Nyuszi ​Benjámin kalandjai (Nyúl Péter) 126 csillagozás

Beatrix Potter: Nyuszi Benjámin kalandjai

Nyuszi Benjámin és Nyúl Péter megpróbálja visszaszerezni Gergelyfi bácsi kertjéből Nyúl Péter elveszett kabátját és cipőjét.

Eredeti megjelenés éve: 1904

General Press, Budapest, 2007
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636430146 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Beatrix Potter

Valcsa P>!
Beatrix Potter: Nyuszi Benjámin kalandjai

Még mindig faék egyszerű kis mese, viszont ez jobban tetszett, mint a Nyúl Péter, mozgalmasabb is volt. :) spoiler A rajzok továbbra is hangulatosak, szépek. :)

Lovebooks>!
Beatrix Potter: Nyuszi Benjámin kalandjai

Ismét gyerek lehettem néhány oldal erejéig. Aranyos történet.

Nienna001 P>!
Beatrix Potter: Nyuszi Benjámin kalandjai

Beatrix történetében valahogy mindig vannak horrisztikus elemek. Egy másik kor gyermekeinek szóltak. Az illusztrációk gyönyörűek és valamiért népszerűek a kötetek és keresettek. Nem lettem rajongó és nem is venném meg, de azért ha a kezembe akad még több rész el fogom olvasni. Még nincs gyermekem, de ha majd lesz nagyon mélyen át kell gondolni, hogy meséljem-e neki ezeket a történeteket.

Szimirza>!
Beatrix Potter: Nyuszi Benjámin kalandjai

A nyuszi mesék a legjobbak! Ezek a legaranyosabbak és a történetük is érdekesebb, meg szerethetőbb, mint a többi. A rajzok még mindig bámulatosak!

Bogas>!
Beatrix Potter: Nyuszi Benjámin kalandjai

Avagy nincs bent a főnök, hátra lehet lógni olvasni a könyveit… A Tappancsmesék nyuszijait nem tudja kiszorítani a szívemből, de azért hagymabatyu! Nagy piros kendő! Túl nagy sapka Benjámin fején! Benjámin apó, a hős. Nyúl mama, a másik hős, aki gyapjúkesztyűk kötéséből él. Na meg nyúldohányt árul, ami köznapibb nevén levendula.

a_bookworm_named_honey>!
Beatrix Potter: Nyuszi Benjámin kalandjai

Nagyon cuki történet, de emlékszem, ezt kevésbé szerettem, mint az előzményét.
Gergelyfi bácsi itt kevésbé negatív karakter – sőt, egyáltalán nem az – , nálam inkább Benjámin apó volt, aki minden olvasásnál kivágta a biztosítékot.
Furcsálltam, hogy szó nélkül elnáspángolja a két kicsi nyuszit. Ma már tudom, hogy azért, mert megszegték a szokásos szabályokat.
Mint mindig, ez most is egy cuki mese, még annál is édesebb rajzokkal! Szinte nem lehet nem nézi őket! ❤

btunde P>!
Beatrix Potter: Nyuszi Benjámin kalandjai

Ez sokkal ígéretesebbnek tűnt, mint az első. Eléggé vicces is, de a végén megint olyan van, amit nem akarok a gyerekeknek olvasni. spoiler Itt az apuka nyuszi fenekeli el a kicsiket. Annál viszont sokkal jobb, hogy kihagyjuk. Majd átírom menet közben azt a részt.

Biró_Krisztina>!
Beatrix Potter: Nyuszi Benjámin kalandjai

Szívet lelket gyönyörködtető mese!Az írónőről készüléletrajzi film után már csupa jó ismerősök voltak a mesefigurák.Nem is beszélve a csodálatos rajzokról,amik még engem felnőtt olvasót is teljesen elbűvöltek.Hat csillagos azonnali kedvenc lett!!!

Niki_>!
Beatrix Potter: Nyuszi Benjámin kalandjai

Végre egy olyan kötet a sorozatból, ami nem végződik vérengzéssel vagy más, véleményem szerint nem a mai gyerekeknek való lezárással! Már csak ezért is megérdemelte a 4 csillagot.

Ennek a résznek a főszereplője Benjámin (aki amúgy Nyúl Péter unokatestvére) és maga Péter. Vissza akarják szerezni Gergelyfi bácsitól Péter kabátját, de közben egy macska fogságba ejti őket. Ugyanakkor senki se izguljon, mert jön Péter apukája, aki mint valami Sherlock Holmes és Neo (Mátrix) keveréke, nem csak valahonnan tudja hol lehet a két nyúl, de olyan ügyesen kicselezi a macskát, hogy hihetetlen. A nyuszik megmenekülnek és itt a vége, fuss el véle.

Összességében ez egész jó kis kötet volt!

Zsuzsanna_Makai>!
Beatrix Potter: Nyuszi Benjámin kalandjai

Az, h ez a rèsz most nem volt tök borzasztò, mèg nem jelenti azt, h szerettem.

Sippancs P>!

Nyúl Mama özvegy volt, és abból élt, hogy finom, puha gyapjúkesztjűket- és karmantyúkat kötött (nemrég egy vásár alkalmával magam is vettem egy párat). Gyógynövényeket is árult, meg rozmaringteát és nyúldohányt (mi ezt levendulának hívjuk).

Sippancs P>!

Nem tudom lerajzolni nektek Pétert és Benjámint a kosár alatt, ugyanis meglehetősen sötét volt odabent, és a hagyma csípős szaga is borzasztó erős volt; a két kisnyúlnak potyogott tőle a könnye.

a_bookworm_named_honey>!

Nyuszi Benjámin letelepedett az unokatestvére mellé, és elújságolta, hogy Gergelyfi bácsi kikocsikázott a feleségével; biztos, hogy egész nap nem lesznek otthon, mert Gergelyfi néni az ünnepi főkötőjét viselte.

Sippancs P>!

Nos hát ez a Benjámin apó nem sokra tartotta a macskákat.
Leugrott a falról – egyenesen a macska fejére! Lelökte a kosárról, és egyetlen rúgással behengerítette a melegházba. Még egy jó marék szőrét is kitépte!