Annyi ​a tennivaló! (Kázmér és Huba 8.) 72 csillagozás

Bill Watterson: Annyi a tennivaló!

Kázmér, a kis bajkeverő és képzeletében megelevenedő játéktigrise, Huba kalandjait sokan ismerik. Napilapok, magazinok utolsó lapjain gyakran találkozunk a két örök kíváncsiskodóval, most pedig itt vannak nagy adagban, kötetbe rendezve. Végre hosszan elmerülhetünk Kázmér történeteiben és csendben együttérezhetünk a szülőkkel, hiszen Kázmér igazi férfiember módjára állandó küzdelemben áll, hol az alattomosan támadó űrlények, hol maga a szerelem ellen. De melyikünk nem emlékszik a tökfőzelékkel vívott ádáz csatákra? És ki hitte el valaha is, hogy nincsenek szörnyek az ágy alatt? Na ugye! Szóval Kázmért mindannyian ismerjük egy kicsit. Kalandra fel!

Eredeti megjelenés éve: 1988

Kázmér és Huba

152 tag · 81 karc · Utolsó karc: 2023. szeptember 7., 22:06 · Bővebben

csgabi P>!
Bill Watterson: Annyi a tennivaló!

Néha hangosan röhögtem fel – a macska nem igazán értette a dolgot. :-)

madárka>!
Bill Watterson: Annyi a tennivaló!

Nincs mese: nekem ilyen fiam lesz.:D
(és lesz egy plüsstigrise.)

RandomSky>!
Bill Watterson: Annyi a tennivaló!

Könyvben eddig csak az első 2-3 részt tudtam le, de a Garfield képregényben ezer éve olvasom, most meg úgy alakult, hogy ekultra kell írnom róla. És szóval mit sem romlik a színvonal. Egyszerre súlyos és nagyon-nagyon vicces és szórakoztató (ill. nyilván kinek hogy), abszolút rajongója vagyok. Bővebben: http://ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2011-03-01/…

Bill Watterson: Annyi a tennivaló!

Kázmér és Hubát minden háztartásba! :))) És (egyelőre) nincs több kötet, hüpp, céltalanná válik az életem.

WolfEinstein>!
Bill Watterson: Annyi a tennivaló!

Ez volt az első Kázmér és Huba, amit olvastam, sőt, ez volt az első képregénycsíkos könyv, amit olvastam, eddig csak újságokban egy-egy csíkot olvastam ilyeneket, de meg kell mondjam, ezen nagyon jót szórakoztam. Kázmér egy valódi kis imádnivaló csirkefogó, amolyan rossz gyerek, akire nem lehet haragudni. Nekem a legjobban a hóemberei és az iskolás jelenetek tetszettek, illetve azok a sajátos filozófiai gondolatmenetek, amikkel megmagyarázza, hogy miért nem csinál semmit. Csaknem együltő helyemben sikerült végigolvasnom, csak egy hosszabb kényszerpihenőt kellett tartanom, és biztos, hogy fogok még olvasni Kázmérkáról.

Morn>!
Bill Watterson: Annyi a tennivaló!

Továbbra is nagyon szerethetőek Kázmér és Huba kalandjai. Imádom a szörnyűséges hóembereit (nagyon is menők! milyen lenne már, megyek haza, és az ajtóig egy csomó hóember szalutál nekem!), az iskolai élcelődéseket és a nagy filozófiai fejtegetéseket, amivel mindent megmagyaráz amit (a szülők, a tanárok sajnálatára tesz) vagy nem tesz.

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2010
132 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639998094 · Fordította: Nikowitz Nóra
PaksyDavid>!
Bill Watterson: Annyi a tennivaló!

Nagyon tetszett! Könnyed szórakozás az ismerős szereplőkkel. Ahogy korábban is, várom a következő kötetet. :)

SzAngelika>!
Bill Watterson: Annyi a tennivaló!

Ki gondolta volna, hogy egy történetírási háziból micsoda időutazós kalamajka születhet… :)

[Huba] – Mit csinálsz?
[Kázmér] – Apu kizavart, hogy szedjem össze a letört faágakat, mert füvet akar nyírni. Azt mondta, ebből megtanulok majd valamit a jól végzett munka öröméről.
[Huba] – És megtanultál?
[Kázmér] – Azt hiszem, igen. Apu arra akart rávezetni, hogy ilyesmi nem létezik.

Natasha>!

[Huba] – Van már ötleted, hogy miről fogsz történetet írni?
[Kázmér] – Nincs. Várom, hogy jöjjön az ihlet. Az ilyesmit nem lehet erőltetni. Meg kell várni, amíg megfelelő lelkiállapotba kerül az ember.
– Mi a megfelelő lelkiállapot?
– A pánikhangulat.

Quiconque>!

[Kázmér] – Ha egy gyerek megnő, akkor lesz belőle valami. Nem marad gyerek. De ha egy tirgris megnő, az tigris marad. Miért van ez?
[Huba] – Mert ő már tökéletes.
[Kázmér] – Milyen pech, hogy embernek születtem.
[Huba] – Ne bánkódj! Az ember fontos fehérjeforrás a táplálékláncban.

Kázmér az udvaron hintázik
[Huba] – Nem kéne előbb megírni a leckédet?
[Kázmér] – Úgy emlékszem nem volt kötelezően feladva.
[Huba] – A tagadás örök!
[Kázmér] – Ez nem tagadás, csak megválogatom, mit fogadok el a valóságból.

Algernon P>!

[Kázmér] – Amerikát nagyon régen, nagyjából K.e. 200 évvel alapították.
[Tanárnő] – K. E. 200 ÉVVEL?!
[Kázmér] – Kázmér Előtt.

Natasha>!

[Huba] – Nem a leckédet kéne írnod?
[Kázmér] – Nem. Többet nem írok leckét. Nem tesz jót az önértékelésemnek.
– Miért?
– Mert azt az érzést kelti, hogy nem tudok eleget! Nyomaszt, hogy jó megoldást várnak tőlem, amikor tudom, hogy az én megoldásom rossz. Nem tanulni kell tehát, hanem megpróbálni elfogadni magamat olyannak, amilyen vagyok.
– És az jót tesz az önértékelésednek, hogy sötét maradsz?
– Nana! Mondd inkább így: „Értelmileg alternatív”.

Natasha>!

[Kázmér] – Én egyszerű ember vagyok, Huba.
[Huba] – Te?? Aki olyan nukleáris autót akarsz, amely gombnyomásra átalakul lézervezérelt, hőkövető rakétákat eregető vadászgéppé?
– Egyszerű ember vagyok, de igényes.

Natasha>!

[Kázmér] – Ettől a leckétől nem tanulunk meg írni, viszont megtanuljuk utálni az írást. Határidők, formai megkötések, osztályzat meg minden. És így alkosson az ember, hogy ott lihegnek folyton a nyakában?!
[Huba] – Próbálj meg nem törődni a végeredménnyel! Élvezd az alkotás gyönyörét!
– Akárhányszor megpróbálom, mindig az iskolapszichológusnál kötök ki.

Algernon P>!

[Kázmér] – Nem írom meg a matekleckémet. Nézd ezeket a példákat! Az egyik szám halálos párbajt víz a másikkal. valamelyiket ki fogják vonni, de miért? Hogyan? És mi marad belőle? Ha megoldom a feladatokat, odalesz a feszültség! Az izgalmas lehetőségek unalmas tényekké szürkülnek!
[Huba] – Nahát, hogy a mateknak ilyen irodalmi vetülete is van…!
[Kázmér] – Én szeretem kiélvezni a rejtélyt!

Algernon P>!

[Kázmér] – Tanárnő! Ha a tudatlanság boldog állapot, akkor ön engem ennek a leckének a sulykolásával a boldogságtól óhajt megfosztani, melynek keresése pedig elidegeníthetetlen jogom a Függetlenségi Nyilatkozat értelmében. Állampolgári jogom tehát, hogy ne tudjam ezt a tananyagot. Most megyek, a csúszdánál megtalál.

Kázmér és Huba sorozat · Összehasonlítás