Gyökerek ​nélkül nem lehet repülni 9 csillagozás

Bertold Ulsamer: Gyökerek nélkül nem lehet repülni

A ​gyerekek csak ritkán mernek teljesebb és boldogabb életet élni, mint szüleik. Tudat alatt hűek egy többnyire kimondatlan, rejtetten működő családi hagyományhoz. Megismételnek bizonyos mintákat és hasonló sorsot élnek meg, mint szüleik. Ez a súlyos örökség akkor is érvényesül, ha a család külsőleg szétszakad, vagy felnőtt személyiségként valaki tudni sem akar szüleiről.

A családfelállítás módszere lehetőséget ad arra, hogy a tudat alatt tovább ható családi kötések és kényszerek felszínre kerüljenek. A terápia során megismerjük történeteink hátterét, és feloldhatjuk az azokból származó kötelékeket.

A Bert Hellinger nevéhez fűződő családfelállítás bámulatos sikereinek köszönhetően az egyik leggyakrabban alkalmazott pszichoterápiás módszerré vált. A könyvben szemléletes módon, számos esetet feldolgozva teszi érthetővé az olvasónak, hogy bizonyos problémák oka abban az örökségben keresendő, amelyeket hallgatólagosan veszünk át általában több generációval korábbról. A… (tovább)

Bioenergetic, 2017
puhatáblás · ISBN: 9789632913049
Bioenergetic, Budapest, 2013
218 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639569935 · Fordította: Bak Judit
Bioenergetic, Budapest, 2006
218 oldal · ISBN: 9639569933 · Fordította: Bak Judit

Dénes_Gabriella>!
Bertold Ulsamer: Gyökerek nélkül nem lehet repülni

Idestova tizennégy éve ismerem és gyakorlom rendszeresen a családállítást, az én életembe jelentős változásokat hozott a módszer.
Jelen könyv összefoglalja az állítás elméletét, példákat mutat be, és azokon keresztül szemléleteti a módszer működését. Persze, maga a családállítás nem olyan steril és kognitív, mint a leírásokból tűnik. A példák valójában csak szövegi szintűek, és nem térnek ki arra, hogy egy-egy oldómondat szívből történő kimondásáig (amire Ulsamer mint igaz kijelentésre hivatkozik) mekkora utat kell megtenni. Fejből baromira egyszerű kimondani, hogy tisztellek. Na de megérezni…
A fél csillagot azért vontam le, mert mint minden tanítványnak és módszerbemutató leírásnak, vannak felületességei. Például amikor arról ír, hogy az állítás leáll, ha titokra bukkanunk, de a kliens ha hazamegy, feltárja a titkot, és visszajön következőkor, akkor meg tudja oldani a problémát. Nos, az én tapasztalatom azt mutatja, ha a kliensben nincs ellenállás, az a titok olyan mértékben ki tud derülni, amennyire az ott és akkor fontos. (Általában teljes mértékben kiderül a titok lényege.) Szóval van pár olyan apróság, ami már elavult vagy talán sosem volt így, de ez igazán nem befolyásolja a családállítás módszerének leírását.
* A családállítást mint módszert sokan elítélik, miközben a nemrég általam javított pszichológiai doktori dolgozat felét ennek az elmélete tette ki, szigorúan kerülve a családállítás megnevezést, és folyamatosan transzgenerációs problémákról és azok megoldásáról értékezett. Nyilván, véletlenül.

Janesz79>!
Bertold Ulsamer: Gyökerek nélkül nem lehet repülni

A Bert Hellinger féle családállítás módszerét mutatja be a könyv sok-sok valós példán, terápián keresztül, olvasmányosan. A könyv végére az olvasó – kellő intuícióval – képet kap, h a családjának története, a családtagok személyisége és sorsa miképp van összefüggésben az ő sorsával és személyiségével.

Papírtigris>!
Bertold Ulsamer: Gyökerek nélkül nem lehet repülni

Amíg nem láttam egy családállítást, nagyon érdekesnek tűnt a könyv, (számomra) újszerű, borzongató meglátásokkal. A családállítás után kicsit félreraktam, nehézkesen olvastam ki. Talán majd néhány év múlva újra előveszem…

Dénes_Gabriella>!

Nem ismételhetjük elégszer: a családfelállítások a belső képre hatnak. A belső kép és a realitás két külön dolog. A felállításokban nincsenek utasítások, hogy hogyan viselkedjünk, hanem mélyebb szinten hatnak.

Tímea_Vörös>!

Ez a köszönet és tisztelet az alapja minden gyermek szülőtől való elválásának. Ha egy gyerek haraggal akarja megszakítani kapcsolatát szüleivel, akkor csak tudat alá nyomja le a kötődését. Erős, láthatatlan kötés marad meg. És még akkor is, ha az, aki a kötést el akarta tépni, már semmiféle kapcsolatot nem érez, gyermekei átveszik ezt helyette.

37. oldal, 2. fejezet - Amit a gyerekek magukkal cipelnek: fedezzük fel, hogyan kapcsolódunk családunkhoz

Tímea_Vörös>!

A családból kizártak sorsa megismétlődik. A család egyetlen tagját sem lehet egyszerűen elfelejteni, ezt nem engedi a családtagok belső ítélőszéke – úgy is mondhatjuk, a „családi lelkiismeret”. Akit kizárnak a családból, ahogy Ingrid nagynénikéjét is, azt általában egy később született családtag képviseli majd, aki az övéhez hasonló sorsot vállal magára. Olyan ez, mintha a kitaszított családtag és annak sorsa újra a család tudatába kellene hogy kerüljön.

41. oldal, 2. fejezet - Amit a gyerekek magukkal cipelnek: fedezzük fel, hogyan kapcsolódunk családunkhoz

sassenach>!

A gyerekek a családrendszeren belül átvesznek érzéseket más családtagoktól. Azokat a fontos érzéseket, amelyeket valaki elnyomott, egy későbbi családtag megéli és kiéli.