Testvériség (Martin Servaz 2.) 53 csillagozás

Bernard Minier: Testvériség

Kísért ​a múlt… Egy telefonhívás és egy rejtélyes, a perverz sorozatgyilkos visszatérésére utaló e-mail hatására Martin Servaz belekezd élete legveszedelmesebb és egyúttal legszemélyesebb nyomozásába. Egy latintanárnőt meggyilkolnak, egy harci kutyákkal foglalkozó férfival pedig a saját állatai végeznek… Ezek az események felkavarják az aprócska délnyugat-franciaországi egyetemi városka és az ott tanuló válogatott diákok közösségének nyugalmát. A téboly, a perverzitás sötét mélységeibe pillantva Servazban felszakadnak a múlt sebei, és lépésről lépésre hatalmába keríti a rettegés önmagáért és azokért, akiket a legjobban szeret. A számos nyelvre lefordított A fagy sikere után a sötét és nyomasztó univerzumát mesteri kézzel irányító, a műfaj szabályait folyamatosan felforgató, újraértelmező Bernard Minier ismét egy lélegzetelállító történettel nyűgöz le minket. Bernard Minier 1960-ban született Béziers-ben, és Délnyugat-Franciaországban nőtt fel. Nyolcéves korában döntötte el, hogy… (tovább)

Eredeti cím: Le Cercle

GABO, Budapest, 2014
572 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636897420 · Fordította: Bíró Péter

Bernard Minier: Testvériség

Manapság egyre ritkábban tapasztalható ha egy könyv már első oldalaival is képes tisztán tudatosítani, hogy minden ízében minőségi munka. A hangulat tökéletes, a karakterek azonnal felkeltik érdeklődésedet, a történet kézen fog.

smetalin>!
Bernard Minier: Testvériség

Vacilláltam,adjak e még fél csillagot, de nem, majd a következőre, merthogy lesz!! Megmerem kockáztatni, hogy sorozat lesz, vagy már az is, talán címke is kellene neki (nem tudom hogy kell csinálni). Ez az első része A fagy
Érdemes ezt olvasni először.
Adva van egy zsaru (mint H.H.,de nem olyan jó:), van egy fő szál, egy gyilkosság, plusz ott a múlt is ami néha összekeveredik, majd minden megoldódik az utolsó oldalakon. Ami nálam levonással járt, az a 600 oldal, amit nem mindig sikerült tartalommal megtölteni!!!!

Kókuszka>!
Bernard Minier: Testvériség

Fogni is nehéz, de a tartalma sem könnyű. Hangulata nyomasztó, hátborzongató thriller. Izgalmas, fordulatos, feszültségekkel teli. Minier ügyesen bánik a szavakkal, a karakterek megformálásával, a történetet logikusan építi fel.

hcs23>!
Bernard Minier: Testvériség

Kedves @smetalin, itt az élő példája annak, amit a minap mondtam, miszerint én csak a fontos dolgokra emlékszem, a könyvek sztorijaira – főleg a régen olvasottakéra – nem igazán. Minier ezt nem tudta, így szemrebbenés nélkül elkezdett dobálózni Hirtmann nevével, akiről eleinte fogalmam sem volt, ki, de aztán csak kihámoztam, h az előző kötet főgonosza. Mivel A fagy-ot több, mint három éve olvastam (ugye milyen jó ez a moly, ezt is vissza tudom nézni), a tény, h belekeverte a Hirtmann féle szálat, nálam jelentősen rontott az élvezeti értéken. De akkor már benne voltam a lecsóban, nem akartam abbahagyni, és itt vissza is tudok kanyarodni arra a problémára, amit többen is említenek: a túlírtságra. Mindazonáltal az előző rész hangulatát sem sikerült hoznia, lehet, h az én ingerküszöbömmel van baj, de egy lefejezett ló a több ezer méter magas havas hegycsúcsok között sokkal inkább lázba hoz, mint egy spoiler – és ezzel most remélem nem spoilereztem sokat :) Azért eltakarom, aki akarja, kattintson, nem hiszem, h sokat árultam el. Ettől függetlenül a többi Minier is érdekel, főleg a 3, rész, mert elképesztő értékeléseket írtatok, és egyik kedves figyeltem még kedvencnek is jelölte. Ezek után remélem, élvezni fogom :)

nyolcadikutas>!

Bődületesen jó!
Talán hihetetlen, de Nesbo óta nem olvastam ennyire kiforrott, tökéletesen megírt krimit.
Alakjai emberiek, a történet vezetése zseniális, a sztori hihető, és Hirtmann figurája – aki csak mellékszereplő, ugye – már-már Lecterével vetekszik.
Hajaj, Minier!
Venni foglak, mint a cukrot!!

Dagan72>!
Bernard Minier: Testvériség

Nekem az előző rész sokkal jobban tetszett. Itt a könyv háromnegyedéig spoiler szerintem esélyünk sem volt kitalálni, hogy mi történt, és hogy miért. Kedvelem Servazt, de kezd már a skandináv krimik főhőseit is megszégyenítő módon tragikus lenni a sorsa, azt pedig, hogy erre hogyan reagált spoiler, nem tartom életszerűnek spoiler. Sajnos egész végig érezni lehetett azt is, hogy lesz még egy kötet, hogy a szálak egy részét nem ebben a részben tervezi elvarrni Minier spoiler. Kíváncsi vagyok a nagy fináléra, mert remélem, erről fog szólni a harmadik kötet.

Bernard Minier: Testvériség

Hűű, ez aztán kemény volt! Nem sz*rakodott sokat az író, és már az elején egy nagyon hidegrázós jelenettel indított…

Csi>!
Bernard Minier: Testvériség

Továbbra is nagyon bejön Minier írása, az általa megteremtett hangulat, feszültség. Továbbra is túlírja a könyveit, túl sok táj és időjárás leírást alkalmaz, továbbra is lehetnének a könyvei 100 oldallal rövidebbek, úgy, hogy a sztoriból nem vennénk el semmi lényegeset. Továbbra sem tudok szó nélkül elsiklani a fordítási/szerkesztési hibák felett és továbbra sem vagyok elégedett a kiadás minőségével, ennek ellenére persze minden további Minier könyvet meg fogok venni :D Na, és akkor azok a bizonyos sokat emlegetett hibák: a Durva egy történetben nem találtam semmi kifejezetten idegesítő hibát, de ez volt az egyetlen. A fagy-ban a második gyilkosságnál egy olyan nyomra utalnak vissza egy beszélgetés során, amiről korábban egy szó sem hagzott el én meg csak pislogtam, hogy he?! Többször visszalapoztam, hogy esetleg elsiklottam-e felette, de nem találtam, pedig elég fontos kis részlet volt. A Testvériségben Julian Hirtmann kétszer is Juliussá kereszteltetik, pedig kötve, hiszem, hogy Minier elfelejtené a legfőbb főgonosza nevét… A Ne maradj sötétben szintén tartalmaz egy átnevezést, Christineből lesz Catherine, pedig abban a kötetben ő a főszereplő, nem csak egy elhanygolható statiszta.
Most, hogy túl vagyok az összes magyarul megjelent Minier könyvön, jöhet a következő (ami sok nyelven megjelent már) :)

pennac>!
Bernard Minier: Testvériség

Bernard Minier, Franck Thilliez, Fred Vargas. A kortárs francia krimi top szerzői.
A Fagy-ra öt csillagot adtam, ezt egy picit túlírtnak érzem, időnként lankadt a figyelmem, de a vége nagyot üt!!! És, ellentétben sok más népszerű krimiíróval, Minier nagyon tud írni, ami szintén nem mellékes.

shadowhunter1975 P>!
Bernard Minier: Testvériség

Wow, izgalmas volt…. most azonnal szeretném a folytatást!!! Ha egy pszichopata rádkattan….

Kacsamadár>!

Mindenkinek megvannak a maga titkai, mindenkinek van rejtegetnivalója, és senki sem csak és kizárólag az, akinek látszik.

Kapcsolódó szócikkek: titok
Kókuszka>!

Furcsa, gondolta, naponta ezerszámra ejtünk ki szavakat a szánkon, és ezerszám hallgatjuk a mások mondatait, és mégis van néhány olyan, amely valahogy megragad az agyunkban, hogy aztán még sokáig kísértsen, zaklasson.

342. oldal, 30.fejezet

mrsp>!

Hát nem lenyűgözőek? Mármint a vallások… Hogy lehet ilyen hazugságokkal ennyi embert elvakítani?

46. oldal, 5. fejezet - Sárk vadászat

Kapcsolódó szócikkek: vallás
mate55>!

A REMÉNY olyan, mint a kábítószer. A remény egy tudatmódosító. A remény olyan erős aljzószer, amelynek a koffein, a kat, a mate, a kokain, az efedrin, az EPO, a speed vagy az amfetaminok a nyomába sem érnek.

Kapcsolódó szócikkek: amfetamin · efedrin · koffein · kokain · remény · speed
Kacsamadár>!

Akik azt hiszik, hogy az élet után nincs semmi, tévednek – mondta a nő a pohár fenekére révedő tekintettel.- Örökös csend van utána.Ezzel nem könnyű szembe nézni.

Kacsamadár>!

Egyetlen ember, egyetlen sors a sok milliárd közül: ennyi volt, sem több sem kevesebb.

mrsp>!

A képernyő zöldjén apró, kék mezes figurák rohangáltak összevissza. Az időpontból következően nyilván ismétlésről volt szó. Hatalmas sóhaj szakadt fel belőle, amikor arra gondolt, hogy egész országok állnak az összeomlás szélén, és bár az apokalipszis négy lovasa (név szerint: pénzügyi rendszer, politika, vallás ás elapadó nyersanyagkészletek) egyre vadabb iramban vágtáz feléjük, a hangyaboly tagjai vidáman táncolnak a szakadék szélén, és továbbra is lelkesednek az olyan esendő és jelentéktelen dolgok iránt, amilyen például a foci. Ha eljön majd a nap – suhant át Servazon –, amikor a klimatikus katasztrófák, a felkelések és a népirtások sorozata vagy a tőzsdei összeomlás végső pusztulásba taszítja a világot, akkor is lesznek olyan fickók, akik elég sötétek ahhoz, hogy gólokat lőjenek, sőt bőven akadnak majd még náluk is sötétebbek, akik megtöltik a stadionokat, és biztatják őket.

76. oldal, 9. fejezet - Fehér

mate55>!

A szabadságot- ahogy az egészséget is- csak akkor becsüljük meg igazán, ha hosszú időn át meg voltunk fosztva tőle.

Martin Servaz sorozat · Összehasonlítás