Tündér ​biciklin (Panka és Csiribí 2.) 98 csillagozás

Berg Judit: Tündér biciklin Berg Judit: Tündér biciklin

A Micsoda idő napos-szeles-esős meséi után Panka, a tündérlány és Csiribí, a tündérfiú kalandjai folytatódnak! Ezúttal járművekről esik szó – olvashatunk biciklis, vonatos, léghajós, motorcsónakos, repülős, sőt, még mentőautós mesét is. Éjszakai virágmentés, kisvasút-építés az erdőben, cseresznye szállítás léghajóval, egy városi tündérfiú betoppanása – csupa új, vidám és izgalmas tündér-történet Pásztohy Panka tündéri rajzaival, óvodásoknak.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Pagony, Budapest, 2021
keménytáblás · ISBN: 9789635870585
Pagony, Budapest, 2018
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634104117 · Illusztrálta: Pásztohy Panka
Pagony, Dabas, 2017

nicosia P>!
Berg Judit: Tündér biciklin

Imádom a Pásztohy Panka illusztrációkat. Aranyos egyébként a két kis tündér, és a történetek sem rosszak, de nincs is bennük semmi különös. A fiúk fiúsan, a lányok lányosan viselkednek, teli van sztereotípiákkal, a figurák az egyes szituációkban hozzák a megszokott fordulatokat, a viták, veszekedések, duzzogások ismerősek. Jó lett volna bele valami csavar vagy érdekesség.

Jagika P>!
Berg Judit: Tündér biciklin

Csodálkoztam, hogy ez a mesekönyv nincs fejezetekre bontva, hiszen tündérkéink több járművel is megismerkednek. Panka tündér megtanul biciklizni, mentőautóval locsolják meg a száradó növényeket, kisvasutat építenek. Nekem kicsit fura volt, hogy Csiribí fiú – valószínűleg Csingiling miatt –, de nagyon vagány kis tündér, igazi ezermester. Aranyos könyv, mely megismerteti a kicsikkel a varázslatos világunkat…

Juci I>!
Berg Judit: Tündér biciklin

Aranyos, de nekem semmi varázslat nincs benne. Az egyik mesében kifejezetten zavart, hogy a fiúk végig elzavarják a lányokat, mert játékvonattal játszanak, aztán maguk is építenek erdei kisvonatot, és hogy ez fiús dolog, a lányok nem segíthetnek. Aztán persze a végén a lányok mégis segíthetnek az állomásokat megcsinálni, amikor a fiúk már kifutnak az időből, de semmi „köszi, csajok” vagy „bocs, hogy nem engedtünk ide, ez nem is csak fiús dolog”… Ez csak nekem piszkálja a csőröm?

ziara>!
Berg Judit: Tündér biciklin

A kislányom imádja, bármennyiszer meghallgatná ezeket a helyes történeteket. Mellesleg én is élvezem, bár ha nem mindig ezt kellene olvasni, az nem lenne baj, a gyerekünkért mindent:)))

dorkabuba>!
Berg Judit: Tündér biciklin

Most a járműveké volt a főszerep: bicikli, mentőautó, léghajó, motorcsónak, kisvasút, repülőgép. Továbbra is nagyon aranyos és kreatív. Az is tetszik benne, hogy a járműveken túl egyéb témák is megjelennek, mint például a testvértől irigylés. Panka és Csiribí pedig nagyon talpraesettek és ügyesek. Megjelent a városi fiútündérszereplő is, remélem, visszatér majd még.
    Megint megjelent a fiúk építenek kisvasutat, a lányok meg megállókat zenével – ezt annyira nem érezném szükségesnek…
    Az előző kötetnél elfelejtettem említeni, de Pásztohy Panka rajzai remekül illenek a mese hangulatához.

FreeAngel P>!
Berg Judit: Tündér biciklin

Ezt is szerettük, akárcsak az első részt. Tündéri kis sorozat ez.

Papírtigris>!
Berg Judit: Tündér biciklin

Én azt hittem, ez inkább kislányoknak szóló könyv, a tündér miatt, de aztán realizáltam, hogy minden fejezet egy jármű építéséről szól, így aztán kisfiúknak is bátran ajánlom! Az én hároméves kisfiamnak talán kicsit hosszú volt egy-egy történet (vagy a nagyon fáradt szüleinek este, akik belealszanak az olvasásba :)),de ajánlom szívből 3-6 éves korig. A rajzok ráadásul nagyon kedvesek.

szabszev>!
Berg Judit: Tündér biciklin

Lányaimmal együtt nagyon szeretjük Panka és Csiribí történeteit. Ebben a kötetben a különböző közlekedési eszközök kapnak szerepet. Panka nehezen megszelídíti a biciklit, barátai természetesen segítenek ebben. Az erdőben kisvasutat építenek, amit természetesen csak fiúk tudnak, de azért van, amiben a lányok jobbak! Nagyon tetszett a mentőautóval száguldozó békák története is, de kedvencet nem tudnék mondani. Ez a sorozat nagyon szuper, hiszen Pásztohy Panka varázslatosan gyönyörű rajzai nagyon jól kiegészítik az ovisoknak szóló tündér(i) történeteket.

eeszter P>!
Berg Judit: Tündér biciklin

Nagyon aranyos történet barátságról, segítőkészségről egy kedves közösségben. Az illusztrációit viszont nem szeretem.

Roni_olvas>!
Berg Judit: Tündér biciklin

Nagyon-nagyon szerettük. A mesék tündériek, aranyosak, minden fejezet egy-egy járművel kapcsolatos történetet dolgoz fel érhető, szerethető, édes módon. Külön kiemelném az illusztrációt, mert hihetetlenül szépek és színesek a rajzok, Panka ruháiért odavoltunk, és még akarjuk ezeket a rajzokat és meséket!

Cs_N_Kinga P>!

Csiribí végre elhatározta, hogy nagytakarítást rendez. Na, nem a lakásban: esze ágában sem volt söpörni, felmosni, ablakot pucolni! A szerszámait akarta rendbe tenni.

Panka és Csiribí sorozat · Összehasonlítás