!

A Tesó Kódex 149 csillagozás

Könyvmolyképző · 1.499 Ft –16% 1.259 Ft
Könyvmolyképző · 2.499 Ft –16% 2.099 Ft
Könyvtár

Mindannyian valamilyen belső viselkedési szabályzat szerint éljük életünket. Vannak, akik ezt erkölcsnek nevezik. Mások vallásnak. De azok a Tesók, akik nem ötölnek-hatolnak, hanem behatolnak, úgy hívják: a Tesó Kódex.

Ami a történelem folyamán eddig csupán egy szájhagyomány útján terjedő, elnyelvelt elvrendszer volt, most először írott formában is a világ Tesóinak kezébe kerülhet. Sőt, a világtörténelemben először magyarul, hogy a magyarok is megtudhassák, mitől dagad a sok pannon halma, és megismerhessék a Tesó-trikolort: a piros lámpás fehérnép mindig zöld utat ad! E szabatos szabályrendszer betartásával bárkiből igazi Tesóbálvány válhat.

BARNEY-RÓL, BARNEY-TÓL

Az egyedülálló Barney Stinson egyedülálló, de sohasem egyedül álló, jóvágású polihisztor, akinek a legnagyobb húzása (prózai értelemben) az volt, mikor a blogszférát a feje tetejére állítva a www.barneysblog.com-mal. Barney 83 különböző hangszeren játszik, de sohasem lóg a szeren: rekorddöntő… (tovább)

Eredeti mű: Barney Stinson – Matt Kuhn: The Bro Code

Eredeti megjelenés éve: 2008

Elcserélné vagy eladná

900 Ft ★★★★★ Eladó Elcserélhető
Kristóf_Szabó könyve Barney Stinson – Matt Kuhn: A Tesó Kódex

Életveszélyes_és_Tilos
Barney Stinson – Matt Kuhn: A Tesó Kódex

Én is tesó akarok lenni!
A 22. cikkelyre hivatkozva:
Nincs olyan szabály, amely tiltaná, hogy egy nőből Tesó váljék.

Merielle
Barney Stinson – Matt Kuhn: A Tesó Kódex

It was Legen…wait for it…Dary! Tipikus Barneys beszólások, tipikus Barneys viselkedések, avagy hogyan legyünk olyan legendásak és királyok, mint Barney Stinson. Itt mindent megtalál az ember (vagy ember lánya) hozzá, szívesen lennék én is Tesó. Te is? *pacsi*
Általában nem szoktam szeretni a sorozatokból adódó könyvet, de ez nagyon jól sikerült, vicces és hasznos is. :D Sokan nézik ugye az Így jártam anyátokkal, úgyhogy kicsit könnyebb lesz megérteni ezek után a férfiakat, ha ők is aszerint csajoznak.
Most már csak valakinek meg kéne írnia a Bula Regulát is, a Női kódexet, szívesen olvasnék egy olyat is.

Barneysodtál már? Kész vagy Barneysodni? Akkor öltönyt fel!

Vivi_
Barney Stinson – Matt Kuhn: A Tesó Kódex

Ez… érdekes volt. A sorozatnak régen nagy rajongója voltam, mostanában hanyagolom, de Barney volt a legeslegkedvencebb szereplőm.:)) Bár, kinek nem? Ennek hatására úgy gondoltam elolvasom a könyvet, vagy nem is tudom minek mondható ez. A betűtípusok óriások (a kicsiket kivéve), és egy lapot nem is foglal el a szöveg a legtöbb oldalon. Viccesnek, vicces volt, de mégse olyan, mint amit a képernyőn kapunk. Bár való igaz, hogy az egész könyvet a szinkron hangján „olvastam” magamban. Képek is voltak, amik szintén a humorra mentek rá, az egész könyv humoros volt, de nagy értelmét nem láttam a kiadásnak.

FFG
Barney Stinson – Matt Kuhn: A Tesó Kódex

Mit mondhatnék? Barney hangjával, és gesztusaival jött át az egész kódex, ami tipikusan barneys megszólalásokat tartalmaz. Aki szerette a karaktert az Így jártam anyátokkal sorozatból, az már tudhatja, milyen, aki meg nem, bátran tegyen egy próbát…

Adrikaaa

~ 122. cikkely ~

Egy Tesó mindig pörög. Mindig.

Ez most azt hiszem jól esett. Kellemes olvasmány volt, mely néhol igencsak megnevettetett. Sok-Sok kettőspontdé és láv Barney. :D

kinyike
Barney Stinson – Matt Kuhn: A Tesó Kódex

Jó volt! Nem mondom, hogy nagyon jó, de tetszett. Azért olvastam el, mert a sorozatot imádom! *-* :D Kíváncsi voltam, hogy milyen „törvények” vannak még Barneytól, amiket eddig még nem hallottam. Az összes törvényt Barney hangján hallottam, és az olvasásközben is az Így jártam anyátokkal járt az fejemben! Vicces, és rövid, kikapcsolódásnak nagyon jó! :)

zsebibaba007

Pontosan azt kaptam, amit vártam. A HIMYM fanoknak biztos tetszeni fog :D

abstractelf P
Barney Stinson – Matt Kuhn: A Tesó Kódex

Vicces volt, és hihetetlen vágyat ébresztett bennem, hogy megnézzek pár HIMYM-et.

Lucijja
Barney Stinson – Matt Kuhn: A Tesó Kódex

Rengeteget nevettem rajta. Ha valakinek borongós a kedve és felvidulásra vágyik, akkor mindenképp érdemes belelapoznia kicsit. Bár lehet, hogy ez elsősorban az Így jártam anyátokkal rajongóira érvényes. Mondjuk így hirtelen nem tudom átérezni, hogy milyen nem rajongójának lenni, de biztos van olyan. :D

+++
mazsa

A tesó olyasvalaki, aki odaadja neked a pólóját, ha ő már nem hordja többet. A tesó olyasvalaki, aki megfekszik azért, hogy te megfektess valakit. Röviden, a tesó egy életre szóló társ, akiben megbízhatsz, hogy mindörökké ott lesz melletted, kivéve ha más dolga van.

Mi is az a tesó?

rlb_32557241

Kezdetben nem vala Tesó Kódex. Ez elég kellemetlenül érintette a világ első Tesóit – Káint és Ábelt. Megegyezéses alapon meghatározott viselkedési szabályok híján Káin megölte Ábelt, és elkövette a történelem első Tesógyilkosságát. Büntetésképpen Káin örök magányra ítéltetett (ő Tesómentes, ó!). Hogy miért? Mert szárnysegéd nélkül az ég egy adta világon semmi esélye nem volt csajokat felhajtani.
Évszázadokkal később, egy spártai Tesó meg egy trójai Tesó összetűzésbe keveredett egy Heléna nevezetű csaj miatt.

A Kódex eredete, 17. oldal

Natasha

Tesógédlet: Hogyan dobjunk egy csajt hat, vagy annál kevesebb szóval
„Talán legközelebb próbálkozz körettel.”
„Aranyos! Látom, te is bajuszt növesztesz.”
„A csaj olyan, mint te fiatalon.”
„Szívesen fizetnék neked egy mellplasztikát.”
„Bocsi, de kidobtam a cipőidet.”
„A húgod bezzeg nem ellenkezett.”

psn

Egy tesónak mindig kötelessége viszonoznia a kört, mikor tesóival italozik.

KIVÉTEL: Egy tesó mentesül a szabály alól, ha tesója olyan italt rendel, amiben ernyő van.

65. törvény

Brigi007

Egy Tesó sosem hordhat pinket. Még Európában sem.

47. cikkely, 78. oldal

Tmea

A kezdet kezdetén nem volt Tesó Kódex…ami nagy pech volt a világ első tesóinak- Káinak és Ábelnek.

Fleur_Rouge_Cerise P

Egy tesó sohasem kér útbaigazítást, ha eltéved.

KIVÉTEL: Egy Tesó kérhet útbaigazítást egy dögös csajtól, aki ismerősnek tűnik a környéken.
KIVÉTEL: Egy Tesó akkor is kérhet útbaigazítást egy dögös csajtól, ha úgy tűnik, a csaj is el van tévedve.
KIVÉTEL: Egy Tesó akkor is kérhet útbaigazítást egy dögös csajtól, ha egyáltalán nem is tévedt el.

141. oldal, 99. cikkely