A ​csúnya királyfi és a szép királykisasszony 31 csillagozás

Benedek Elek: A csúnya királyfi és a szép királykisasszony

Benedek Elek meglepően modern meséje egy csúnya királyfiról, akit először kikosaraz a szép királykisasszony. Ám a királyfi furfangos módon, álruhát öltve, mégis elnyeri a királykisasszony kezét.
Sorozatunk meséi a hovatartozásról, a másságban rejlő értékekről, és ezek elfogadásáról szólnak. Teszik mindezt mesei környezetben, klasszikus motívumokkal – az ideológiai felhangokon, a mindenáron való tanulságon és persze az Óperencián is túl.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tolerancia Csimota

Csimota, Budapest, 2011
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639768383 · Illusztrálta: Rippl Renáta

gab001>!
Benedek Elek: A csúnya királyfi és a szép királykisasszony

Valami nagyon rossz élményre készültem, hiszen az egyik Figyeltem szó szerint utálta. Ehhez képest vagy épp ezért nekem tetszett. Az illusztrációk kicsit talán furák, de összességében szerintem inkább különlegesek. Maga a mese szerintem kortalan, hiszen a központjában a pénz áll, s minden amit képvisel. Nem baj, ha erről tudnak a gyerekek is. Lehet máskor is elolvasom.

Chöpp>!
Benedek Elek: A csúnya királyfi és a szép királykisasszony

Ez a mese Juditkának és nekem is nagyon tetszett! Nem utolsó sorban a könyvecske gyönyörű kivitelezése!

meseanyu P>!
Benedek Elek: A csúnya királyfi és a szép királykisasszony

Nagyon helyes illusztrációk vannak benne, a szöveg meg ugye Benedek Elek. :-) Jó nagyon a Csimotának ez a tolerancia sorozata, minden darabja tökéletes a maga nemében.

Véda P>!
Benedek Elek: A csúnya királyfi és a szép királykisasszony

Gyönyörű és kedves. És még Bendek Elek is, szóval nálunk abszolút nyerő! :) Rippl Renáta illusztrációjára pedig érdemes odafigyelni.
Nyugodtan odatenném minden gyerkőc polcára. Favorit. :)

szilvamag_>!
Benedek Elek: A csúnya királyfi és a szép királykisasszony

Gyönyörű kis könyvecske, a mese a színek és az illusztráció…… annyira összhangban van, annyira kerek és egész… tökéletes. A királykisasszonynak gyönyörű kék szeme van és a pofikáján a pici szivescske annyira bájos….. a királyfi nyúlfoga, – amivel tuti, hogy ki tudná harapni a pókot is a sarokból – pedig nagyon mókás. Az illusztrációban megjelenik a piros tulipán (kedvenc virágom) ami a mellett, hogy a székely szerelmi szimbolika jellemzője,a magyar népművészet klasszikus díszítő eleme is. Nagyon szép kiadvány. Kíváncsi vagyok a sorozat többi részére is.

Papírtigris>!
Benedek Elek: A csúnya királyfi és a szép királykisasszony

Tündéri. Köszönet érte a kiadónak, Benedek Elek bácsinak és az illusztrátornak. Ugye hogy lehet modern köntösben régi gyöngyszemet megőrizni? :)

Millázs>!
Benedek Elek: A csúnya királyfi és a szép királykisasszony

Nekem az illusztráció tetszett, virágminták, csipkék, hímzések, volt hangulata. Csak ne hagyták volna le pár arcról az egyik szemet, biztos siettek a rajzolással, állapította meg a kicsi lányom.
A történet fura, a királyfi csak a szépsége miatt hajtott a királylányra, annak pedig csak az arany cuccok kellettek. Hááát, ma is van ilyen biztos…

Ancsúr>!
Benedek Elek: A csúnya királyfi és a szép királykisasszony

Hát, ennek a mesének egészen más hangulata volt, mint a legtöbb, hasonló könyvnek. Ugyanakkor a rajzok is egy kicsit furcsák voltak. Főleg a férfi karakter. Az tényleg egy kicsit… szárnyaszegett volt.

Képopera P>!
Benedek Elek: A csúnya királyfi és a szép királykisasszony

Remek kis mese volt, és ismerek egy ehhez hasonlót, és a párhuzam is tetszett benne. A kivitelezése remek, és csodásak az illusztrációi. Semmi fakszni, mégis benne van minden: a mesefigurák, a hagyomány, a hangulat.

kriszmanesz P>!
Benedek Elek: A csúnya királyfi és a szép királykisasszony

Benedek Elek meséi felejthetetlen élményekkel gazdagították a gyerekkoromat. öröm látni egy ilyen gyönyörű kivitelezésű kötetet, a színek, a kivitelezés is tökéletes. Rippl Renáta illusztrációi pedig egyszerűen „cukik”. sajnálom, hogy csak egyetlen mese fért bele, olvastam volna még:)