Kék ​mesekönyv 15 csillagozás

Benedek Elek: Kék mesekönyv Benedek Elek: Kék mesekönyv Benedek Elek: Kék mesekönyv Benedek Elek: Kék mesekönyv

„Van nekem egy csodalámpám, gyerekek, melynek tündéri fényességet árasztó világa mellett országot-világot bejárok, s úgy szedegetem össze a világ legszebb meséit. Világjáró nagy utamból, íme, itt egy könyvre-való mese: olvassátok, gyönyörködjetek bennök, aztán hozok én nektek újabb meg újabb könyveket, melyekből a nagyvilág népeinek legszebb meséit ismeritek meg. Az én csodalámpám nemcsak a világ legszebb meséit mutatja meg, de mutat mindenféle gyönyörűséges színeket is: ez a magyarázata, hogy ennek a kötetnek Kék mesekönyv külön jelzője van. Az ezután következő köteteknek is valamely szín lesz a jelzője, azt példázván ezzel, hogy a mesék világa, melyet én bejártam, színekben pompázó világ. Mostan pedig üljetek ide körém. Kezdődik a mesemondás, mégpediglen minden mesék ősforrásán – a Pancsatantrán… Benedek Elek”

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A világ legszebb meséi Kriterion, Scolar

Scolar, Budapest, 2020
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632449135 · Illusztrálta: Kapala Györgyi
Scolar, Budapest, 2018
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632449135 · Illusztrálta: Kapala Györgyi
Kriterion, Kolozsvár, 2016

Póli_Róbert>!
Benedek Elek: Kék mesekönyv

Remek könyv volt remek mesékkel.
A kötetben több nemzet, népcsoport meséi találhatók.
Ami felnőtt fejjel észrevehető, azok a hasonlóságok az egyes népek meséi között.
Érdemes ilyen szemmel is olvasni, nem csak ezeket a meséket.

Banshee>!
Benedek Elek: Kék mesekönyv

Vagy én olvastam már túl sok mesét vagy nem a legizgalmasabb történetek voltak összeválogatva a Kék mesekönyvbe, de szerintem az utóbbi. Az állatmesék nem a kedvenceim, de a Pancsatantra 3. könyvéből a válogatás történetek legalább tanulságosak voltak és az Ezeregyéjszaka meséiből is jók voltak a történetek. De a többi világ sok meséje annyira hasonlít a mieinkre a legtöbb motívumával, hogy nem tudott újat mutatni. A halhatatlanságra vágyó királyfi, A farkaskán lánya, a Minon-Minette és a Koranda tetszett kiemelkedően.

TheDoctor P>!

Ezért ellenséged leszek halálig! Mert a nyíl ütötte seb beheged, a levágott erdő újranő, de a rossz szó gyűlöletes – az a seb, amit a nyelvvel ütnek, sohasem heged be.

TheDoctor P>!

Jól jár, aki gondol a jövőre, de jaj annak, aki megfeledkezik róla.