Kezdd ​velem újra az életed 20 csillagozás

Barbara Taylor Bradford: Kezdd velem újra az életed Barbara Taylor Bradford: Kezdd velem újra az életed

Barbara ​Taylor Bradford regényeit rajongók milliói keresik és olvassák szerte a világon. Legújabb műve, a Kezdd velem újra az életed önmagában is kiemelkedő alkotás. A New York-i, londoni, yorkshire-i és connecticuti helyszíneken játszódó történet a család, a barátság értékeit, az emberi lélek diadalát mutatja fel.
Mallory Keswick úgy érzi, élete már nem is lehetne jobb. Csodálatos, minden szempontból tökéletes házzasságban él egy férfival, aki szereti és támogatja. Ikrei boldogsággal töltik ki napjait. Mallory tehát megtalálta azt a családi harmóniát, amit gyermekkorában nélkülöznie kellett.
Élete idilli – amíg egy borzalmas esemény romba nem dönti mindazt, ami megingathatatlannak látszik. Mallory lassacskán kénytelen megbékélni a ténnyel, hogy élete visszavonhatatlanul megváltozott, s ráébred, hogy mindent újra kell kezdenie. Barátnője, Sarah és melegszívű anyósa segítségével olyan erőket fedez fel magában, amelyek létezését korábban nem is sejtette. Abban a hitben,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1994

Európa, Budapest, 2013
Európa, Budapest, 1996
320 oldal · ISBN: 9630758177 · Fordította: Sarlós Zsuzsa, Kiss Zsuzsa

Magdus_Andrea>!
Barbara Taylor Bradford: Kezdd velem újra az életed

Egy kihíváshoz olvastam el a könyvet, a fülszöveg alapján választottam. A főszereplő, Mallory Keswick boldog házasságban él férjével, Andrew-val, valamint ikreivel, Lissa-val és Jamie-vel, valamint egy kiskutyával. Ezt az idilli képet azonban egy tragédia félbeszakítja, és a nő úgy érzi: nincs értelme tovább élnie.
Mallory meglepően jó viszonyt ápol az anyósával, Dianával. Neki és a legjobb barátnőjének, Sarah-nak köszönhetően lassan sikerül újra értelmet találnia az életében, amikor is üzleti vállalkozásba kezd a korábbi családi házukban, s emellett könyveket ad ki – melyhez az ihletet egy korábbi, az anyósa házának könyvtárában tett felfedezés adta.
Mialatt Mallory-nak lassan begyógyulnak a sebei, egy új férfi is megjelenik az életében. Vajon képes lesz egy új kapcsolatra?
A könyv semmivel sem adott többet, mint amit a fülszöveg alapján előzetesen elvártam. Az elején az idilli családi légkör leírását túl hosszúnak tartottam, a végét pedig kicsit túl rövidnek. Igazából nem bántam meg, hogy elolvastam, de különösebben nem nyerte el a tetszésemet.

Marcsi_B>!
Barbara Taylor Bradford: Kezdd velem újra az életed

Az értékelések alapján sokkal rosszabbra számítottam. Szerintem olvasmányos, vannak elgondolkodtató részek a könyvben. Persze nem világmegváltó gondolatok, de egy romantikus regénytől nem is ezt várja az ember. Egyszer olvasós kategória, de nem bántam meg, hogy a kezembe vettem.

PatyiMoly>!
Barbara Taylor Bradford: Kezdd velem újra az életed

Valamilyen oknál fogva, sokkal pozitívabb regényben reménykedtem.
Nem mintha nagyon negatív lett volna, de én pozitívabbat vártam, nem tudom, miért.

Igazából az írónő stílusa tetszett, a megfogalmazásai, az átkötései lekötötték a figyelmem egy darabig – ám a depressziós részeknél ez sem segített, nagyon nehezen haladtam ott tovább.

Örülök, hogy elolvastam, mert elgondolkodtatott egy-két dolgon, amiket most úgy tűnik, el kellett gondolkoznom.

Hogy miért mínusz egy csillag?
Mert bár jó volt, nem volt kiemelkedő a többi közül.
Inkább egy átlagosan jó regénynek mondanám. :)

Bővebben itt: http://patyimoly.blogspot.com.au/2015/06/egy-pont-amiko… ;)

Sárhelyi_Erika I>!
Barbara Taylor Bradford: Kezdd velem újra az életed

Romantika, a jobbik fajtából. Pézsét ne felejts el odakészíteni. Ja, hát persze, hogy csajoskönyv.

Heske P>!
Barbara Taylor Bradford: Kezdd velem újra az életed

A történet nagyon szívszorító, az egész könyv remek lehetne, ha az író tudna írni, vagy a fordító fordítani (nem tudom ezt a borzalmas stílust ki követte el). Ráadásul annyira csöpög az egész, a fájdalom és a veszteség mellett olyan konfliktusmentes kapcsolatok szövik át a főszereplő életét és olyan szirupos ömlengések, amik számomra hiteltelenné teszi az egészet. Kár érte, mert az alapsztoriból egy remek könyvet lehetett volna írni.

L_Lily>!

– És utazásaid során sose találkoztál valami elragadó pasassal? Egy behízelgő, kifinomult franciával? Vagy egy érzelgős, romantikus olasszal? Vagy talán egy rámenős, szenvedélyes spanyollal? – ugrattam.

L_Lily>!

A szoba hirtelen nagyon világos lett, mozogni és inogni kezdett.
És akkor meghallottam. A hangot.
Egész testemet átható, rettenetes, fülsértő sikoly volt.
Mind hangosabb, vérfagyasztó üvöltés. Mint egy sebzett, megkínzott állat üvöltése.
Egyre hangosabb lett, betöltötte az agyamat, megsiketített.
Amikor arcom a padlónak ütődött, tudtam, hogy én vagyok az, aki sikolt.