Értékelések 2

letty01
Benny Andersson – Björn Ulvaeus – Judy Craymer: Mamma Mia!

Benny Andersson – Björn Ulvaeus – Judy Craymer: Mamma Mia! A Mamma Mia! musical és az ABBA dalainak története

Elég vegyesek az érzéseim. Ez egy gyönyörű, hatalmas könyv, tele képekkel. De a borító egy kicsit megtévesztő lehet. A film itt nem sok szerepet kap. A könyv eleje számomra dögunalom volt, mert ugyan szeretem az ABBA számokat, de a keletkezésük nem igazán érdekelt. Persze voltak benne érdekességek, de ezt a részt csak nagyon elvetemült rajongóknak ajánlom. Viszont amikor már szó volt a musicalről, a tervezésről, a szereplőválogatásról, az ilyen olyan problémákról, akkor felcsillant a szemem, hogy nem hiába vettem meg a könyvet. Ez a rész kifejezetten tetszett, talán mert sok volt benne az újdonság. Sőt, tele volt azzal, mert ezekről a dolgokról eddig nem is hallottam. De ami a legjobban tetszett, az persze, hogy a filmes rész volt. Sajnálom, hogy éppen azt kapta a legkevesebb szerepet. Szívesen olvastam volna még róla.
Összességében jó meg szép ez a könyv, de sajnos nem az, amire számítottam.

robinson P
Benny Andersson – Björn Ulvaeus – Judy Craymer: Mamma Mia!

Szép kivitelű album, sok sok háttér információval: a dalok keletkezéséről, lemezekről, az amerikai és egyéb turnéikról, Ausztráliáról, és az életükről. Mi volt az a kaland, ami miatt Agnetha besokallt a turnékra és kijelentette: nem utazik többet! Hogyan jött létre a színdarab, majd a siker után lett belőle film. pl: sokáig Summer Night City volt a tervezett cím…
A forgatásról is sok emlék és rengeteg sosem látott kép belekerült. Rajongóknak kötelező.