Várj ​egy órát 3 csillagozás

Békés József: Várj egy órát

A regény musical változata sikerrel ment a Fővárosi Operett-színházban. Könyv alakban is kellemes, szórakoztató olvasmányt jelent. Két „galeri”, vagy inkább két baráti társaság kerül egymással szembe a történetben, méghozzá olyan szerencsétlenül, hogy közülük a legkülönb fiú, Feri sodródik miatta a legnagyobb bajba: az éjszaka kellős közepén betör egy kirakatot, és ellop egy Doxa órát. A következmények természetesen nem maradnak el, Ferinek felelnie kell tettéért. De közben egy szerelem is kibontakozik, és a szereplők az események hatására emberileg felnőttebbé, érettebbé válnak.

Kozmosz Könyvek, Budapest, 1978
194 oldal · puhatáblás · ISBN: 963211194x

regulat>!
Békés József: Várj egy órát

Mondanám, hogy a történet nem egy nagy wasistdas, de valahogy Békés József annyira eltalálta… Látszik, hogy színpadra, filmre dolgozó szerző.
Ráadásul nekem sokszor a Pocok, az ördögmotoros figurái ugrottak be. Mellesmeg a filmsorozat dramaturgja szintén Békés József.
És megbocsájtom neki, hogy a regénye némileg népnevel, mert érti a kamaszokat, nem csak ír róluk, és ez szerintem nagyon fontos.

Nem csodát kell ettől a regénytől várni, elég élvezni, és akkor biztosan megugorja a négy csillagot.

Kozmosz Könyvek, Budapest, 1978
194 oldal · puhatáblás · ISBN: 963211194x