Biológia ​III. 2 csillagozás

Berend Mihály – Gömöry András – Kiss János – Müllner Erzsébet – Tóth Géza: Biológia III. Berend Mihály – Gömöry András – Kiss János – Müllner Erzsébet – Tóth Géza: Biológia III.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Műszaki, Budapest, 2013
Műszaki, Budapest, 2003

Kiwi>!

Berend Mihály – Gömöry András – Kiss János – Müllner Erzsébet – Tóth Géza: Biológia III. A sejtbiológia, az állati és emberi szövetek, szaporodás és egyed-fejlődés, öröklődés és változékonyság

A biokémia része egyszerűen remek. Ennyire még egy könyv sem tudta lekötni a figyelmem a témában. Jól felépített, és viszonylag könnyen érthető. Már amennyire ezt a kijelentést lehet a tárgy esetében használni. :D
Szövetek szépen velősen össze voltak foglalva.
Az egyedfejlődés kicsit sok volt nekem, meg kell mondjam. Nagyon részletes, és a középiskolai tanulmányaimmal csak minimális átfedés volt felfedezhető. Nem volt rossz, de túl sok ismeretlen fogalom volt, ami pl a mozaikól egy az egyben hiányzott, így csak felületes, vagy semmilyen ismeretem volt hozzá. Bár tudom, hogy ennyire részletesen nem kérik vissza az érettségin.
Ugyan ez a genetika. A sima öröklődés még jó volt, de mikor jött a kapcsolt rész, akkor teljesen elvesztem. :D Meg kell hagyni, teljesen mindegy milyen téma van a könyv végén, addigra már annyira túl akarok rajta lenni, hogy bármennyire jó, akkor is nagyon nehezen tudnék rá figyelni.