Schott-féle ​sokmindentudó 12 csillagozás

Ben Schott: Schott-féle sokmindentudó

A könyv, amelyet, bár letehetetlen, mégsem lehet egy ültő helyünkben elolvasni. A könyv, amely nem enciklopédia, nem szótár, nem almanach, nem antológia, nem lexikon, nem kincsestár, nem közhelygyűjtemény, nem kisokos és nem vademecum – hanem mindez együtt! A könyv, amelyből kiderül, hány és mekkora lyukhoz milyen hosszú cipőfűző – vagy miféle golfütő dukál. A könyv, amelyből megtudhatja, hogyan haltak meg a burmai királyok, mely országokban kötelező szavazni, ki kicsoda Dante Poklának bugyraiban – és megannyi más hasznos és haszontalan adatot, amelyek nélkül élni lehet ugyan, de aligha érdekes.

Magvető, Budapest, 2007

frkandris>!
Ben Schott: Schott-féle sokmindentudó

Az emberek reakciója erre a könyvre olyan, mint a „csoki vagy vanília?” kérdésre. Egyértelmű, de nem tudják megmondani pontosan, miért az – a szíve mélyén mégis mindenki érzi, hogy ez a döntés fontos és végleges. Ezt a könyvet vagy zseniálisnak, eredetinek és rendkívül mókásnak találod, vagy komolytalannak, értelmetlennek. Nincs köztes út.

adroszler>!
Ben Schott: Schott-féle sokmindentudó

Szenzációs tudáshalom, hihetetlen sok felesleges és/vagy fontos információ összegyűjtve egy könyvbe. Kitűnő szórakozás volt esténként belelapozni, és ámulni vagy derülni a világ dolgain. Például megtudtam, hogy melyik cég szállítja az angol királynőnek a borsókarót. Nem tudom, hogy hogyan tudtam élni eddig ezen információ nélkül!

Izolda P>!
Ben Schott: Schott-féle sokmindentudó

Érdekes. Vicces. Nagyon jó dolgokat gyűjtöttek össze benne.