miatyánkot, aztán meg majd gondolkozz rajta, hogy legközelebb hogyan tennél.

lenne P>!

Fontos, hogy hogyan kerül a tea a csészébe. Mi is a csésze vagyunk. Az életünk a csésze. És mi mindig arra várunk, hogy megtapasztaljuk, milyen teának lenni. Ha nem tiszteljük a csészét, sosem lehetünk teák.

177. oldal, Miyuri

prupul P>!

Olyan volt nekem, mintha az élet bekopogtatott volna.

86. oldal, Tim és Katrin

prupul P>!

„Javul a látásod, ha örülsz!”

60-61. oldal, Miklós