!

A Tesó Kódex 161 csillagozás

Könyvmolyképző · 1.499 Ft –24% 1.139 Ft
Könyvtár

Mindenki életét egy belső etikai kódex vezérli. Egyesek ezt erkölcsnek nevezik, mások vallásnak. De a tesók csak úgy ismerik ezt a Szent Grált, hogy a Tesó Kódex.
A történelemből tudjuk, hogy egy le nem jegyzett tradíció terjedt szájhagyomány útján generációról generációra: a tesók hivatalos erkölcsi kódexe, ami most először kerül kiadásra. A szent és legendás dokumentum rendeleteinek betartásával bármely haver képes lehet jó tesóvá válni.

Eredeti mű: Barney Stinson – Matt Kuhn: The Bro Code

2.000 Ft ★★★★★ Eladó Elcserélhető
Lalauda könyve Barney Stinson – Matt Kuhn: A Tesó Kódex

Vivi_
Barney Stinson – Matt Kuhn: A Tesó Kódex

Ez… érdekes volt. A sorozatnak régen nagy rajongója voltam, mostanában hanyagolom, de Barney volt a legeslegkedvencebb szereplőm.:)) Bár, kinek nem? Ennek hatására úgy gondoltam elolvasom a könyvet, vagy nem is tudom minek mondható ez. A betűtípusok óriások (a kicsiket kivéve), és egy lapot nem is foglal el a szöveg a legtöbb oldalon. Viccesnek, vicces volt, de mégse olyan, mint amit a képernyőn kapunk. Bár való igaz, hogy az egész könyvet a szinkron hangján „olvastam” magamban. Képek is voltak, amik szintén a humorra mentek rá, az egész könyv humoros volt, de nagy értelmét nem láttam a kiadásnak.

Merielle
Barney Stinson – Matt Kuhn: A Tesó Kódex

It was Legen…wait for it…Dary! Tipikus Barneys beszólások, tipikus Barneys viselkedések, avagy hogyan legyünk olyan legendásak és királyok, mint Barney Stinson. Itt mindent megtalál az ember (vagy ember lánya) hozzá, szívesen lennék én is Tesó. Te is? *pacsi*
Általában nem szoktam szeretni a sorozatokból adódó könyvet, de ez nagyon jól sikerült, vicces és hasznos is. :D Sokan nézik ugye az Így jártam anyátokkal, úgyhogy kicsit könnyebb lesz megérteni ezek után a férfiakat, ha ők is aszerint csajoznak.
Most már csak valakinek meg kéne írnia a Bula Regulát is, a Női kódexet, szívesen olvasnék egy olyat is.

Barneysodtál már? Kész vagy Barneysodni? Akkor öltönyt fel!

FFG
Barney Stinson – Matt Kuhn: A Tesó Kódex

Mit mondhatnék? Barney hangjával, és gesztusaival jött át az egész kódex, ami tipikusan barneys megszólalásokat tartalmaz. Aki szerette a karaktert az Így jártam anyátokkal sorozatból, az már tudhatja, milyen, aki meg nem, bátran tegyen egy próbát…

Adrikaaa

~ 122. cikkely ~

Egy Tesó mindig pörög. Mindig.

Ez most azt hiszem jól esett. Kellemes olvasmány volt, mely néhol igencsak megnevettetett. Sok-Sok kettőspontdé és láv Barney. :D

zsebibaba007

Pontosan azt kaptam, amit vártam. A HIMYM fanoknak biztos tetszeni fog :D

abstractelf
Barney Stinson – Matt Kuhn: A Tesó Kódex

Vicces volt, és hihetetlen vágyat ébresztett bennem, hogy megnézzek pár HIMYM-et.

kinyike
Barney Stinson – Matt Kuhn: A Tesó Kódex

Jó volt! Nem mondom, hogy nagyon jó, de tetszett. Azért olvastam el, mert a sorozatot imádom! *-* :D Kíváncsi voltam, hogy milyen „törvények” vannak még Barneytól, amiket eddig még nem hallottam. Az összes törvényt Barney hangján hallottam, és az olvasásközben is az Így jártam anyátokkal járt az fejemben! Vicces, és rövid, kikapcsolódásnak nagyon jó! :)

Lucijja
Barney Stinson – Matt Kuhn: A Tesó Kódex

Rengeteget nevettem rajta. Ha valakinek borongós a kedve és felvidulásra vágyik, akkor mindenképp érdemes belelapoznia kicsit. Bár lehet, hogy ez elsősorban az Így jártam anyátokkal rajongóira érvényes. Mondjuk így hirtelen nem tudom átérezni, hogy milyen nem rajongójának lenni, de biztos van olyan. :D

Agatha P
Barney Stinson – Matt Kuhn: A Tesó Kódex

Befejeztem a próbálkozásom a különböző Barney Stinson könyvekkel. Ez a darab semmivel sem volt jobb a másiknál. Gagyibbnál gagyibb szabályok, a lábjegyzetek lábjegyzetelése erőltetett, egyszer sem mosolyodtam el.

+++
mazsa

A tesó olyasvalaki, aki odaadja neked a pólóját, ha ő már nem hordja többet. A tesó olyasvalaki, aki megfekszik azért, hogy te megfektess valakit. Röviden, a tesó egy életre szóló társ, akiben megbízhatsz, hogy mindörökké ott lesz melletted, kivéve ha más dolga van.

Mi is az a tesó?

rlb_32557241

Kezdetben nem vala Tesó Kódex. Ez elég kellemetlenül érintette a világ első Tesóit – Káint és Ábelt. Megegyezéses alapon meghatározott viselkedési szabályok híján Káin megölte Ábelt, és elkövette a történelem első Tesógyilkosságát. Büntetésképpen Káin örök magányra ítéltetett (ő Tesómentes, ó!). Hogy miért? Mert szárnysegéd nélkül az ég egy adta világon semmi esélye nem volt csajokat felhajtani.
Évszázadokkal később, egy spártai Tesó meg egy trójai Tesó összetűzésbe keveredett egy Heléna nevezetű csaj miatt.

A Kódex eredete, 17. oldal

Natasha

Tesógédlet: Hogyan dobjunk egy csajt hat, vagy annál kevesebb szóval
„Talán legközelebb próbálkozz körettel.”
„Aranyos! Látom, te is bajuszt növesztesz.”
„A csaj olyan, mint te fiatalon.”
„Szívesen fizetnék neked egy mellplasztikát.”
„Bocsi, de kidobtam a cipőidet.”
„A húgod bezzeg nem ellenkezett.”

Nicky_

A jog, hogy hülyeségeket tehessünk, az első számú ok, hogy legyenek tesóink.

2. törvény

psn

Egy tesónak mindig kötelessége viszonoznia a kört, mikor tesóival italozik.

KIVÉTEL: Egy tesó mentesül a szabály alól, ha tesója olyan italt rendel, amiben ernyő van.

65. törvény

Brigi007

Egy Tesó sosem hordhat pinket. Még Európában sem.

47. cikkely, 78. oldal

Tmea

A kezdet kezdetén nem volt Tesó Kódex…ami nagy pech volt a világ első tesóinak- Káinak és Ábelnek.