Idézetek 229

Alice_Bertrand

Az összes meggyőző erőmet segítségül hívtam, hogy kitöröljek minden őr- bukott- vagy másmilyen angyalokról szóló gondolatot a fejemből. Azzal nyugtattam magam, hogy valószínüleg tényleg kezdek megőrülni.

Alice_Bertrand

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

Nem akartam belemerülni az elmebaj témájába, inkább az eredeti érvelésemre koncentráltam. Nem maradhatok itt, tudva, hogy Vee Elliottal van, veszélyben, míg én biztonságban vagyok.
Pillanatnyi töprengés után úgy döntöttem, át kell fogalmaznom ezt a gondolatot. A biztonság relatív fogalom. Míg Folt a közelemben van, nem érhet bántódás, de ez még nem azt jelenti, hogy azt gondolom, úgy fog viselkedni mint az őrangyalom

lillcsi4

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

Visszarohantam, és keményen meglöktem a mellkasán. Folt hátralépett, hogy megtartsa az egyensúlyát.
– Ez miért volt? -kérdezte.
– Az egész éjszakáért. – Azért, mert megőrültem érte, mikor tudtam, hogy ez rossz. Ő volt a rossz legrosszabb fajtája. Olyan rossz volt, hogy helyesnek tűnt, és ettől úgy éreztem, hogy teljesen elvesztem az önuralmam.

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

– Te vagy az egyetlen, aki ezt megteheti velem?
– Nem, de valószínűleg én vagyok az egyetlen, aki ismeri a végeredményt, és az egyetlen, aki megpróbálná. Ezért jöttem az iskolába. Közel kellett kerülnöm hozzád. Szükségem volt rád. Ezért sétáltam be az életedbe.

vikcs

– Mi okozhat egy V alakú sebhelyet valaki hátán? – kérdeztem.
Pillanatnyi csend állt be.
– Furcsa – fulladozott Vee. – Láttad meztelenül? Hol történt? A Jeepben? A házában? A szobádban?
– Nem láttam meztelenül! Véletlenül történt.
– Aha, ezt a kifogást már hallottam valahol – mondta Vee.

– Pooloztunk.
– Utálod a poolt.
– Adott néhány tippet. Most, hogy már tudom, mit csinálok, nem is olyan rossz.
– Lefogadom, hogy az életed más területein is tudna adni néhány tippet.

vikcs

-Biztonságban vagyunk? – tudakoltam.
Folt oldalra sandított.
– Angyalom.
– Csak kérdeztem.

– Randira hívsz?
– Kezdesz pimaszkodni. Ez tetszik, angyalom.

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

Vee elsétált, hogy kidobja a zacskót. Pár perc múlva egy romantikus regénnyel tért vissza. Leült mellém, és felmutatva a regény címlapját, így szólt:
– Egy nap ez rólunk fog szólni. Félmeztelen cowboyok fognak elrabolni. Kíváncsi vagyok, milyen lehet megcsókolni egy napégette, sárfürdette ajkat?
– Piszkos – motyogtam, tovább gépelve.

vikcs

-Az a baj az emberi vonzalommal, hogy nem lehet tudni, viszonzott-e.