Mamma ​Mia! 6 csillagozás

A Mamma Mia! musical és az ABBA dalainak története
Benny Andersson – Björn Ulvaeus – Judy Craymer: Mamma Mia!

A ​MAMMA MIA! a popzene egyik legizgalmasabb történetébe enged bepillantást. Elmeséli, hogyan keletkeztek az ABBA számai, és hogyan született meg a Mamma Mia! – az óriási sikerű színpadi előadás és mozifilm, mely nemcsak új életre keltette, de egészen új közönséggel ismertette meg ezeket a dalokat.
Benny Andersson és Björn Ulvaeus, a két zseniális dalszerző és slágergyáros – az ABBA sikerének kovácsai – a Mamma Mia!-t létrehozó csapattal közösen dolgozott ezen a könyvön. Együtt mondják el, hogyan születtek az ABBA számai, megragadva koruk hangulatát és egy olyan korszak szellemét, mely inspirációt nyújtva később a színpadi előadáshoz és a filmhez.
A könyv második részében a Mamma Mia! producere és létrehozója, Judy Craymer meséli el – Catherine Johnson íróval, Phyllida Lloyd rendezővel és az előadás kreatívjaival együtt – a műsor hullámvasútszerű történetét, mely alapjában rengette meg a színházi világot, majd a gyöngyvásznon is óriási sikert aratott.
Ezt az ABBA… (tovább)

Showtime, Budapest, 2009

nyaralóhely

Benny Andersson – Björn Ulvaeus – Judy Craymer: Mamma Mia!

Benny Andersson – Björn Ulvaeus – Judy Craymer: Mamma Mia! A Mamma Mia! musical és az ABBA dalainak története

Szép kivitelű album, sok sok háttér információval: a dalok keletkezéséről, lemezekről, az amerikai és egyéb turnéikról, Ausztráliáról, és az életükről. Mi volt az a kaland, ami miatt Agnetha besokallt a turnékra és kijelentette: nem utazik többet! Hogyan jött létre a színdarab, majd a siker után lett belőle film. pl: sokáig Summer Night City volt a tervezett cím…
A forgatásról is sok emlék és rengeteg sosem látott kép belekerült. Rajongóknak kötelező.

Alíz_Simon P>!
Benny Andersson – Björn Ulvaeus – Judy Craymer: Mamma Mia!

Nagyon szép kiállítású könyv és valószínűleg a rajongóknak kötelező irodalom is :D Én magam igen mérsékelten viszonyulok az ABBA-hoz, de mivel a kezembe keveredett ez az album, átlapoztam. Volt benne sok, még számomra is érdekes dolog, de bizony sok helyen meg csak átfutottam a szöveget, mert annyira azért nem érdekelt az együttes és a tagok története. Viszont a fotók és az interjúk izgalmasak voltak, főleg kortörténeti szempontból :)

robinson P>!

Szükségünk volt egy újabb nagy slágerre. Azt kell mondanom, az SOS volt az a szám, amellyel Angliában visszatértünk a rendes kerékvágásba. ( Björn )

robinson P>!

Érkezésünk után fogtam magam, és száz fontot tettem arra, hogy a Waterloo nyer – akkoriban még Svédországban nem lehetett fogadni. Egészen jó oddsokat adtak, 12:1-hez, vagy ilyesmi..( Benny )

robinson P>!

Azt hiszem, a csapat, amely sosem tért vissza, egyszerre misztikus és csodálatos jelenség. ( Björn )

robinson P>!

Az SOS volt az egyik első szám, amelyhez felkértük Lasse Hallströmöt, hogy rendezzen promófilmet. Azt hiszem, akkor még egy mozifilmet se rendezett, de sokat dolgozott a tévének…
és akkoriban Svédországban amúgy is mindenképpen rá esett az ember választása. ( Björn )

robinson P>!

A Money, Money, Money-ban az volt a remek, hogy Frida alt volt, az ő énektémáját lejjebb rakhattuk, így a refrént Agnetha egy egész oktávval feljebb énekelhette.

robinson P>!

A Knowing Me, Knowing You akkor jelent meg, amikor első komoly európai turnénkra indultunk 1977-ben, Oslóban kezdtünk, később pedig a londoni Royal Albert Hallban is játszottunk.
( Björn )
A Knowing Me.., remek felvétel – igazán szeretem és a verze az egyik kedvencem. ( Benny )

robinson P>!

Azt gondoltam, hagyjunk nyomot magunk után, legyünk annyira mások, amennyire lehetséges, hogy az emberek akkor is emlékezzenek ránk, ha esetleg csak kilencedikek leszünk. ( Björn )

robinson P>!

A Winner Takes It All videóját Marstrand szigetén forgatta Lasse Hallström, egy nagyon régi halászfaluban, amely ma népszerű nyaralóhely.

Kapcsolódó szócikkek: nyaralóhely
robinson P>!

Ha a bemutató előtt valaki azt mondja, hogy ezt az előadást ilyen sok éven át ennyi városban játsszák majd, senki sem hitt volna neki. ( Benny )

robinson P>!

Meryl Streep abszolút az első választásunk volt Donna szerepére. ( Judy )